Aggódás adataimmal való visszaélés miatt!


Szomorú örökös # 2018.10.17. 07:52

de József

Elfogadom! Valamiért én úgy értettem, hogy a teljes csekk veszett el a pénzzel együtt a borítékban.

lewho # 2018.10.17. 06:38

Akkor kire marad a kisködmön?

oligaliga # 2018.10.17. 06:34

Szomorú örökös

„kérj egy igazolást az adott közüzemi szolgáltatótól, hogy befizetted”

Nem hinném, hogy mindenféle bevételi bizonylat nélkül be lehet fizetni bármelyik szolgáltatónál egy számlatartozást. Azt az összes szolgáltatónál automatikusan adnak a befizetéskor.

Minden szolgáltató látja, hogy az adott számlához mikor és milyen módon (utalás, csekkes vagy személyes befizetés) érkezett befizetés, és arról igazolást is tud adni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy adnak-e egyébként bevételi bizonylatot.

drbjozsef # 2018.10.17. 06:17

Sz.ö.

ne már, biztos láttál már sárga csekket, amit postán lehet befizetni. Ott nem adnak mást, csak a kis szelvényt - és pont azt veszítette el a kérdező.

wers # 2018.10.17. 06:14

ne viccelj már

Egy személy biztonságos azonosításához név + két nem változó adat szükséges. A lakcím nem az, mert az változó adat.
Ami nem változó szül.hely, idő, anyja neve.

Szerintem egy feljelentésnél a név mellé legalább egy fix adat szükséges + a lakcím, az leginkább azért, hogy hova küldjék a csekket.

De sok helyen pl. sok bankban azért nem fogadják el a jogsit igazolványként (pedig a törvény szerint alkalmas rá) mert azon nincs anyja neve.

Szomorú örökös # 2018.10.17. 06:11

spark1993

tartok tőle, hogy a szelvényemmel majd trükkösen "igazolja", hogy az az övé

Azért egy ellenőrt se most akasztottak le a falvédőről, hogy minden dumát bekajáljon.

drbjozsef

kérj egy igazolást az adott közüzemi szolgáltatótól, hogy befizetted

Nem hinném, hogy mindenféle bevételi bizonylat nélkül be lehet fizetni bármelyik szolgáltatónál egy számlatartozást. Azt az összes szolgáltatónál automatikusan adnak a befizetéskor.

spark1993 # 2018.10.17. 05:57

Tudom, hogy a név+ cím kombinációhoz nem nehéz hozzájutni, csak tartok tőle, hogy a szelvényemmel majd trükkösen "igazolja", hogy az az övé!


Mr. Spark!

drbjozsef # 2018.10.17. 05:56

spark,

inkább a csekk miatt aggódj, és kérj egy igazolást az adott közüzemi szolgáltatótól, hogy befizetted. Ha utólag keresik, és nem tudod bemutatni, akkor abból lehet inkább gond.

wers # 2018.10.17. 04:33

Már elnézést, de a nevedet és a címedet bárki, akár a levelesládádról vagy a kapucsengőről megtudhatja.

spark1993 # 2018.10.16. 20:50

"A bemondás viszont szerencsére az. Azt elfogadják..."

Úgy érted, hogy elfogadják az ellenőrök, ha valaki minden okmány felmutatása helyett csak egy nevet és címet "bemond"?

Akkor ennyi erővel viszont elméletileg bárkit érhet kellemetlen meglepetés, ha komisz fickók megszerzik a nevét + címét!

Nem kérnek el legalább valami okmányt az ellenőrök?


Mr. Spark!

efi99 # 2018.10.16. 20:31

A bemondás viszont szerencsére az. Azt elfogadják...

lajcsó # 2018.10.16. 19:37

"Van szerintetek efféle visszaélésnek valami esélye?"
Nem tartom valószínűnek, mivel a sárga csekk a személyazonosság igazolására nem alkalmas.

spark1993 # 2018.10.16. 19:26

Tisztelt fórum társak!

Nemrég a városban elhagytam egy borítékban az egyik befizetett sárga csekkem (közüzemi számla) igazolószelvényét némi pénzzel és attól tartok, hogy "becsületes megtaláló", aki nevem és címem ismeretében nem juttatta vissza legalább a szelvényt hozzám (azon rajta vagyok címemmel, mint feladó) majd arra használja a befizetést igazoló szelvényt, amin a nevem és címem van feladóként, hogy esetleg bliccel majd a buszon és ha ellenőr jön, akkor azt hazudja, nincs irata, de a szelvényemet odaadja majd az ellenőrnek mondván, itt a nevem és címem és így az ellenőr ezt írja fel és majd miatta én kapom majd a bírságokat.

Van szerintetek efféle visszaélésnek valami esélye? Milyen adatokat írnak fel a buszon az ellenőrök? Ha esetleg nem csak a nevet és címet, hanem minden mást, amit a csaló nem tudhat a szelvényről (anyja neve, szül. dátum, hely stb.) és az aláírása is nyilván elüt, akkor lehet ennek olyan irreális eredménye, hogy én fizetek más bliccelése miatt?


Mr. Spark!