MÜBSE kártérítés


Sherlock # 2021.01.20. 11:28

Nem igazán kukacoskodók ebben, de hajrá.

szakvizsga2015 # 2021.01.20. 09:30

Időközben rájöttem, hogy a honlapjukra lehet dokumentumot feltölteni. Ezt hitelesebbnek érzem, ha igazolni kell a későbbiekben a "közlést", mint az e-mailt, mely szerintem érthető.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.19. 15:48

Jó, de olyanra gondolt, "mint az e-papír". :)

Sherlock # 2021.01.19. 14:59

Hogy érted? Kommunikálnak emailben rendesen, még a bejelentéseket is intézik email alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.19. 14:06

Tagoknak van - ügyfeleknek nincs.

szakvizsga2015 # 2021.01.19. 11:09

Tisztelt Hozzáértők!

A MÜBSE-nek van olyan elérhetősége, melyre lehet elektronikusan nekik levelet küldeni? Olyanra gondolok, mint pl az e-Papír.

oligaliga # 2018.12.19. 07:50

rangerboy

Van egy jogerős ítéleted, ami alapján végrehajtási eljárást indítottál az adós ellen (aki nem a szerződést ellenjegyző ügyvéd).

Milyen alapon kéred a PERBEN MÁR MEGÍTÉLT ÖSSZEGET az ügyvédtől? Az ügyvédedet is kötelezte a bíróság a fizetésre?

rangerboy # 2018.12.18. 19:44

Kedves Ügyvédek!

A végrehajtás után többet tudok majd. De egy következő kérdés merült fel bennem:

ha a MÜBSE kifizeti a kártérítést az ügy lezárva. De teszem fel az ítélet 11,5 milliot tartalmaz, de a Mubse megítélhet ettől kevesebbet is?
Ha pl 10 milliot ítél meg, a maradék 1,5 milliot még érvényesithetem az ítéletben megadott peres féllel szemben, teszem fel, ha a kárfizetés után pl. munkát vállal, háza lesz vagy bármi ami végrehajtható?
Merthát 11,5 milliot kellene hogy visszakapjak, de a kártérítés csak 10 milliot fizet.
Vagy például külföldön vállal munkát az adós és megtalálja az ember a külföldi tb révén? Úgy hogy már magyarországon kapott kártérítés és utána a különbözetet még be kívánja az adóson hajtani?
Nincs tapasztalatom kártérítési ügyben, még sosem történt ilyen eset velem. Ezért előre szeretném tudni (amit lehet) hogy mit várhatok, mivel számoljak.

Ilyen esetben a biztosító nem kéri vissza a kifizetett kártérítést mert már végre tudsz az adóson hajtani? Ez nem számít biztosítói csalásnak?

Hasznos válaszokat köszönöm.
rangerboy

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.18. 14:25

(A helyzet a második poszttal sem sokat javult.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.18. 14:24
  1. Persze.
  2. Ezt a kérdést nem nagyon értem, mert hogy zajlott volna? Bejelentettük a kárigényt, elbírálták, kifizették.
  3. Néhány hónap.

De ezt szerintem magadtól is tudhatod. Hogy valójában mit akarsz kérdezni, azt ugyanúgy nem értem, mint gerbera317.

rangerboy # 2018.11.18. 14:20

kedves gerbera317!

Igen biztos. Annyi hogy a végrehajtást én kérvényezném és nem az ügyvédem felelős ezért. Az eset három szereplős (két szerződő, 1 ügyvéd).
Az ügyvéd a szerződéskészítés során munkaköri mulasztást követett el. Munkájával hozzájárult a káreseményhez, mert a másik szerződő fél nem szolgáltatja vissza a pénz. A peres eljárás során a jogerős ítélet kimondja, hogy a szerződés érvénytelen. Ezen iratok után a MÜBSE fizetne, de az eredménytelen végrehajtást igazolnom kell a másik szerződő féllel szemben. Ennek eredménytelensége után a szerződést készítő ügyvéd felelősség biztosítója fizeti a kárt.
Mübsés tapasztalata nincsen Önnek? Más eset, csakhogy a mübse hogyan fizet, mikre hivatkozik....

gerbera317 # 2018.11.18. 12:34

1. Mi? Az eredménytelen végrehajtásért mióta a végrehajtást kérő ügyvédje a felelős?
2. "Károkozás révén" hogyan térhet meg bármi is? Biztos, hogy ezt akartad kérdezni?

rangerboy # 2018.11.18. 12:25

Kedves Ügyvédek!

Egy olyan esettel fordulok Önökhöz, melyben már lehet tapasztalatuk és tájékoztatásukat igen nagy köszönettel venném.
Van egy ügyvédi károkozás, mely esetben a MÜBSE a 3. személlyel folytatott eredménytelen végrehajtás esetén az ügyvédi felelősség biztosítás értelmében megtéríti a kárt. Csak a szükséges iratokra vár, amire nekem is várni kell.

A kérdésem az, hogy volt e itt valakinek ilyen kártérítése, hogy a MÜBSE fizetett?

Ha igen milyen feltételek mellett, hogyan zajlott ez a folyamat le?
Mennyi időt vett igénybe a kifizetés?

Másik kérdés melyre szintén lehet már valahol tapasztalat:

Amennyiben a végrehajtás során a 8 millio ft ügyvédi károkozás révén térült meg 2 millió, akkor a méf fennmaradó 6 millio ft-t a MÜBSE kifizeti?

Várom szíves segítő emberek válaszát!
H.Attila