Személyiségi jogok vannak?


xdri # 2011.05.11. 17:10

Egyetértek veled.
Egy hatóság és én köztem levő ügyletben általam történt közzététellel nem lehet személyiségi jogokat sérteni.
www.drhalasz.eoldal.hu

Egyjogász # 2011.05.11. 16:54

A magyar adatvédelmi törvényben a személyes adat fogalmának meghatározása olyan gumiszabály, amibe mindent bele lehet magyarázni. Egy adatvédelmi szakértő előadásán azt a példát hozta, hogy bizonyos esetekben maga a természetes személy neve is személyes adat lehet, mivel ha valakinek pl. az a neve, hogy Kolompár Eszmeralda, magából ezen adatból levonható az érintettre vonatkozó következtetés.
És ez nem viccként hangzott el!

xdri # 2011.05.11. 14:23

Semmi nem történhet. Szabad vélemény nyilvánítás van, amit Te kaptál azt közzé teheted, írhatsz hozzá saját véleményt is.
Mai jogszabályok alapján nem vonhatnak felelősségre.

www.drhalasz.eoldal.hu

izomagyú # 2011.05.07. 22:05

vagy egy külföldi újságban?

izomagyú # 2011.05.07. 22:04

és mi történik, ha mégis ott a nevük és beosztásuk?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 21:59

Azt te is közzéteheted, hogy elítéltek, és azt is, hogy milyen büntetést kaptál. A sajtótudósításokban nemigen szokott benne lenni a vádat képviselő ügyész vagy a nyomozást irányító bűnügyi osztályvezető neve.

izomagyú # 2011.05.07. 19:52

nekem úgy tűnik, sőt mintha vissza is élnének egyesek kissé a hatalmukkal:)
akkor miért írhatják le újságírók, hogy X.Y. bíró, ügyész, stb milyen határozatot, ítéletet, vádat fogalmazott meg, mondott ki, írt le?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 19:12

Egyik se gyakorol közhatalmat.

izomagyú # 2011.05.07. 16:45

A közhatalmat gyakorlók vagy a politikai közszereplést vállalók esetében a személyeknek - különösen a választópolgároknak - a közérdekű adatok megismeréséhez fűződő joga elsőbbséget élvez az előbbiek olyan személyes adatainak védelméhez képest, amelyek köztevékenységük és annak megítélése szempontjából jelentősek lehetnek." [60/1994. (XII. 24.) AB hat.]

sztem a közhatalmat gyakorolja az ügyész, a nyomozó és az igazságügyi szakértők is, tehát a személyiségi jogaik korlátozottabbak, mint az egyszerű állampolgároké

izomagyú # 2011.05.07. 15:41
  • Az általános gyakorlat szerint - a számviteli törvény és a saját pénzkezelési szabályzatuk előírásaival ellentétesen - a vállalkozóknál tényleges pénztár, megszámlálható pénzeszközökkel nem működik.
Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 15:23

OFF
Egy egész sor vállalkozás elboldogul ebben a "labilis" jogrendszerben úgy, hogy a vezetőik nem követnek el bűncselekményt.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 15:21

Az is személyes adat, hogy mi a foglalkozásod, beosztásod, rendfokozatod, szolgálati helyed. Az is, hogy egy bizonyos határozatot, végzést te hoztál meg, az is, hogy milyen típusú határozatokat szoktál hozni.

Ha ír neked valaki egy magánlevelet, a legritkább esetben lesz rajta, hogy "titkos". Mégis sérti a személyiségi jogokat az engedély nélküli nyilvánosságra hozása.

izomagyú # 2011.05.07. 12:44

kbs!
egyébként pontosan milyen jogokat sért?
pontosan ezt szeretném megtudni
egyetlen olyan figyelmeztetés nincs az iratokon, hogy titkos vagy hogy nyilvánosságra nem hozható

izomagyú # 2011.05.07. 12:17

mivel beosztáshoz kötöttek a szabályok szerint, így kizárják egymást
a számviteli részhez nem lehetett közöm a kinevezésem megszűnésével
nem az az érdekes, hogy ők leszarják-e vagy sem, hanem, hogy egy nemzetközi gazdasági kamarai lap érdeklődik utána, mert kijelentettem feléjük, hogy a magyar jogrendszer kissé labilis lábakon áll, és úgy ajánlják csak a befektetni vágyóknak, hogy igazi kalandtúra a próbálkozásuk

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 11:55

Az jogokat sért. Ezek az iratok nem nyilvánosak. És mit érnél el vele? Szerinted nem szarják le?

(Egyébként a két bűncselekmény nem zárja ki egymást, elkövethetted mindkettőt.)

izomagyú # 2011.05.07. 08:06

Kovács_Béla_Sándor!
ha nem minősítem, csak felteszem az egyértelműen kiolvasható saját határozatát az illető(k)nek, és nem törlöm, takarom ki a hivatalos személy nevét, akkor van-e valami személyiségjogi sérelem?
csak 1 példa a sorozatból:
elmarasztalnak okirat hamisításért, mert aláírtam egy szerződést, miután már nem voltam felelős vezetője egy vállalkozásnak (elismertem, ez rendben is van)
majd vád alá helyeztek, mert ugyan ebben az időben, mint ugyanaz a felelős vezető, megsértettem a számviteli fegyelmet
vagyis, mert volt sapka a fejem, meg nem volt sapka a fejemen
igaz, hogy ráléptem egy fontos ember lábára:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.07. 07:38

Hibája válogatja. No meg az, hogy igaz-e.

izomagyú # 2011.05.07. 06:08

sérti-e a személyiségi jogokat, ha a nyilvánosságra hozom valamilyen hibával kapcsolatban a hibázó igazságügyi szakértő, nyomozó vagy ügyész nevét?

Sab_ # 2010.06.02. 20:49

Hello!

Egy olyan segítséget szeretnék kérmi, kihez tudok élni panasszal a nemtetszésemről? A történet a következő.: a mainapon tudtam meg az új törvényt a parkolásról miszerint: kerületen belüli ingyenes parkolás az 1 személy /1 autó ra szól 2010.jan.1-től egészen 2010.árpilis-ig aztán 1 ingatlan /1 autó így nekem teljes összeget kell fizetni. (ha ezzel dolgozok akkor hol álljak, hogymennyek haza, ittlakok családon, kereületen belül 70.000ft akart kérni az önkormányzat de szolgáltatás nincs cserébe, fizetem az adót nem vagyok link, sem csaló nem őrzik, az utcán áll) esetleg petíció..? vagy hogy mimódon lehet változtatni!?
köszönöm a segítséget

Mikulás74 # 2009.09.15. 01:34

Üdvözletem Mindnekinek, aki erre jár!
Tegnap bementem 3 bankba is, személyesen befizetni kisebb összegeket különböző bankszámlákra. A 3 bankból két helyen elkérték a személyi igazolványomat, lakcímkártyámat is(ahol is gyalogolhattam jó sokat, mert az autóban hagytam őket)
Én ezen teljesen kiakadtam, hogy milyen alapon kérik el a papírjaimat, merthogy egyből előjöttek a paranoiáim: elkezdenek kutakodni utánam, ki vagyok, mi vagyok, felhívogatnak a hülye ajánlataikkal, stb,stb...a kérdésem az lenne, manapság kik kérhetik el a személyi igazolványt az emberketől? Én valami ilyesmit hallottam, hogy csak hatósági személyeknek vagyunk kötelesek megmutatni. Akkor hogy is vannak a személyiségi jogok? Ennyire hülye jogászaik lennének a bankoknak? Mondtam a nőnek, adjon olyan papírt, amin nyilatkozik, nem élnek vissza a személyes adataimmal, és nem használják fel őket sehova...azt mondta, ő ilyet nem tud adni...

Feri29 # 2009.08.28. 19:07

KBS szerintem arra gondol, hogy ez a történet nem valós.
Mondjuk azt én sem értem, hogy egy rendőr hogyan rágalmazhat a munkahelyeden, a kollégáid előtt.
Hogyan vannak ők egyátalán kapcsolatban egymással?
Vagy miért zavarna az egy rendőrt, hogy Te protekcióval kerültél be egy multihoz?

Posme # 2009.08.28. 18:08

Hamisítvány????

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 17:46

fake

Posme # 2009.08.28. 17:44

Tehát egy rendőr rágalmazhat,amivel csak akar én meg elvesztem az állásom, hiába bizonygatom az igazam!
Valamit csak lehet tenni nem???????????????????????
Milyen megoldás létezik még esetleg?

Feri29 # 2009.08.28. 17:23

Írásban is lehet feljelentést tenni és ha elrendelik a nyomozást, akkor majd kihallgatnak, mint sértettet.
A legegyszerűbb, legpitibb ügyek is elhúzódhatnak évekig. Ha indul nyomozás egyátalán, akkor szerintem nem számíthatsz gyors befejezésre, pláne ítéletre.