telefon tartozás help!


ATESZ32 # 2011.01.03. 23:32

tisztelettel üdvözlök mindenkit!

s attila vagyok.
egy 2000 novemberi előfizetéssel kapcsolatba szeretném önönöket zavarni.
igaz azóta eltelt mostmár több mint tíz év,de nyughatatlan vagyok.
kötöttem egy előfizetést a panonnal mint irtam 2000 novemberében.
saját trehányságom végett,keletkezett egy tartozásom,amivel nem foglalkoztam.
jöhetett pár felszólítás akkoriba füzessek,de nem foglalkoztam vele.
2006 január 9 én jött egy levél a pannon gsm-től elsöbségivel,sajnálattel vették tudomásul,hogy fizetési felszólításuknak az abban foglalk jögkövetkezmények ellenére sem tettem eleget és tartozásomat nemfüzetem meg ezérttájékoztatjik,hogy adatait az elektronikus hirközlésről szóló 2003.évi c törvény 158 paragrafusának megfelelően a távközlési szolgáltatók,közös adatállományába továbbitottuk!
amenyiben tartozásom kiegyenlítem és ezt igazolom,úgy adataim a jogszabályt meghatározott időn bellül a távközlési szolgáltatok közös állományából töröljük.
lehetővé téve,hogy ismét előfizetési szerződést köthessek,valamint távközlési szolgáltatást vehessek igénybe.
amenyiben tartozását levelünk kézhezvételekor,már kiegyenlítette ugy az adataitainak állományból való törléséröl intézkedünk,és a törlés tényéről levélben értesítjük önt.

ezt a levelet kaptam amit fent leírtam 2006 január 9 én.
azóta se semmit,se levelet se fizetési meghagyást,se bírósági papirt se semmit.
2011 január 9 én lejár az öt év a legutolsó levél óta,azt is még a pannon küldte.
szeretném megtudni izgulhatok e még a tartozásom miatt,mivel 2006 óta az ég világon semmit sem kaptam,jöhet e még bármi egy ilyen régebbi tartozásom miatt??
ami valószinű már elévült,de 1 héten bellül lejár az 5 év a legutolsó felszólításuk óta.
amég nem zaklatnak foglalkozzak e az ügyel,és nyujtsak e be elévülési kifogást bárhová is a biztonság kedvéért,vagy várjak keresnek e még valaha?

várom megtisztelő válaszukat köszönettel:s attila

nandy # 2010.12.24. 13:15

A szolgáltatóval szemben te felelsz a tartozásért, mert veled kötöttek szerződést.
Te pedig külön perben kérheted a rokonod, hogy fizesse meg neked a tartozást. De ehhez a szolgáltatónak már semmi köze.

viccantó # 2010.12.24. 09:17

Segítsenek! Még főiskolai hallgató vagyok, nincs önálló keresetem. Körülbelül fél éve az egyik családtagom rávett, hogy vegyek neki telefont a saját nevemre, mert ő már nem tud többet. Meg is vettem, erre a héten érkezett egy több mint 60ezer forintos felszólítás a nevemre, hogy fizessem ki. Tartozás, kamat + adminisztrációs díj. Esetleg arra van lehetőség, hogy az ő nevére áthárítsam a felelősséget?

Terka # 2010.12.11. 20:04

már 6 éve a vodánál van előfizetésem és ott nem szoltak semmit amugy a westelnél el lopták csak nem jelentettem mert azt mondták akkor hogy miért nem vigyásztam ez engem terhel

kaméleon # 2010.12.11. 17:54

A nem fizető ügyfelekről a szolgáltatók tájékoztatják egymást is. A hitelképességi vizsgálat után megjelenik az ügyintézőnél, hogy üf-nek tartozása van az xy szolgáltatónál. Egyébként, lehet új előfizetést kötni, de csak (jó) nagy összegű előleg befizetésével.

végrehajtó1 # 2010.12.11. 16:32

Mint irtam hogy szerintem nem .De miért nem a T mobilnál kérdezed?

monalisa1 # 2010.12.11. 16:32

Az már évekkel ezelőtt elévülhetett. Menj be a T-Mobilhoz és kezdeményezd az előfizetést, de ha tutira akarsz menni akkor valamelyik másikhoz.

Terka # 2010.12.11. 16:06

Valakai tud nekem mondani valamit arrol hogy 1999-ben tartozásom volt a wetel900 felé amit nem rendeztem most kaphatok elő fizetést a t-mobilnál?

brigi111 # 2010.11.25. 12:21

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A helyzet a következő:

van egy kisebb telefonos tartozásom egy szolgáltatónál,egy hónap után letiltották a kimenő hívásaimat. Ezzel eddig nincs is probléma, ezt megértem:)
Csak egy hét múlva fogom tudni kiegyenlíteni a tartozásomat,és a kérdésem az lenne hogy a szolgáltatók általában mennyi haladékot szoktak adni?Még mielőtt valami komolyabb szankciója lenne a dolognak?!
Köszönöm előre is a segítséget, kérem valaki válaszoljon,és lehetőleg nyugtasson meg...:)

monalisa1 # 2010.10.08. 15:22

Szerintem a probléma ott van hogy a címváltozást valószínűleg nem jelentetted a szolgáltatónak, bár a kettőtök közt köttetett szerződésben ennek kötelezettsége egész biztosan benne van - ama bizonyos apróbetűsben.

Mivel a T-home nem tudott téged elérni az ügyedet átadta egy behajtócégnek akik úgyszintén a régi lakcímeden kerestek - hol máshol is.

Az hogy végülis feltépett boritékban jutatták el hozzád a fizetésre felszólítást az egy teljesen másik téma, az alapproblémához nem tartozó.

A behajtóval vedd fel a kapcsolatod és próbálj egyezkedni, fizetni...

monaLuis
laikus hozzászóló

Mónik@ # 2010.10.07. 07:54

Sziasztok!
Kérlek segítsetek,Volt egy T-home os szerződésem,ami nem lett fizetve,a címen 1 hónapig tartozkodtam,de a kedves ott lakók továbbították a levelet FELTÉPVE,hogy fizessek 90ezer Ft ot egy behajtós irodának ,ez a levél a szerződéstől 1év 2 hónap után jött.
Most akkor ki kell fizetnem?(mellesleg gyeden vagyo),mert már fenyegetőznek ,hogy levonják.

Minen választ előre is köszönök!

monalisa1 # 2010.10.06. 13:45

Mivel a felhalmozott tartozással rossz ügyfél lettél, a részletfizetés havi összegét/idejét a cég határozza meg, itt már nem szempont a te aktuális anyagi helyzeted. (Nyílvánvaló hogy a pénzüket mielőbb szeretnék viszontlátni.)

A kötbérre még további költségek "csapódása" várható esetleges további nemfizetés esetén.

Menj be személyesen és próbálj kisírni némi türelmi időt - mindig a remény hal meg utoljára.

Üdv.:
MonaLiza

nandy # 2010.10.06. 13:40

Semmit. Te kérted a részletfizetést, meg is kaptad, mégsem tudtad teljesíteni. Arra már semmi nem kötelezi a szolgáltatót, hogy az általad még csak nem is teljesített részletfizetési kedvezményre további haladékot adjon...

Niki27 # 2010.10.06. 12:57

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a T-mobilnál felhalmoztam "némi" tartozást. Természetesen ki szeretném fizetni. Küldtem is nekik egy levelet, hogy részletekben had fizessek. Kaptam is egy 6 hónapra szóló részletfizetési lehetőséget. Sajnos mivel épp álláskeresésben vagyok így az általuk megszabott összeget nem tudom fizetni. Írtam hát nekik egy újabb levelet amiben kértem a részletfizetési idő hosszabbítását 6 hónapról 12-re. Erre persze semmilyen választ nem kaptam, helyette kiszámlázták nekem a kötbért is. Ilyenkor mit lehet tenni?

Köszönöm!

kovacsz # 2010.09.28. 15:02

Ezt a tartozást valamikor Intrum Justitia Zrt. megvásárolta a T-Mobiltól és így már nem is telefontársaságnak tartozol, ill. velül nem is tudsz egyezkedni, csak az Intrummal és így csak nekik tudsz fizetni. (Ha tetszik, ha nem.)

Ami még számomra zavaros:
A szolgáltatás kikapcsolásáról szintén nem tudtam, mivel ellopták a telefonom, és letiltattam a kártyámat.
Kértél új kártyát a régi számod megtartásával, ezt fizetted, feljelentési jkv. másolatát megküldted, stb.

nandy # 2010.09.27. 19:47

Legjobb lenne, ha kifizetnéd... A telefonszámla elvileg 1 év alatt évül el, de ki tudja, eddig milyen leveleket kaptál...
Ha viszont készüléket is vették, akkor még legalább 3 évig bújkálhatsz, ha nem tovább!
szóval jobb lenne -akár részletekben is- kfizetni.

kovacsz # 2010.09.27. 18:20

Lehet belőle problémám?” Nagyon is.
Milyen számmal kezdődik az ügyiratszám? (7 vs. 8 )

Ugye csak próbálkoznak, hátha kifizetem?
Most még csak igen.

nandy # 2010.09.06. 18:11

Sőt, az a legjobb, ha a fizetési meghagyásra reagálsz egy részletfizetési kérelemmel, közvetlenül a közjegyzőnek címezve.

nandy # 2010.09.06. 18:10

Mindkettőre. De arra is számíts, hogy ha vh-ra kerül az ügyed, már sokkal többel fogsz tartozni.

Tehát kérj részletfizetést mielőbb, ne várd meg a végrehajtást!

momomo # 2010.09.06. 16:53

Valamint számíthatok incassora vagy inkább a fizetés egy részét tiltják (33 %)?

momomo # 2010.09.06. 16:52

És a végrehajtótól lehet részletfizetést kérni? Csak mert korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy volt, hogy a végrehajtó ajánlotta fel a részletfizetést. Ez valós lehet?

kovacsz # 2010.09.06. 16:26

Még nincs végrehajtónál. Ha oda kerül az neked megint kb. + 30.000 Ft.
Nem banki kölcsön így nincs "BAR" lista, a fizetésed 33%-a tiltható elsőre.

momomo # 2010.09.06. 16:00

Valamint még azt szeretném kérdezni, hogy kerülhetek-e emiatt a telefon tartozás miatt BAR listára. Nem a telefontársaságok közötti BAR listára gondolok. Hanem arra ammit hitelfelvételnél és egyéb pénzintézetek vesznek figyelembe. Azt hallottam, hogy lehetséges.

momomo # 2010.09.06. 15:02

Ha esetleg a tmobile (őket csak holnap tudom elérni) nem enged részletfizetést, akkor még a végrahajtóval lehet egyezkedni? Náluk is lehet részletfizetést kérni? Elnézést az értetlenkedésért, csak nem értek hozzá és nagyon félek a következményektől. Az egész fizetésem úgysem tilthatják le? Vagy mégis?

kovacsz # 2010.09.06. 12:53

Keveri a behajtást és a végrehajtást, valamint korábban írta:
Részletekben elkezdtem törleszteni, de utána nem tudtam.” Ezt követte a FMH.
A részletfizetés (max. 4-6 havi + kamatok + költségek) kérése talán még eredményes lehet.