telefon tartozás help!


nandy # 2008.09.09. 12:21

Ja, és a feltételes kedvezmény visszavonása miatt keletkezett követelésüket mindig kiszámlázzák. Tehát kellett, hogy kapjál erről valamit.

nandy # 2008.09.09. 12:20

Nem ilyen egyszerű.

T-lány késve fizetett, ezért a szolgáltató élt a szerződésben rögzített jogával (?) és felmondta a szerződést.

Mivel a felmondás oka a vevő késedelmes fizetése volt, emiatt kell visszafizetni a feltételes kedvezményt.

A szerződést valószínűleg szeptember végén mondta fel a szolgáltató, innen indul az elévülés. De erről a tényről mindenképpen írásban kellett volna tájékoztatni az előfizetőt.

monalisa1 # 2008.09.09. 10:20

A f. év március - július + aug. és szept. havi befizetett csekkekkel tudod igazolni, hogy a szerződés részedről folyamatosságú.

T-lány # 2008.09.08. 14:37

A szeptemberi csekket már megkaptuk augusztusban!

monalisa1 # 2008.09.08. 14:06

Ha nem jött ujabb csekk (...) akkor a szeptemberi havi díj milyen csekk alapján is...

Ha 1 év volt a hűségkikötés akkor az legkésőbb a szerződéskötést követő 365 nappal letelt, ennek ténye alapján valami félreértés lehet most részükről.

Általánosságban: egy havi díjfizetés késedelme és/vagy esetleges elmaradása esetén még nem szokás a szerződést (= szolgáltatást) megszüntetni., javaslom a szolgáltató ügyfélirodájához személyesen bemenni és tisztázni a dolgot.

Monalisa
laikus hozzászóló

T-lány # 2008.09.08. 13:38

Tisztelt Segítségnyújtók!

Azzal a problémával fordulok Önökhöz, hogy a híres neves internetszolgáltatóval a T- online-nal álltam szerződésben. Ezt a szerződést 2007 márciusában kötöttem 1 év hűségnyilatkozat aláírásával. A probléma ott kezdődött mikor is az augusztusi számla nem lett időben kiegyenlítve. A befizetés megtörtént, sőt a szeptemberi csekket is befizettük, de ők megszüntették a szolgáltatást. Ezek után nem jött semmi se levél, se csekk. Mikor is ma felhívott egy elég alul tájékozott behajtó hölgy egy behajtó cégtől, hogy tartozom. És hogy erről kaptam már levelet is, tértiset is. Én nem kaptam levelet! Kérdeztem a hölgyet hogy az említett 48.000 Ft körüli összeg miből ered. Tájékoztatott, hogy mivel a hűségidőn belül felmondtam a szerződést az 36 ezer párszáz Ft + 128 Ft kamat a többi az ő költségük. Tehát számla tartozásom nincs! De én nem mondtam fel a szerződést. Ők szüntették meg.
Kérdésem érvényben van-e még az a törvény miszerint a Telecomos tartozások 1 éven belül elévülnek? Ha igen én mentegetőzhetek-e ezzel. És ha nem fizetek ilyen alacsony összeget is fizetési meghagyásra adnak-e? Valamint ha ez az összeg az idővel és kamatokkal a mindenkori minimálbért eléri fel kerülhetek-e a BAR listára?
Válaszokat előre is köszönöm!
T-lány

T-lány # 2008.09.08. 13:37

Tisztelt Segítségnyújtók!

Azzal a problémával fordulok Önökhöz, hogy a híres neves internetszolgáltatóval a T- online-nal álltam szerződésben. Ezt a szerződést 2007 márciusában kötöttem 1 év hűségnyilatkozat aláírásával. A probléma ott kezdődött mikor is az augusztusi számla nem lett időben kiegyenlítve. A befizetés megtörtént, sőt a szeptemberi csekket is befizettük, de ők megszüntették a szolgáltatást. Ezek után nem jött semmi se levél, se csekk. Mikor is ma felhívott egy elég alul tájékozott behajtó hölgy egy behajtó cégtől, hogy tartozom. És hogy erről kaptam már levelet is, tértiset is. Én nem kaptam levelet! Kérdeztem a hölgyet hogy az említett 48.000 Ft körüli összeg miből ered. Tájékoztatott, hogy mivel a hűségidőn belül felmondtam a szerződést az 36 ezer párszáz Ft + 128 Ft kamat a többi az ő költségük. Tehát számla tartozásom nincs! De én nem mondtam fel a szerződést. Ők szüntették meg.
Kérdésem érvényben van-e még az a törvény miszerint a Telecomos tartozások 1 éven belül elévülnek? Ha igen én mentegetőzhetek-e ezzel. És ha nem fizetek ilyen alacsony összeget is fizetési meghagyásra adnak-e? Valamint ha ez az összeg az idővel és kamatokkal a mindenkori minimálbért eléri fel kerülhetek-e a BAR listára?
Válaszokat előre is köszönöm!
T-lány

bandeeraz # 2008.09.02. 10:09

Kérdés: volt-e fizetési meghagyás (hivatalos bírósági papíros, nem mobilszolgáltatós, vagy ügyvédes fejléces)? Ha igen, megkaptad-e? Anélkül sztem a végrehajtó sem jöhetne, úgyhogy kellett lennie. Hogyha jöttek folyamatosan a levelek, te meg magasan tettél rá, akkor így jártál. Azért ezzel valamennyire foglalkozni kéne. Elévülni nem évült el, mert folyamatosan (immár 6! éve) próbálták tőled behajtani a pénzt, márpedig az elévülés tipikusan szankciós jellegű jogintézmény, hogy amennyiben a jogosult semmilyen lépést nem tesz annak érdekében, hogy követelését érvényesítse, a bírósági kikényszeríthetősége szűnjön meg. Itt ugye szó nincs erről.

Amúgy nem leszel rajta az adóslistán, hogyha kifizeted a pénzt.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.09.02. 09:51

Ha jól értem, akkor az történt, hogy a fizetési meghagyás jogerőre emelkedett. Ellentmondással nem élhet. A követelés elévülésére korábban sem hivatkozhatott volna, mert a tartozás keletkezését követően azonnal értesítették önt.

Laca1968 # 2008.09.02. 08:04

feltetem egy kérdést, amire senki nem válaszolt :-(

most kaptam meg(2008.09.02) a végrehajtótól a papirt,hogy 62.869 tőke és egyéb járulákokkal -összesen 172.618 ft-tal ) tartozom

de senki nem keresett meg ezidő alatt semmivel,, állitólag 2007 szeptember 14.-én - nélkülem- született egy bírósági döntés, hogy helyt adnak a felperesnek és ki kell fizetnem az adott összeget
vagyis :
a tőkét és a 22%-os kamatot

élhetek ellentmondással és elévüléssel vagy már ez sem érvényes?
kérek valakit SOS

Laca1968 # 2007.11.21. 08:30

Sziasztok!
Az alábbiakat elolvasván csak egy kérdésem lenne, nekem is hasonlo az esetem és én is élhetek-e a fent emlitett elévülési kifogással?
Történetem:
2002-ben felhalmozodott X összegű telefonszámlám, ami a mobilszolgáltató által oly nagyszerű üzletpolitikájából adódott,hogy emeltdijas sms-ket küld addig,amig le nem tiltod.Mire észrevettük,már 70 ezerre rugott a telefonszámlám.
2005.ig jöttek a felszólitások,majd semmi. 2006 elején vasárnap délután idejött egy ember,hogy behajtó és aláiratott nejemmel egy részletfizetési megállapodást,és el is vitt 10000 ft.-ot.
Persze annak módja szerint én nem teljesitettem a következő részleteket. Azóta sem papir,sem megkeresés, semmi ,sem a behajtó cégtől,sem a mobilszolgáltatótól.
De közölték nemrégen az egyik ügyfélszolgálati irodájukban,hogy addig semmilyen telefont nem vehetek,míg nem rendezem a tartozásomat. Vigyorogva közölte az ügyfélszolgálatos,hogy Tartozásos listán is vagyok emiatt 2002 óta és akármilyen hitelt szeretnék felvenni a jővőben,egy bank sem fog adni,a Tartozásos listán való "szereplés" miatt.

Kérdéseim: mit tegyek ha megint ideállit egy behajtó cég képviselője? Én is mondhatom neki,hgoy a követelésük elévült?
Életem végéig ott maradok a tartozásos listán?

Sasfioka # 2007.02.28. 15:24

Szia Tunyó66!

A 2001-es telefontartozás alapesetben vélelmezhetően elévült, amely azt jelenti, hogy jogi eljárásban, AMENNYIBEN elévülési kifogást nyújtasz be, akkor jogi úton nem hajthatják végre a követelést.
Amennyiben nem szándékozol megfizetni a tartozást, akkor amit tenned kell, az, hogy közöld az Intrum Justitiaval, hogy a követelés véleményed szerint elévült, önként teljesíteni NEM VAGY HAJLANDÓ és az IJ tartózkodjon a további zaklatásoktól. Amennyiben ők nem értenek egyet az elévüléssel, akkor adják bíróságra az ügyedet - mindennemű további értesítést mellőzve -, ahol bizonyítsák azt, hogy nem évült el a követelés, hiszen te az első bírói megkeresésre (mely valószínű fizetési meghagyás) ellentmondással élsz, és elévülési kifogást nyújtasz be.
Viszont ehhez tudni kell, hogy elévült-e a követelés, hiszen, ha ők hitelt érdemlően bizonyítják, hogy az elévülés nem állt be, akkor egy csomó többletköltséggel kell számolni. A követelés elévült, ha a mobilszolgáltató egy évig folytatólagosan semmilyen - bizonyítható - megkeresést nem tett, felszólítást nem küldött, stb. Ha már van jogerős fizetési meghagyás, akkor az elévülést csak végrehajtási cselekmény (pl.inkasszó, munkabérletiltás, stb.) szakítja meg, egy egyszerű fizetési felszólítás már nem.

Ha vélelmezed az elévülést ÉS NEM AKARSZ ÖNKÉNT TELJESÍTENI, akkor nyugodtan közölheted velük.
Ami fontos: Nem szabad SEMMILYEN papírt aláírni, amit ők küldenek (tartozáselismerés, részletfizetési megállapodás és minden egyéb.)

SF

Tunyó66 # 2007.02.26. 21:28

Sziasztok!Légyszíves segítsetek(igen,már megint én),a mai napon tetőzött az öröm,a lentebb írt cégtől kaptam egy "utolsó"felszólítást,miszerint megtették a jogi előkészületeket,és át fogják adni egy ügyvédi irodának(a harmadik személy?),ha három napon belül nem fizetek.A levél 21 keltezésű,ma 26 van...Kérlek segítsetek,mert nem vágom,hogy most akkor mi van,és(az ő elmondásuk szerint)kezdek kifutni az időből!!!Előre is köszönöm!Tunyó

Tunyó66 # 2007.02.26. 00:14

Sziasztok!Nagyon köszönöm a segítséget,visszakérdeznék(ne haragudjatok,nem vagyok jogot értő emberke)tehát:Az ij.nevezetű cégről van szó,nem vágom,mi a valódi titulusuk,kezelő,vagy behajtó.Legjobb tudomásom szerint,egészen December közepéig nem kaptam értesítést/felszólítást,akkor is csak egy sima levél formájában,nem kellett átvennem,de elötte évekig még azt sem.Beszéltem Január első napjaiban velük telefonon,amikor is elmondtam,hogy:1nem lakok a megadott címen,2nincs semmi a nevemen,3nem tudom pontosan,hogy miről van szó,be szeretnék menni,látni a papírokat,amikkel igazolják,hogy kinek,mióta,és mivel tartozok?Erre az volt a válasz,hogy:a cégnek nincs ügyfélszolgálata,és hogy ha gondolom,szívesen kiküldenek csekkeket,minimum 10 rongyonként törlesztendő részletekről.Én erre nem válaszoltam konkrétumot,mondtam térjünk vissza az ügyre,mert nem tudom,miről van szó,és egyébként is munkanélküli vagyok,még enni sincs pénzem.Mondta a csaj,hogy ok.Erre jött a felszólítás,hogy 3 nap,stb.Akkor most mi van?Felhívjam őket,mondjam,hogy elévülési kifoggással élek,vagy követeljem a tartozásomat igazoló papírokat,vagy egyszerűen csak ne foglalkozzak velük?Azért rugózok a témán ennyire(meg az idegeiteken),mert édesanyám(aki a megadott címen lakik)idegösszeomlást kapott,amikor meglátta,hogy a cég perrel,bírósági végrehajtóval fenyeget,hiszen esély sincs rá,hogy 3 napon belül kifizessek 90 rongyot,pláne,hogy egy olyan levélről van szó,amit feb.15-én kelteztek,és 18-án dobta be a postás...Ma 25 van...szóval:mi a teendőm?Még egyszer köszönöm mindenkinek(pláne a ténylegesen jogászoknak)a segítséget!!!Üdv:Tunyó

Dr.Attika # 2007.02.25. 08:23

Herceg!
Az engedményezés létre jön ugyan, de a kötelezett felé addig nem joghatályos, amíg arról a hitelező nem értesíti az adóst. Itt a hitelezőn van a hangsúly, mert az engedményes értesítése nem számít. Itt pedig az történik rendre, hogy az engedményes közli a levelében, hogy az adott követelésre engedményezés történt és neki fizessen az adós. Amikor igy fizet valaki, akkor nem szabadul a kötelem alól. Ha az eredeti hitelező mégis bejelenti később igényét, akkor kétszer megfizettethető, mint a sicc. Azzal nem védekezhet, hogy az engedményesnek fizettem.

handi # 2007.02.25. 00:51

Herceg

" ...(4) Ha a kötelezettet az engedményező értesíti, a kötelezett az értesítés után csak az új jogosultnak (engedményes) teljesíthet; az engedményestől származó értesítés esetén a kötelezett követelheti az engedményezés megtörténtének igazolását. Ennek hiányában csak a saját veszélyére teljesíthet annak, aki engedményesként fellépett." (törvényből idézve). Értesíteni kell, csak azt nem fogalmazzák meg, mi számít értesítésnek, mert nekem egy olyan levél, melyben ők leírják, hogy ez megtörtént, de nem támasztják alá semmivel, nem tűnik elégnek..

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.02.24. 20:39

és fontos gha az eredtei jogosult /az engedményező/ a kötelezettett nem értesíti akkor a kötelezett az engedményesnek csak 2 szeres fizetés terhével teljesíthet...

herceg # 2007.02.24. 20:35

Sasfióka rosszul tudod, hogy értesíteni kell a kötelezettet, mert ennek megtörténte nélkül is érvényes az engedményezés, legfeljebb az értesítés megtörténtéig a kötelezett az engedményezőnek fog teljesíteni.

Sasfioka # 2007.02.24. 11:49

De a kérdezőknek még annyit, hogy az elévülés nem "hivatalból jön létre", azt JELEZNI KELL, hogy elévülési kifogással élsz!

SF

Sasfioka # 2007.02.24. 11:49

Na igen, de egy behajtócég miért legyen engedményese egy olyan követelésnek, ahol az elévülés beállt, és elévülési kifogással akar élni az adós a végrehajtás során?
Az engedményezés pedig CSAK AKKOR történt meg, ha erről az ADÓST bizonyíthatóan ÉRTESÍTETTÉK. (Valóban nem kell a beleegyezése, de az engedményezés tényéről ÉRTESÍTENI KELL AZ ADÓST) Vagyis az adósnak tudnia kellene, hogy a mobilszolgáltató avagy az adósságkezelő cég felé tartozik-e.
Persze bármikor engedményezheti a mobilcég az adósságkezelőre, de egy egyértelműen behajthatatlan követelést miért fogadna el akár minimális összeg megfizetése mellett is az adósságkezelő?

SF

herceg # 2007.02.24. 10:25

Sziasztok!

Dr. Attika írtad, hogy nincs perbizomány. Ami igaz is, de van viszont engedményezés és a perindítás előtt szerintem nincs akadálya annak, hogy a jogosult a követelését átruházza harmadik személyre, aki így jogosultja lesz a követelésnek minden biztosítékával együtt és az engedményezéshez még csak nem is kell a kötelezett beleegyezése. Az igaz, hogy a levélíró behajtót említ, de azért látni kellene a jogosult és ezen cég közötti jogviszony tartalmát, hogy megbízásról van-e szó vagy engedményezésről.

Dr.Attika # 2007.02.24. 09:53

Biztos nem lesz per. Egyrészt az adósságkezelő cég nem perelhet. Nincs perbizomány. Õk is tudják, ahogy "elrebeged" a bíróság előtt az elévülési kifogást már dönt is a bíróság a javadra. Kukázd le nyugodtan a levelüket.

the big cat # 2007.02.24. 08:31

A tartozás 1 év alatt elévült az utolsó bizonyíthatóan kiküldött felszólítástól. Csak próbálkoznak. Én semmit sem reagálnék, ha mégis, akkor megírnám nekik, hogy soha nem kaptam felszólítást, a tartozást nem ismerem el, és egyébként is elévülési kifogással élek, ha tovább zaklatnak, akkor jogi úton fogsz kártérítést követelni.

Tunyó66 # 2007.02.24. 03:33

Sziasztok!Kérdésem a következő:betalált egy adósságkezelő cég,hogy 2001-óta tartozok az egyik mobilszolgáltatónak,és,hogy már többször küldtek felszólítást(én erről nem tudok...),és mivel nem reagáltam,ezért vagy 3 napon belül fizetek,vagy bíróság,etc.A kérdésem a következő:lehet-e ilyen esetben valamit tenni(azon kívül,hogy egyből fizetek),egyáltalán ennyi idő(6év)alatt nem évül el a tartozás?Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!Üdv:Tunyó

Roy Makaay # 2007.02.12. 14:47

Szia/sziasztok!
Nekem csak egy olyan kérdésem lenne, hogy jött egy fizuletiltó papíros, miszerint 1998-tól van telefontartozásom. Kérdésem, hogy mennyi az elévülési idő, amikor nem is kaptam semmilyen felszólítást/végrehajtást??? Most megtaláltak a munkahelyen, igaz már 4,5 éve egy helyen dolgozok. Ilyenkor mi a teendő?