telefon tartozás help!


szundi # 2003.10.29. 08:48

Sziasztok!Én közben utánnaérdeklődtem a dollognak.Bementem a westelhez ahol azt mondták amit Ti.Ha befizetek egy összegben egy nagy összeget azaz kb 300e ftot ,akkor elengedik a kamat felét.Viszont találkoztam egy ismerősömmel aki ügyész ,bár elmondta ,nem ért a polgárjoghoz.Õ azt mondta hogy nem biztos ebben az elévülési dologban.Akkor tuti nyugodt lehetek,ugye?Családalapítás előtt állok, biztosra kell mennem:)

Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 07:42

Ne toj be tovább. Elévült a dolog. Minden egyes végrehajtási cselekmény után az egy év újra kezdődik. Ha egyszer eltelt egy év az utolsó végrehajtási cselekmény óta, akkor már az elévülés bekövetkezett és nincs tovább végrehajtási jog. A végrehajtó azért kábít, mert ha önként fizetssz, akkor az nem követelhető vissza. Irj neki egy levelet, ha tovább zaklat , akkor kezdeményezzé pert.


attika

szundi # 2003.10.29. 07:25

Sziasztok! Most nézem milyen vitát indtottam itt el:) Amiről szó volt ,a birosági itélet után kaptam vagy két levelet a végrehajtotol de ennek már jo pár éve.Azóta semmi.Amikor kérdeztem akkor pedig azt mondta az ögyem a végtelenségig kitolható ,előbb -utobb ugyi be tudják rajtam hajtani amint lesz valami a nevemen vagy bankszámlámon.Na és ettől vagyok én betojva.

todor25 # 2003.10.29. 07:16

És abban az esetben ha az első évben történt behajtási cselekmény akkor attol a naptol számítva ujabb egy évvel évül el?Vagy abban az esetben fentáll az általam említett 5 év?

Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 07:13

Elvileg a végrehajtó minden Téged érintő intézkedéséről tudnod kell. Az egy évet a jogerős végrehajtható határozattól kell számítani. Vagyis, ha úgy telik el egy év, hogy semmilyen cselekmény nem történt, akkor az elévülés bekövetkezett.
Nyugalmad érdekében indíthatssz végrehajtás megszüntetése iránti pert. Ekkor a bíróság a feltételek fennállása esetén megszünteti a végrehajtási eljárást.


attika

todor25 # 2003.10.29. 07:04

Illetve mi számít a végrehajtó lépésének?Azt nem tudja tenni a illető háta mögött ?fizetés utánni kajtatás, ingatlan vétel figyelés stb?

todor25 # 2003.10.29. 07:03

Akkor most ujra belekérdezek.Csak a jogerős ítélettől számított egy éven belül nem tesz kisérletet vagy az azt következő évek bármelyikén ha egy évig nem probálkozik , elévült az ügy?

Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 06:02

Azért válasszuk ketté a dolgokat. Végrehajtható bírósági vagy egyéb határozat alapján csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést a "res iudicata" okán. Amennyiben a végrehajtó nem lép egy évig , akkor simaliba a helyzet. A hitelező próbálkozása nem szakítja meg az elévülést ebben az esetben.


attika

the big cat # 2003.10.29. 05:23

"bárki akin jogerős ítélet után egy évvel nem tudják behajtani a tartozását, ugymond "meguszta a dolgot

Na itt van a lényeg. Ez így nem igaz.

bárki akin jogerős ítélet után egy ÉVEN BELÜL NEM AKARJÁK VAGY NEM TESZNEK KISÉRLETET A BEHAJTÁSRA, ugymond "meguszta a dolgot"

És ehhez még jogerő s ítélet se kell. Egyszerűen csak van egy jogos lejárt követelés. Ha azt a jogosult nem próbálja meg valamilyen módon a lejárattól számított elévülési határidőn belül behajtani, akkor a kötelezett megúszta.

Béres-Deák Attila # 2003.10.29. 03:36

Hát igen. Ez az elévülés lényege.


attika

todor25 # 2003.10.28. 21:54

Engem egy dolog csikol.Az általad írtak alapján bárki akin jogerős ítélet után egy évvel nem tudják behajtani a tartozását, ugymond "meguszta a dolgot"?

the big cat # 2003.10.28. 21:44

De ebben atopikban még mindig nem erről lenne szó.

the big cat # 2003.10.28. 21:43

Az alapján, hogy nem öt év, hanem egy.

todor25 # 2003.10.28. 21:27

Erről beszéltem.Ha öt éven belül ujra megprobálták behajtani a tartozást, mi alapján évülne el?

the big cat # 2003.10.28. 21:20

Ez a szép a laikusokban..a jog az csak valami ködös urban legend nekik. :))

Nos nem jól tudod. Mint minden UL-nek a te állításodnak is van igazságmagja, csak éppen nem úgy, nem az, és nem ebben az esetben.

  1. Az általános elévülési határidő a Ptk. szerint 5 év, behajtási cselkemény, vagy kisérlet megaszkítja az elévülést és újraindtíja.
  2. A távközlési szerződések esetében a speciális elévülési határidő egy év.

De itt nem erről volt szó. hanme arról, hoyg egy önálló bírósági végrehajtó megtévesztő leveleket küld ki, majd telefonban direktbe hazudik.

todor25 # 2003.10.28. 20:28

Hát én laikusként ugy tudom,ha 5éven belül ujra jelentkezik a végrehajto automatikusan ujra öt évvel meghosszabodik a követelés időtartama.Bár ne legyen igazam....

the big cat # 2003.10.28. 19:40

Mi a véleményetek arról, hogy a Westel által laklmazott Harsányi Béla nyíregyházi önálló bírósági végrehajtó az elévült követeléseket teljesítésére úgy próbálja meg rávenni a tájékozatlanabb ügyfeleket, hogy hazudik nekik?

Pl. azt állítja, hogy a követelés nem évült el, hogy ha nem fizetnek akkor 15 napon belül jönnek foglalni, és (!) hogy a bíróság 2008-ig meghosszabította az ügyüket. Mondjuk ez utóbbi két dolog elég furcsán üti egymást, dehát ha már hazugság legyen jó nagy.

És már több esetben is találkoztam a Westel hasonló próbálkozásával, de ha jól emlékszem a Pannon behajtócége is hasonló mesével eteti az ügyfeleket.

Béres-Deák Attila # 2003.10.28. 19:16

Elévült a dolog, már semmit nem tudnak behajtani. Ha önként nem fizetsz és bíróságra kerül az ügy, akkor kifogásként hivatkozhatssz az elévülésre.


attika

szundi # 2003.10.28. 11:09

Sziasztok!6 éve volt a nevemen egy előfizetéses készülék,amit egy ismerősöm használt.Sajnos maradt rajta 35000ft tartozás,és mivel 2 évnél hamarabb megszakitottuk a szerződést,70 000ft hátralék is.Tanuló vagyok,ill voltam, igy nem udták rajtam behajtani a követelést.Most viszont kaptam egy felszólitást 400 000ft befizetésére....mit tehetek? Az alaptartozást természetesen szeretném befizetni,de a kamatokat szeretném kérvényezni,hogy töröljék.Van erre esélyem ill mit irjak a mobilszolgáltatónak ,hogy figyelembe vegyék a kérésemet.Még vmi tanulo vagyok továbbra is és semmilyen vagyonnal nem rendelkezem.Köszönöm előre is