telefon tartozás help!


19m69 # 2016.11.21. 06:07

ÜDV! Már kértem segitséget ez ügyben, Telenor felé tartozás, előfizetéses telefonra. 2012 ben számla kiegyenlítése miatt fenmaradó tartozás keletkezett, férjem halála miatt nem tudtam fizetni, októberben levelet kaptam az intrumtól, ajánlottátok hogy elévülésre hivatkozva mondjak ellent!! ez megtörtént.
Válaszuk:"Felhívjuk figyelmét arra hogy a POLGÁRI TÖRVÉNYKÖNYVRŐL SZÓLÓ 2013 évi v.törvény 6:23 §(2)bekezdése szerint az elévülés a kötelezettnek a szolgáltatás teljesítésére vonatkozó kötelezettségét nem érinti, ami azt jelenti hogy a jogosult joga megmarad a követelés vonatkozásában." kérem segítsetek értelmezni, én nem értem!! és mit lehet még tenni??
köszönöm a segitséget!!

groszfater@gmail.com # 2016.11.16. 18:40

2003 évi c törv.143 § 1-2 pontja szerint

groszfater@gmail.com # 2016.11.16. 12:45

olvasd el ezt a rovatot,

Lala300#e-mailJelentem! 2016.11.15. 20:06
Sziasztok!
2016.10.19.-én írtam ide be a rövid sztorit a szerintem elévült telefonszolgáltatós tartozásommal kapcsolatban. A levelet elküldtem a követelőnek...bemásoltam a jogszabályt is aminek hollétéről Tőletek kértem segítséget. Megkaptam a válaszukat, idézek a levélből: "Társaságunk a követelés felülvizsgálatát elvégezte, mely alapján megállapításra került, hogy a követelés elévült.A tartozás megfizetésétől eltekinteni nem áll módunkban, ugyanakkor a behajtás érdekében jogi eljárást nem kezdeményezünk."
Hát egyenlőre ennyi. Gondoltam legyen itt leírás a fejleményekről is, talán valakinek segítség.
A kapott segítséget pedig köszönöm Mindenkinek!

Nessente # 2016.11.16. 12:34

Sziasztok!

Egy kis segítségre lennem szükségem. Édesapám 2010.februárjában hunyt el. Rengeteg tartozást hagyott ránk, de sikerült mindent kifizetni (több millió). Erre most jött egy csekk a Telenortól, hogy 13e Ft tartozás volt, 9 éves tartozás..és most több, mint 700e Ft-ról szól a levél! Mellesleg volt náluk is tartozása kifizetve, de eddig a 13e Ft-ról, amiről 700e Ft-ot küldtek ki, még szó nem esett. Lehet hivatkozni az elévülési időre? Mert ezt felháborítónak tartom kissé..
Előre is köszönöm a segítséget!

Lilien12 # 2016.10.05. 15:09

Sziasztok!

2008-ban a Telenornál dolgoztam. Kaptam egy céges telót, de az nem volt ingyenes, csak pár ezer Ft-ig. Amikor eljöttem, 2009 februárjában, leadtam a kártyát. A számláról elfeledkeztem. Most eladták egy követelés kezelő cégnek a tartozásomat. Utánaolvastam, hogy a mobilos tartozások elévülési ideje 5 év. Egészen mostanáig semmilyen felszólítást nem kaptam. Ha valóban 5 év az elévülési idő, akkor ezt a tartozást 2014-ben lejártnak és behajthatatlannak kellene tekinteniük. Megköszönném, ha valaki, aki otthon van ilyen ügyekben, adna némi infót. A levél amúgy nem ajánlottan jött, csak sima borítékban. Az összeg pedig minden késedelmi díjjal és egyebekkel 54 ezer Ft.

Kallaik93 # 2016.08.24. 17:29

Sziasztok!
Olyan kerdessel fordulok hozzatok, hogy 2011 oktobereben elhoztam a telenortol egy mobilnetet, ami meghibasodott. Leadtam javitasra, amirol 30 nap utan se kaptam tajekoztatast, utana mentem be hozzajuk hogy mostmar adjanak egy masikat. Akkor mar korlatozva lett a szolgaltatasom es azt a valaszt kaptam, hogy a sim kartya attol meg mukodott...
Jo, en is hibaztam mert nem foglalkoztam vele.
Kaptam az intrumtol a bedobalos leveleket, hogy 100 ezret kovetelnek.
Kb egy honapja a munkahelyem HR osztalyarol felhivtak, hogy letiltasom erkezett.
En errol semmit nem kaptam a vegrehajtotol, mai napig nem tudom mennyi a tenyleges koveteles.
Irtam a vegrehajtonak tajekoztatas miatt, azt kaptam valaszkent hogy elozo lakcimemre lett kikuldve a level (mellekesen a levelben utcanev nem is szerepel).
Mit tanacsoltok? Ez elevult mar? Illetve a telenor tobb izben megsertette a sajat aszf-t. NMHH-hoz erdemes lenne fordulni?
Koszi: Kitti

Dr.Attika # 2016.05.29. 18:20

Ajánlott levéllel is csak egy évig tudja bizonyítani az átvételt, mert a posta addig tartja nyilván.

végrehajtó1 # 2016.05.29. 18:17

Már 2015 ig simán elévült.Az is nézd majd meg hogy a felszólítás sima levélként jött-e? Mert ha sima akkor ne ismerd el hogy megkaptad.
A felperesnek nem azt kell bizonyítania hogy feladta hanem azt hogy te dokumentálhatóan megkaptad. A kettő nem ugyan az.Ez csak ajánlott vagy és tértis levéllel tudja.
Hivatkozz az elévülésre és kérd hogy ha nem évült el a felperes bizonyítson.
Fő szabály szerint mindig neki kell bizonyítani..

Immaculata # 2016.05.29. 16:20

hivatkozhatok e elévülésre?

Nem hivatkozhatsz. Az ellentmondásban hivatkozhattál volna. Most teljes bizonyítási eljárásban fogsz részt venni.

Ügyvéd olcsóbb lett volna.

raeros71 # 2016.05.29. 16:18

Kedves Fórumozók!T-mobilos 2011-es tartozást követel rajtam intrium justitia.Kérdésem az kaptam fmh-t ellentmondtam,most perré alakult,hivatkozhatok e elévülésre?első fizetési felszólítást 2015 áprilisban küldte az intrium,én nem kaptam meg.Mit tegyek?

timike76 # 2016.05.26. 15:08

Tisztelt Fórumozók!
2011-ben a Telenornak tartoztam amit ügyvédi iroda által követelt rajtam.Az összeget 33580-forint én még aznap be is fizettem.A telefontársaságtól (Telenor)2012.09.06-án egy olyan levelet,kaptam melyben tájékoztat a számlatartozás rendezéséről,és az adatbázisból való törlésről!!Ügy elfelejt nyugodt alvás stb..a napokban kaptam egy levelet a Intrumtól,hogy a Telenor eladta a tartozásom nekik az összeg 321 165 ft.?????
És itt jön a bökkenő:
mivel 5 évig szoktam megőrizni hivatalos papírokat valószínű kidobtam ezeket.Csak egy email van meg amit az ügyvédi irodának küldtem.Melyben az áll,hogy a tartozást kifizettem és a csekk másolatát el is faxoltam,és hogy a Telenor törölt az adatbázisból.
Valami okos és jó tanácsot kérek!elég bizonyíték lehet ez az email?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.25. 10:59

kaptam egy levelet egy ügyvédi irodától közjegyzői eljárás megindításáról.
Ilyen nincs!

mazsyné # 2016.05.25. 09:27

Kedves Fórumozók!

Elvesztem a témában kérlek adjatok tanácsot. ŰVolt 2007-ben a Telenornál egy előfizetésem , amit igazából az édesanyámnak vettem....a lényeg hogy nemfizetés miatt felmondták a szerződést...ennek már 9 éve..az Intrum 2014-ben vette meg ha jól emlékszem azt mondták novemberben vagy decemberben ezt a tartozást.Ma kaptam egy levelet egy ügyvédi irodától közjegyzői eljárás megindításáról.Szerintem ez a tartozás elévült már akkor is amikor az Intrum megvette.Mit csináljak, kivel vegyem fel a kapcsolatot vagy valami ötletet adjatok légyszíves.Köszönöm előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.21. 07:21

Amikor annak idején értesítettek róla, hogy belistáztak, abban a levélben volt a jogorvoslati kioktatás. Aligha adtak rá 3 éves határidőt.

Ha viszont csak azzal van gondod, hogy egy szerinted nem létező (vagy elévült) követelést keresnek rajtad, akkor ne törődj vele. Ha fizetési meghagyást kapsz, mondj ellent.

x221 # 2016.05.21. 07:17

üdv!
1998-ban tehát 18 éve! vettünk fel fogyasztási hitelt (otp) .rendben vissza is fizettük.
azóta is annál a banknál van folyószámla.2 lakáshitelt is vettünk fel és fizettünk vissza az adott banknál minden késedelem nélkül...
soha semmilyen követelést nem mutattak az 1998-ban felvett hitel kapcsán.
3 éve feltettek BAR listára az adott 1998-as hitel vissza nem fizetése miatt ..azt de a bank nem látja a tartozást...csak a faktoring cége rakott bar listára.a napokban kaptam egy levelet egy másik behajtó cégtőlhogy megvették a követelést , és , hogy fizessem ki kamatokkal a 18 éve felvett hitelemet...a befizetési csekkek már nincsenek meg..
valaki tud valami ötletet adni? megköszönném.

végrehajtó1 # 2016.05.18. 18:47

Így van.
kapsz majd levelet hogy :

  • elkezdtük a jogi utat
  • átadtuk a jogi elökészítést az ügyvédnek
  • fizetési megh. elj. kezdeményezünk
  • megkezdtük a fizetési elj.

....
bla bla bla ...
meg sok ilyen hülyeséget fogsz még kani.

Arra figyelj ha a közjegyzőtöl kapsz levelet akkor mondj ellent.

Andy86 # 2016.05.18. 18:42

Amit kuldtek az fizetesi felszolitas.Ebben tajekoztatnak,hogy mostantol az adossag kovetesi osztaly kezeli a tartozasomat.Amennyiben nem veszem fel veluk a kapcsolatot azt irjak,h a kovetelesuk jogi uton ervenyesithetove valik akar munkaberletiltassal.

végrehajtó1 # 2016.05.18. 18:29

.Keressem akkor fel őket telefonon vagy levélben

Ne tedd

Milyen jogkörrel rendelkeznek?

Semmivel .Ezerszer leírtuk hogy ne keresd öket ne hívd ne levelezz.

Ha majd fizmeghagyást kapsz mond ellent.

Andy86 # 2016.05.18. 15:54

Az intrum justitiátol erkezett az emlitett level.A tartozás ahogy írtam is 2010 ig nyúlik vissza.Keressem akkor fel őket telefonon vagy levélben és kérhetem a törlésem a rendszerükből elévülésre hivatkozva?Milyen jogkörrel rendelkeznek?

gerbera317 # 2016.05.18. 15:31

Írni kell a behajtó cégnek vagy ne vegyek róla tudomást?

Attól függ, kit nevezel "behajtó cég"-nek. Mert ha végrehajtót, akkor az bizony ne évült el, vagy érvényeen már nem hivatkozhatsz elévülésre. Ebben az esetben nagyjából annyit tehetsz, hogy tűröd az ellened folyó végrehajtást.
Ha tényleg "behajtó cég" levelezget veled, akkor még lehet esélyed.

pappcs # 2016.05.18. 15:07

Semmiféle módszer nem maradt. az EHT világosan rendelkezi arról, hogy a személyes adatok elévülésig kezelhetőek. Fel kell szólítani őket az adatok azonnali törlésére. Ezt kötelesek megtenni, amennyiben nem, úgy bírósági pert kell indítani az adatok törlése véget és feljelentést tenni személyes adattal visszaélés miatt.

Andy86 # 2016.05.18. 14:40

Értem,köszönöm.Ez a "zaklatás" pontosabban mit takar?Megjelenhetnek a címemen behajtani a tartozást vagy lefoglalni valamit?Tilthatják a fizetésemből?KHR listára tehetnek?Vegyem fel a behajtó céggel a kapcsolatot vagy ne vegyek róla tudomást?

Andy86 # 2016.05.18. 13:45

Nagyon kedves,Köszönöm!Bizonyára retardált vagyok agyi képességek hiányában!Egyébként visszanéztem de szerintem két egyforma ügy nincs illetve konkrét válasz sem érkezett az elévülési időre.Továbbá még mindig nem tudom,hogy mi a teendő a továbbiakban.Írni kell a behajtó cégnek vagy ne vegyek róla tudomást?

ius latratus # 2016.05.18. 13:24

Istenem!, csak ezt az oldalt kellett volna óriási, emberfeletti elhatározást kívánó erő,-és agyfeszítéssel lejjebb görgetni, s meg is lett volna a válasz.
Igen, van "elévülési idő", s van arra is esély, hogy a veled szemben támasztott követelés bírósági úton való érvényesítésének lehetősége is elévült.
Finoman jelezném: ez nem magától következik be, tessen' már lapozni picikét!

Andy86 # 2016.05.18. 12:18

Jó napot kívánok!Egy olyan problémával fordulnék Önökhöz,h a mai napon kaptam egy levelet egy behajtási cégtől.A levél szerint a T-mob szolgaltató közel 400ezer forintot követel tőlem egy 2010 decemberi tartozás miatt.Az eltelt időben semmijen formában nem vettek fel velem a kapcsolatot.Ilyen esetben mit tudok tenni?A tartozásról nem is tudtam.Van elevulesi ido?
Köszönöm a válaszukat!