telefon tartozás help!


acika # 2016.05.17. 19:22

Ha valakinek több mint 3 éve internet tartozása van + ezt kötbér is terheli és a szolgáltató most szeretne a pénzéhez jutnia, lehet e hivatkozni az elévülési időre. Ha igen, akkor a Ptk. melyik részére lehet hivatkozni? Ott ugyanis olvastam az elévülésről, de nincs felsorolva, hogy mely szolgáltatások tartoznak ebbe a kategóriába.

ObudaFan # 2016.04.26. 10:14

duc73

HA korábban nem kapott felszólítást, akkor ez vélhetően elévült.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.26. 07:21

Már válaszoltam. Nem olvastad, nem hiszed vagy nem tetszik?

duc73 # 2016.04.26. 07:16

Jo napot kívánok mindenkinek a neten. Egy kérdésem lenne anyukám 1997 vett egy telefont a számlát fizette és most kapott felszólítást hogy tartozása van. 19 év múlva és bírósággal fenyegetik . Tud valaki tanácsot adni? En külföldön elek ezért nehéz nekem a Magyari jogokat követni. Köszönöm előre is . Sziasztok

capisca # 2016.04.01. 08:19

Itt készülék vásárlásról van szó, így szerintem az 5 éves elévülés játszik. A készüléket a szolgáltatók külön értékesítik, külön magától a mobil szolgáltatástól, pont azért, hogy hosszabb legyen az elévülés.

Nem pontos számolásom szerint benne vannak az 5 éves elévülési időn belül, de ehhez a szerződést és a fizetéseket is pontosan is látni kellene.

Szerintem várd ki, hogy fmh-val élnek-e, mert lehet, hogy pár nappal túllépték az időt és így már lehet elévülésre hivatkozni.

runningman # 2016.04.01. 01:59

Évente szinte kizárt, hogy felszólítottak volna.
Arra vigyázz, hogy ha megkockáztatnak egy fizetési meghagyást, az a levél a mokk-tól (közjegyzői kamara) fog jönni, annak ha nem mondasz ellen, akkor végrehajtják rajtad. A bíróságon nekik kell bizonyítani, hogy nem évült el, de neked kell az elévülésre hivatkozni, hogy azt a bíróság figyelembe vegye.
Bukta lehet, ha ez a vodafone-s tartozás részletre vett telefonból ered, mert akkor az ötéves elévülés játszik - úgy sejtem.

(Van még olyan poén is, hogy az egyéves elévülésű előfizetésből eredő telefontartozást megkísérlik átalakítani ötéves pénztartozássá, úgy hallottam, hogy ennek a Vitári Jenő a nagymestere, addig-addig nyűzte a budakeszi bíróságot, hogy ott már hajlamosak ötéves elévüléssel számolni ezeket. De ezt csak hallottam.)

-Libuska- # 2016.03.31. 09:10

Még egy kérdésem van. Az ilyen cégeknél mint a Intrum,honnan számolják az elévüllést?
Mikor átvették a hitelt, vagy az utolsó levélváltástól (részletfizetési megállapodástól)?
Illetve az elévüli idő változhat?

-Libuska- # 2016.03.31. 08:49

Oké,köszi! :)
Csak ijeszgetnek itt,hogy ha nem írom alá a részletfizetést és nem reagálok nekik,akkor jogi úton hajtják be rajtam. :(

Mondjuk eddig azért nem reagáltam,mert nem kaptam semmiféle levelet vagy emailt. A múlt heti első emailjükre meg írtam,hogy elévüléssel élek.

Mégegyszer köszi és bocsi az értetlenségemért. :)

Szép napot Mindenkinek!

runningman # 2016.03.31. 00:10

Elévült követelést ne akarj már kifizetni. Akkor se ha majd megteheted. Mégsem egy gyermekkórháznak tartozol - erkölcsileg sincs semmi elítélnivaló.

Az intrum pénzzel fűt, a követelést mint bizonytalan, behajthatatlan követelést vette meg úgy saccolom kb háromszáz forintért. Külföldön (usa, UK, Fr, Be, Ch) modernkori kalózoknak hívják ezeket a cégeket.

-Libuska- # 2016.03.30. 13:27

Köszönöm mégegyszer a segítségeteket.Ne ítéljetek el,nem ellógni akarom a fizetést. Sajnos most is más adósságát fizetem (közel 1.000.000.-,kezes voltam) és most sanos nem tudom fizetni mert Gyesen vagyok. Csak időt akarok nyerni. Legalább annyit,hogy visszamenjek dolgozni és akkor már tudom a törlesztést vállalni.

-Libuska- # 2016.03.30. 13:23

Tehát akkor jogi úton nem követelhetik? Mert ezzel fenyegetnek.

pappcs # 2016.03.29. 19:25

Viszont az EHT szerint az előfizető adatai elévülésig kezelhetőek. Az pedig letelt, így kötelesek törölni.

gerbera317 # 2016.03.29. 13:27

Az elévüléshez szükséges idő valószínűleg eltelt. Az elévült követelés bírósági úton már nem érvényesíthető. Csakhogy az Intrum nem is bírósági úton követeli tőled, ami megilleti, ezért még csak megtiltani sem lehet neki, hogy időnként emlékeztessen a mulasztásodra.

-Libuska- # 2016.03.29. 06:48

Kedves Fórumozók!

Újra én. :)
Az Intrum reagált arra,hogy az elévüléssel próbáltam élni.

Hivatkozva alábbi levelére kollégám tájékoztatását kiegészítve közlöm, hogy a fenti ügyiratszámon nyilvántartott tartozást a VODAFONE MAGYARORSZÁG MOBIL TÁVKÖZLÉSI ZRT. engedményezte Társaságunkra 2009. májusában. Társaságunkkal 2009. július 30. napján kötött egy 13 havi részletfizetést, amelyből 9 db 11.906 Ft-os részletet befizetett. Ebben az ügyben 130.968 Ft befizetés érkezett a fennmaradó összegről, 36.777 Ft kapott felszólítást.

Én abban a tudatban voltam,hogy az vissza van fizetve,mert azóta nem kerestek. Így is fennáll még az elévülés? Most részletfizetést akarnak felajánlani.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Szép napot Mindenkinek!

-Libuska- # 2016.03.18. 14:52

Az árúhitellel kapcsolatban megegyeztünk részletfizetésben a végrehajtóval és törlesztem folyamatosan. De ebben az ügyben se kerestek előtte évekig,nem is tudtam,hogy van ez a hitelem. Egyszer csak jött a végrehajtótól a levél közel 700.000.-es tartozásról.
De akkor ezek szerint,ha nem megyek bele a részletfizetésbe,az első levele után hivatkozhattam volna az elévüésre 5év után?
Nem volt a banktól se és egyéb behajtási cégtől se semmilyen levél,hogy nekem tartozásom van.
Akkor ezt szépen buktam. :(

Persze aki nekünk tartozik,attól meg egy fillért se tudnak behajtani. :(

A vodafone felé állítólagosan fennálló tartozásom meg semmi esetre se ismerem el,hisz akkor eddig miért nem kerestek? Azon a címen amit a Intrum is tud,ott laktunk még 5,5 évet,ott tuti nem kerestek és azalatt az idő alatt meg bőven lejárt az elévülés.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.18. 14:42

És ha valóban végrehajtó keresett tavaly, az már régen rossz. Ott aligha tudsz a korábbi elévülésre hivatkozni.

pazs # 2016.03.18. 14:19

Öt év, de bizonyos esetekben újrakezdődik.

-Libuska- # 2016.03.18. 14:11

Értem. Köszönöm szépen. Csak megerősítést vártam.

Annyi kérdésem lenne,hogy egyéb adósságoknál mennyi az elévülés?
Mert volt egy 20.000.- forintos áruhitelem hátralékom kb 2005-ből,de én erről nem tudtam. Majd tavalyelőtt egy végrehajtótól jött csak hogy fizessek mindennel együtt közel 700.000.- forintot.
Sajnos akkor még nem tudtam,hogy van ilyen,hogy elévülés és részletekben már akkor elkezdtem törleszteni.

További szép délutánt Mindenkinek!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.18. 13:56

Pár oldalt? Csak a legfelső posztot...

ius latratus # 2016.03.18. 12:59

Nem hiszem el, hogy hogy nem vagy képes visszaolvasni pár oldalt.
Mindenkinek lassan ugyanazokat a mondatokat kell bepötyögjük, tessen már lapozgatni kicsikét!

-Libuska- # 2016.03.18. 12:10

Kedves Fórumozók!
Kaptam egy levelet az Intrum Juctitiától,miszerint nekem a vodafone-nál 2006.12hó és 2007. 01hóból tartozásom áll fent kb. 20000.- forint.
Azt írják ez egy fizetési felszólítás és ha továbbra se lépek velük kapcsoatba (eddig se a vodafone-tól se az intrumtól nem jött semmiféle levél,hogy nekem tartozásom lenne),akkor követelésüket jogi úton érvényesítik.

Ehhez joguk van????? Most már jócskán kamatozott az összeg és "verik az ajtót" hogy fizessek. Eddig meg egy megkeresés se volt a részükről.

Az állítólagos tartozás után kb 5,5 évvel igaz új helyre költöztünk,de az emailcímem nem változott (most is ott kerestek illetve találtak meg)

Van esély arra,hogy arra hivatkozva,hogy eddig nem kerestek és semmiféle levelet nem kaptam,legalább a kamatokat elengedjék? Vagy egyáltalán tehetek bármit?

Válaszokat előre is köszönöm!

Niki

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.17. 10:21

A kérdésre válaszoltam.

Egyébként a távközlési fogyasztási szerződésekből eredő követelések elévülési ideje egy év. Az elévült követelés nem szűnt meg, csak bírósági úton nem érvényesíthető. Az elévülést a bíróság hivatalból nem veheti figyelembe, arra a kötelezett kifogásként hivatkozhat.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.03.17. 07:07

Biztosan van valami elévülési idő. Parkolásoknál egy év,szerintem itt is van valamennyi.

Kbs sz.a.r a válaszod! Ez neked segítés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.03.17. 05:20

Látod, hogy lehetséges.

Atis Szoli # 2016.03.17. 00:54

Üdvözlök Mindenkit!
Egy remélem, egyszerű kérdést tennék fel, bízom benne hogy, tudtok segíteni.

Több mint 10 éves vodafone tartozásom miatt írok nektek. A napokban keresett meg a Sigma Faktoring ZRT. miszerint tartozásomat megvásárolta a vodafon-tól és most követelnek rajtam 63000 Ft-ot. NEM végrehajtás, csak egyszerűen most jelentkeznek a pénzért.
Lehetséges ez hogy több mint 10 éves díjat akarnak rajtam behajtani, miközben már arra sem emlékszem hogy valaha volt vodafone előfizetésem?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat,
Üdvözlettel: Frindt Attila