Meddig jár a családipótlék?


C a s a b l a n c a # 2011.01.11. 12:33

Akkor is!
Családi adókedvezménynél viszont nem számít, hogy eltartod...

Tehát: amikor Neked kell fizetni (pl: gyerektartás, gondozás stb.) akkor számít, hogy van egy gyereked. Ha az államnak kell fizetnie, akkor nem kapsz semmit. Ez világos nem?

mogyi(O.o) # 2011.01.11. 07:50

Azt szeretném meg kérdezni hogy akkor is 20 éves korig jár ha még után iskolába jár???

Mayababa (törölt felhasználó) # 2009.01.20. 15:06

Köszönöm szépen.
Én Törökbálinton lakom és Budaörsön van Gyámhivatal már betelefonáltam de ott azt mondták hogy perre kell vinni az ügyet a Budaörsi Városi Bíróságon.
És ezt hogy lehetne el kezdeni a pert?
És ha sikerűlne akkor akár vissza is kaphatnánk azt az összeget vagy csak egy részét??
Köszönöm
Üdv:Marianna

monalisa1 # 2009.01.20. 15:02

Nem neked van a sajnálatos helyzetedben szégyelni valód!...

monalisa1 # 2009.01.20. 15:01

Az attól függ hol laksz? Ha (nagy)városban akkor valóban "osztály" van, ha vidéken akkor lehet hogy adva van összesen 1-2 gyámügyes ügyintéző és kész.

Tudnám javasolni a személyes bemenetelt, elég összetett a problémád.

Mayababa (törölt felhasználó) # 2009.01.20. 14:47

Azt elfelejtettem megkérdezni a gyámhatóságnál melyik osztályos lehetne ezt intézni,mert telefonon szeretnék velük beszélni.
Köszönöm
Üdv:Marianna

Mayababa (törölt felhasználó) # 2009.01.20. 14:43

Köszönöm szépen a válaszát Monalisa1.
Az apukkámal beszéletem és perre vitte az ügyet most februárban lesz majd a tárgyalás apum a felperes anyum meg az alperes.
Anyummal már beszélt hogy mikor lesz a tárgyalás de nem hajalndó rá el menni.
Pedig már a levelet is megkapta.
Tudnál nekem valami ötletet adni hogy hogyan lehetne meg nyerni a pert hogy vissza kapjuk azt a pénzt amit ő el lopott tőllem??
Már sajnos nem járok iskolába,munkát keresek.
Üdv:Marianna

monalisa1 # 2009.01.20. 14:32

A nagymamádnak kellett volna 14 éves korodban bíróságtól kérni az őnála történő elhelyezésedet, akkor minden utánad járó pénzt ő kapott volna meg hónapról hónapra. Most már eső után köpönyeg...

Mivel "az" anyukád rendelkezett a t.díjjal, azt felhasználhatta, bár az, hogy nem Rád költötte, apukád gyámhivatal + peres út számon kérheti tőle.

Ha még tanulsz ill. netán tovább is tanulsz nappali tagozaton, akkor a t.díj helyett most már un. felnőttartás jár neked - a kettő összege általában változatlan. Csak ezt a pénzt már a Te kezedbe/számládra kell eszközölni.

Apukád haladéktalanul forduljon bírósághoz "az" anyukád ellen a t.díj dolga végett. (Ameddig a bíróság másképp nem dönt sajnos továbbra is havonta fizetnie kell a t.díjat - amiből egy fillért nem látsz...)

Mayababa (törölt felhasználó) # 2009.01.20. 13:23

Sziasztok,Jó Napot!
Nekem egy igen bonyolúlt kérdésem lenne és nem tudom hogy jó helyre irok-e!?
Én egy 19éves lány vagyok az anyám kidobott az utcára 14éves koromban a nagyszüleim fogadtak be de már a papám nem él.
Anyum fel vette utánnam a családi pótlékot,a gyerektartást,az iskolázási segélyt,és a könyv támaogatást is.
De ebből mi nem láttunk egy fillért semm.
Még mai napig is a mamámmal lakom,ők vettek nekem ruhát ők adtak nekem enni ők fizették a sulit.
Tudna nekem valaki valami ötletet adni hogy mit tehetnénk.
A bank számlámról le vette a pénzemet(amit apám kűldött nekem gyerektartást) közel 2millió forintot abból vettek az élettársával vidéken házat 1,5millióért.
Ez a számla úgy volt meg csinálva hogy csak 18évesen férhetek majd hozzá,de a számlán nincs semmi.
Kérlek valaki adjon valami ötletet mert perre szeretnénk vinni az ügyet.
Előre is köszönöm válaszukat.
Marianna

nandy # 2009.01.18. 11:04

Helyesen a jogszabály:

8. § (2) A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek után járó magasabb összegű családi pótlék annak a hónapnak a végéig - de legfeljebb a gyermek tizennyolcadik életévének betöltéséig - jár, ameddig a betegség, súlyos fogyatékosság fennállását a külön jogszabályban előírtak szerint igazolták.

Az (1) bekezdést 2001-ben hatályon kívül helyezték.

Ami rátok vonatkozik:

8. §(3) Családi pótlékra jogosult saját jogán

  1. a 7. § (1) bekezdésének d) pontjában megjelölt személy,

7. § (1) d) a tizennyolcadik életévét betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha utána tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak.

De ez a legfontosabb:
14. § (1) Amennyiben a tizennyolcadik életévét betöltött személynek rendszeres jövedelme van, úgy a reá tekintettel, illetve a részére megállapított családi pótlék folyósítását a negyedik hónaptól mindaddig szüneteltetni kell, amíg rendszeres jövedelemmel rendelkezik.

monalisa1 # 2009.01.14. 14:29

Szívesen.
Közben magadban csendben imádkozzál, hogy ez a munkalehetőség minél tovább megmaradjon, egyrészt a mindennapos hasznos elfoglaltság, másrészt ebben az általános nagy munkanélküliségben... Mert ha nincs ez a kis keresmény, legfeljebb valami szociális járadék amit kaphat a fiatalember, az meg a hideg vízre sem elég.

Külön írom: sajnos a rokonságunkban is van súlyos cukorbeteg fiatal, most 34 éves és az egyik szeme már élettelen, a másikkal még valamennyire...

RockAnyoo # 2009.01.14. 07:16

monalisa1

Köszönöm a válaszod.
Igen ezt a jogszabályt találtam én is.
Igen ,más lehetőségem nincs , marad ez amit Te javasoltál.

Mégegyszer köszönöm .

RockAnyoo

monalisa1 # 2009.01.13. 20:23

Az 1998. évi LXXXIV. történy
a családi támogatásokról

8. § (1) A tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyermek után vagy személy részére járó magasabb összegű családi pótlék annak a hónapnak a végéig jár, ameddig a betegség, súlyos fogyatékosság fennállását a külön jogszabályban előírtak szerint igazolják.

Azt hogy egy súlyos rokkant, de dolgozó személy részére jár-e a cs. pótlék arra vonatkozóan utalást sehol sem találok.

Tudnám javasolni: levélben kérdezze meg a gyámhivataltól.

Monalisa
laikus hozzászóló

RockAnyoo # 2009.01.13. 09:21

Üdvözletem!

A fiam aki 27 éves, 2 éves korától cukorbeteg.
2006-ba a cukorbetegség szövődménye, teljes vakságot eredményezett Nála.
Az esély alapítvány , olyan mértékben adott segítséget részére hogy, 2008 decemberétől 6 órába dolgozik.
A kérdésem jár e még neki továbbra is a családipótlék?
Aki tud erre válaszolni kérem tegye meg.
Nem találok erre semmi jogszabályt.
Előre is köszönöm a választ.

RockAnyoo