Gyermektartás díj nem fizetése


neffertiti # 2011.05.13. 16:56

Tisztelt Ügyvéd Úr.

13 éves fiúgyermeknek lettem a gyámja.Kétségeim vannak és szeretnék tanácsot kérni.
Az anya külföldön él élettársával és közös 2 kiskorú gyermekkel.Az apa a gyermek születésétől fogva nem vesz részt a gyermek nevelésében,nem látogatja,és tartásdíjat sem fizet.Az anyai nagymama/sógornőm/ volt a gyámja,de elköltözött az ország másik végére egy férfival.A nagypapa lett a gyám de két év után elhunyt.Félévvel ezelőtt betegsége alatt engem kért fel az ideiglenes gyámság ellátására.Én kérelmet nyújtottam be a bírósághoz a gyermektartás visszamenőleg megfizetésének kérésére.Ez a tárgyalás addig függőben van amíg a végleges elhelyezésről határozat nincs.Viszont most a végleges gyámsági elhelyezés megtörtént nálam.A gyermektartást is megállapították 5 ezer forintban,de a kereset mindenkori 20%-ig.Az apa ebbe a bíróság előtt bele egyezett.
Kérdésem mit tegyek ami a gyermeknek kedvezőbb anyagilag,vissza vonjam a kérelmemet a visszamenőleges megfizetésre,és várjak mikor óhajt fizetni,vagy vigyem tovább már a megkezdett kérelem végre hajtatását.Családi pótlék van jelenleg gyermeknek ami az eltartásához kevés.Az árvaellátást viszont azért nem kapta meg,mert az apa a nyugdíjfolyósítóhoz nem juttatott vissza a gyámügy és a NYUFIG többszöri felszólítására valamilyen iratot,és addig nem elbírálható.
Köszönöm a türelmét,és előre is köszönöm válaszát.

Lala3 # 2011.04.18. 11:29

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Előző házasságomból 2 gyermek (17,22 éves) után fizetek gyermektartást. Eddig minden simán ment. Minden évben a munkáltatóm kér iskolalátogatásit a volt nejemtől, és ők automatikusan a jövedelmemből utalták át részükre a bíróság által megítélt összeget.
Tavaly viszont a főiskolás fiamtól többszöri ajánlott leveles megkeresésre sem érkezett meg az igazolás.
Most kapta meg a cég áprilisban. Visszamenőleg kéri, az elmaradt tartásdíjat, és saját számlájára kéri utaltatni, azzal, hogy önellátó lett.
Kérdésem, köteles vagyok e fizetni, ha igaz, hogy nappali tagozaton tanul, de önellátó (tehát valamilyen jövedelemmel rendelkezik). Ha igen, akkor visszamenőlegesen is?
A másik kérdésem, pedig az, hogy amióta a bíróság megállapította a fizetendő díj összegét, született még két gyermekem, akikkel együtt most 4 gyermekről (16,6,3,1 évesek) kell gondoskodnom, plusz az előző házasságból származó két gyermeken kívül. Kérjem e a bíróságtól az újbóli díj megállapítást, mivel most már igen csak nagy nehézségek árán tudunk megélni?
Segítségét és válaszát előre is nagyon köszönöm.

viragka1983 # 2011.04.17. 13:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Párom még a szülés előtt elhagyott. A kislányom 7 hónapos most (2010. szeptemberi). Az apa nem látogatja, nem fizet semmit. 2011. januárjában a bíróságon beadtam a keresetlevelet gyermek elhelyezés és tartásdíj ügyben. Február végén volt egy tárgyalás, az apa nem jelent meg. Május 10én lesz a következő tárgyalásunk. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha nem jön el egyik tárgyalásra sem attól még fogok gyerektartás kapni? Nincs bejelentett munkahelye (direkt ezt mondja). A bírónő a mindenkori minimálbér 50%ának harmadát számolta ki nekem mint egy irányadó összeget (a lányomon kívül még van 2 gyermeke). Ezt levélben meg is kapta, de arra sem reagált. (Környezettanulmányt is csináltak már.) Ha nincs bejelentett munkahelye milyen összegre számolhatok kb. az én esetemben? Köszönöm szépen a válaszát! viragka1983

palika35 # 2011.03.20. 08:57

Tisztelt Ügyvéd úr.Nagyon szépen köszönöm válaszát.Szerdán be is megyek a bíróságra mert szerintem sem lehet csak úgy ön magátol ilyet tenni hogy egyszer fizet vagy is az elsőt utánna magasrol tesz az egészre!Ja igen .nincs neki más gyermeke csak ez a 2.Pesten él a mostani párjával és igen igen nagy lábon él,és nem jut a gyermekeire 12000 ft?
A fiamnak csak a buszbérlete kerül 4000 ft ba havonta hogy tudjon menni a suliba.A volt nejem azt mondta a válóperi tárgyaláson hogy neki nincsenek gyermekei mint akinél nincsenek othol!hozott a tárgyalásra egy olyan munkáltatói igazolást amin úgy áll hogy havi 35000 pár száz forintot keres,ami persze nem igaz én tudom!Főleg onnan hogy mikor kijöttünk a tárgyalóteremből gúnyos vigyorral mondta nekem hogy haha megkeresem én azt a 12000-et 1-nap alatt!a többiből meg vígan élünk! :( fel is bosszantott rendesen! hát könyörgöm albérletben él és feketén keresi a többit vagydirekt ilyen munkáltatóit adott ki neki a munkáltató az ő kérésére. Mindenre elszánt egy bestia lett belőlle! és itt hagyott minket a hatalmas nagy adósságban is ráadásul:(
először csak 6000 ft ot akart fizetni 2 gyermekre! én meg mondtam a tisztelt Bírónőnek hogy nem megyek bele ez nevetséges még ez a 12000 is nem hogy 6000! Szóval megyek a bíróságra ezt nem hagyom annyiban met ez már tűrhetelen hogy minden alól kihúzza magát mint valami isten! ami jár az jár! Válaszát előre is köszönöm!

Grád András # 2011.03.19. 22:38

Bocsánat, a rendszer szórakozik velem, kétszer nem ment át látszólag, aztán megjelent egyszerre háromszor! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.03.19. 22:34

Kedves Palika!

Nem világos, hogy miért lett ilyen kevés a tartásdíj, hiszen ennél még a minimálbér után is több járna. Több lehetőség van, lehet, hogy a volt feleségének van még vagy 6 gyereke, és a közös gyermekikre ennyi jut, de az is lehet, hogy rokkant stb., nem tudjuk. Azt sem tudjuk, hogy egyezség keretében ennyiben állapodtak meg, vagy a bíróság hozott ilyen ítéletet. A tartásdíj felemelését csak akkor érdemes kérni, ha nincs objektív akadálya, hogy többet fizessen (pl. még 6 másik gyermek, vagy tényleg havi 30 ezer a nettó jövedelme). A feljelentéshez 1 havi nem-fizetés még kevés lesz, de 2-3 hónap már általában elegendő. A végrehajtást viszont már az első elmaradás után is kérheti a bíróságon, ahol az ítéletet hozták. Javaslom, hogy menjen be panasznapon, ott majd segítenek kitölteni a vh. lapot. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.03.19. 22:22

Kedves Palika!

Nem világos, hogy miért lett ilyen kevés a tartásdíj, hiszen ennél még a minimálbér után is több járna. Több lehetőség van, lehet, hogy a volt feleségének van még vagy 6 gyereke, és a közös gyermekikre ennyi jut, de az is lehet, hogy rokkant stb., nem tudjuk. Azt sem tudjuk, hogy egyezség keretében ennyiben állapodtak meg, vagy a bíróság hozott ilyen ítéletet. A tartásdíj felemelését csak akkor érdemes kérni, ha nincs objektív akadálya, hogy többet fizessen (pl. még 6 másik gyermek, vagy tényleg havi 30 ezer a nettó jövedelme). A feljelentéshez 1 havi nem-fizetés még kevés lesz, de 2-3 hónap már általában elegendő. A végrehajtást viszont már az első elmaradás után is kérheti a bíróságon, ahol az ítéletet hozták. Javaslom, hogy menjen be panasznapon, ott majd segítenek kitölteni a vh. lapot. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2011.03.19. 22:22

Kedves Palika!

Nem világos, hogy miért lett ilyen kevés a tartásdíj, hiszen ennél még a minimálbér után is több járna. Több lehetőség van, lehet, hogy a volt feleségének van még vagy 6 gyereke, és a közös gyermekikre ennyi jut, de az is lehet, hogy rokkant stb., nem tudjuk. Azt sem tudjuk, hogy egyezség keretében ennyiben állapodtak meg, vagy a bíróság hozott ilyen ítéletet. A tartásdíj felemelését csak akkor érdemes kérni, ha nincs objektív akadálya, hogy többet fizessen (pl. még 6 másik gyermek, vagy tényleg havi 30 ezer a nettó jövedelme). A feljelentéshez 1 havi nem-fizetés még kevés lesz, de 2-3 hónap már általában elegendő. A végrehajtást viszont már az első elmaradás után is kérheti a bíróságon, ahol az ítéletet hozták. Javaslom, hogy menjen be panasznapon, ott majd segítenek kitölteni a vh. lapot. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Kovács Adrienne # 2011.03.19. 22:01

Ez nem így müködik, gyerekekről nem lehet, csak így lemondani és kibujni a kötelezttség elől, jelentsd fel a rendőrségen gyt nem fizetési miatt illetve szerintem irány a bíróság gyt felemeltetése miatt a 12 ezer nevetséges két gyerekre, ha ezt egy férfi nemm fizetné még a vizes lepedőt is leszednék róla.


Kovács Adrienne

palika35 # 2011.03.19. 16:12

Tisztelt Ügyvéd úr.a volt feleségemmel most 2011.02.08.adikán váltunk el törvényesen,és a bíróság 2 gyermekre 12000 ft ot szabott ki gyermektartásra a feleségem részéröl ami 2 gyermekre édes kevés de belementem. minden hónap 15-től 20 ig kell fizetnie gyermektartást amit februárban ki is fizetett.aztán február 25 ödikén ete fel hív azzal hogy pereskedni fog velem hogy a gyermekekről teljesen le akar mondani az édesanyjuk mert így legalább nem kell neki gyermektartást fizetni! amit ebben a hónapban már nem is fizetett! úgy mint sok mindent amit fizetnie kéne.
azt mondta még nekem a telefonba hogy majd az ügyvédjétől várjak levelet ami nincs is neki.egyszóval szeretném megkérdezni hogy a válóperi végzésben és itéletben az van írva hogy kézhezvételtől számítva 15 napon belül fellebezhet amit lehet hogy meg is tett,de a gyermektartást mind addig kell neki fizetni míg nincs bírósági végzése arrol hogy nem kell. ez így van? meg hogy a bíróságon jelentsem fel tartás elmulasztása és kiskorú veszélyeztetése miatt? mi tévő legyek? segélyből és a csp ből élek nagy nehezen a 2 kiskorú gyermekemmel a kissebik gyermek ráadásul tartósan beteg illetőleg sújosan fogyatékos. Mit tehetek és miben tud a bíróság segíteni? Válaszát előre is köszönöm!

monalisa1 # 2011.01.19. 15:38

76Vica

Azt itt senki nem tudja megmondani, hogy a volt férjed hajlandó-e halasztást (= türelmi időt) adni addig amíg munkád/fizetésed lesz, és akkor majd abból a t.díj havi fizetése, valamint (!) az elmaradt t.díj utólagos megfizetése - egálig. (Tehát úgy a havi fizetésednek 50%-a várhatóan elmegy majd x ideig.)

Egy minimál összeget mindenképp fizetni kellene havonta, ezt a bíróság bizonyára elő is írta.

Inkább a lakásrezsiben stb. a némi elmaradás, mintsem hogy a gyermekeknek semmire se jusson, hónapról hónapra. (Tetszik a férjednek, nem tetszik, de ez van.)

Házastársi közös gazdálkodás van, a havi kiadások/kötelezettségek sorában legelől mindenkor a gyermek áll.

monaLius
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2011.01.19. 15:28

Kismacsek

Tehát üljetek le és beszéljétek meg a t.díjat és a láthatás/kapcsolattartás dolgát., csak erre a két dologra koncentráljatok, a kettőtök megromlott kapcsolata most ne jöjjön szóba - aktuálisan nem az a téma...

A t.díj összege az apa mindenkori havi összes jövedelmének egy eltartott gyermek esetében 15-25%, általában 20%. Legjobb ha postás hozza és/vagy bankszámlára utalja, így utóbb nincs vita a pénz aktuális kifizetésének, megérkezésének.

Ami a láthatás dolgát illeti, egy 12 hónapos gyermek esetében heti egy-két alkalom, alkalmanként pár óra. Aztán ahogy növekszik a gyermek az egyes láthatási idők rugalmasan növekszenek majd. (Pl. egy két éves gyermeket már el lehet vinni reggeltől-estig, egy három éves kor kürül pedig már akár az apánál is aludhat szombaton.)

Rendeget példát/esetet találsz témában hasonló topicokban itt a fórumon.

76Vica # 2011.01.19. 10:47

Tisztelt ügyvéd úr!
A segítségét szeretném kérni.Férjemtöl 2005-ben elváltam a két fiamat nála helyezte el a bíróság.2006 márciusától rendszeresen fizettem a gyerektartást.Közben újra férjhez mentem ebböl a házasságból 2007-ben születet egy kisfiam.Tavaly decemberben lejárt a gyesem semmilyen jövedelmet nem kapok a férjem átmeneti nyugdíj járulékot kap ami havi 63.000ft.Januárban már nem tudtam ki fizetni a gyerektartást ami 18.000ft mert mire kifizetünk mindent nem maradt annyi pénz.A férjem pedig közölte,hogy az ö nyugdíjából nem fizethetem ki.Nekem pedig nagyon fáj,hogy nem tudom ki fizetni utánnuk a gyerektartást.Rendszeresen látogatom öket.Az lenne a kérdésem kérhetek-e valahol halasztást mert nem tudom fizetni a gyerektartást?Köszönöm a válaszát.

Kismacsek # 2011.01.17. 23:15

Tisztelt ügyvéd úr!
A párom elhagyott,magam maradtam még a terhességem idején.Törpe születése után rendszeresen, napi szinten jött látogatni.Most 12 hónapos a kisfiam. Eddig nem kértem gyerektartást,mert segített(pelenka vásárlás,gyógyszer stb...).Megromlott a viszonyunk, és ö kérte,beszéljük meg a láthatást és a gyerektartást.
Kérdéseim: mi a kötelezettségem a láthatással szemben?Mennyit kérhetek?

liza56 # 2011.01.08. 15:22

Tisztelt ügyvéd úr!
Szeretnék segítséget,tanácsot kérni öntől a következő probléma miatt:A volt élettársam gyermektartás­díjat szeretne kérni tölem és nem tudom hogy mit tegyek a gyermek nem az enyém hathonapos terhes volt amikor megismertem,nem esküttünk meg de a gyermeket kérésére nevemre vettem és írt egy olyan papirt hogy nem fog gyerek tartást kérni. A kereszt anya házába laktunk kétéve felvetettet velem kettőmilliót hogy alakást rendbe tegyük én belementem de utána megcsalt és ugy viselkedet hogy eljőttem, rá jőttem hogy a pénzem kellet azota megint szólt egy gyereket
A kölcsönt én fizettem a 100.000-ezer forintos fizetésem felét vonják kértem hogy nem tudok igy élni az új kapcsolatomba szinte a család tart el.Kértem felezük meg a kölcsönt de azzal fenyeget hogy gyerektartást kér tölem, még 4-év van, a fizetni valóból minden nálla maradt én meg élni nem tudok van ebből kiut.

Szabe # 2011.01.05. 23:08

Tisztelt Grád András Úr!

A lányom 2009-ben befejezte középiskolai tanulmányait, nem vették fel egyetemre. Diákmunkásként dolgozott októberig. Utána keresett, de következő év áprilisáig nem talált munkát, akkor is csak ismerősön keresztül, nem bejelentett állásba vették fel, úgymond "kisegíteni". 2010-ben is beadta a továbbtanulási papírjait.
Az apja a gyerektartást 2009. szeptemberétől nem fizette, mondván a gyerek nagykorú, nem tanul. Én figyelmeztettem, hogy kérjen törvényesen megszüntetést, önkényesen nem hagyhatja abba a fizetést. Nem is válaszolt, nem is fizetett. Mivel a gyerek a diákmunkáért kapott pénzzel segített a fenntartási költségekben, úgy gondoltuk, hátha állást is talál, nem erősködtem. De se állás, se pénz. Így 2010. januárjában 2009. novemberre visszamenőleg kértem a bíróságot, hogy a meglévő határozat alapján figyelmeztesse a fizetési kötelezettségére. A bíróság azonnal Végrehajtási kérelmet küldött nekem, amelyet kitöltöttem, és a bírósági ügyintéző 2010. áprilisában kiküldött a bírósági végrehajtónak, aki azonnal lépett. A nyilvántartásból kiderült, hogy autó van a volt férjem nevén, ezt elméletben le is foglalta, és megadta, meddig kell fizetnie, különben a kocsit elárverezik. 2010. augusztusában meg is kaptam az összes hátralékos tartásdíjat 2010. augusztusáig. Azóta fizetés megint nem volt, de ezt már nem is igénylem, a lányom segít a költségekben április óta.
A május-aug. tartásdíjat vissza is adta az apjának!
De! 2010. december eleji dátummal a volt férjem eljárást indított ellenem a Ptk.339, és a Ptk. 361. §-a alapján, kéri vissza a teljes végrehajtott összeget, valamint a gyerektartás megszüntetését 2010. február elejétől.
Kérheti a tartásdíj megszüntetést is visszamenőleg?
Ha igen, nem csak a beadástól számított hat hónappal (ez ugyanis június eleje lenne)?
Egyáltalán, ha a 2001-es bírósági határozattal elrendelték a fizetési kötelezettséget, követelheti a teljes összeget tőlem (kamatokkal)?
A lányom változatlanul bejelentetlenül dolgozik, amit én nagyon helytelenítek, de nem tudok jobban hatni rá. A tartásdíj fizetés megszüntetésébe belegyeznék, de kérdés, hogy mikortól jogos, mert szerintem legfeljebb áprilistól hamarébb semmiképpen.
Kaphatnék törvény- és paragrafusszámot, hogy legyen mibe "kapaszkodnom", hiszen bírósági ügy lesz belőle.
Előre is köszönöm válaszát!

Strobel # 2010.12.08. 08:22

Tisztelt ügyvéd úr!
Szeretnék segítséget,tanácsot kérni öntől a következő probléma miatt:A volt élettársam nem fizeti a gyermektartásdíjat,több mint fél millió forint tartozást halmozott fel.Van a tulajdonában egy ingatlan.Sikerült odáig juttatnom az ügyet hogy árverésre kerülhessen sor,de sajnos ez még a mai napig nem történt meg,és ennek az okára lennék kíváncsi.Kaptam a végrehajtótól több levelet is.Megkaptam az ingatlan becsértékére vonatkozó adatokat,és kérdezte a végrehajtó hogy lakottan vagy beköltözhetően kérem-e az árverést,valamint kérdezett olyan lehetőséget is hogy ezt a nagy összegű nem fizetett tartásdíjat kérem-e részletbe.Megírtam erre a megfelelő választ,szintén itt a jogi fórumban kérve segítséget,a részlet fizetést NEM kértem,tudván hogy nem fogja fizetni,ha fizet is legfeljebb egy rövid ideig,mint ahogy ez már évek óta így van,ezenkívül már a bíróság és a rendőrég is intézkedett ez ügyben,de a tartozás csak halmozódott,addig az időpontig,míg jelenleg az állam előlegezi meg nekem.DE,miután megírtam a végrehajtónak a választ hogy folytassa az intézkedést az árverés ügyében,mégis kaptam pénzt,igen elhanyagolható összegeket,ezalatt az eltelt 3 hónap alatt,míg a választ vártam,ezek után tegnap kaptam a földhivataltól egy tulajdon lapot,melyen rajta áll,hogy ezt a több mint fél milliós tartozást ráterhelték az adós ingatlanára.
Remélem le tudtam írni minden lényeges dolgot...
Tehát a kérdésem abból állna,hogy én most mit kezdjek ezzel a tulajdoni lappal,hogyan lesz nekem ebből meg a pénzem amivel tartozik,és miért kapok mégis részletet,amikor ezt nem kértem,és miért nem folytassa az árverést,hiszen ez is kérdés volt,hogy szeretném-e.Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.

Anonim63 # 2010.10.18. 10:37

és ha nincs semmilye, semmi amit elárverezhetnének? munkája amiből letilthatnák? ennyit a hivatalos úton történő, jogi úton érvényesíthető jogszabályokról... és a gyerket még mindig etetni kell, és öltöztetni

nandy # 2010.10.12. 14:00

TE nem tudsz közvetlenül intézkedni a munkáltató felé, csak a végrehajtón keresztül. Vagy kérhetsz a banktól egyből fizetési letiltást (végrehajtáson kívül).

lozsu # 2010.10.12. 13:47

Segítséget szeretnék kérni, mit lehet ilyenkor tenni:

A story annyi hogy elváltam néhány éve és nem sikerül a gyerektartással kapcsolatos dolgokat az apukával rendezni.

Hivatalosan 20.000 ft minimum és 10.000 ft törlesztést kéne fizetnie az apukának ugyanis több 100.000 ft elmaradása van, de ezt nem akarja. Ebben a hónapban, végre először 20.000 ft ot küldtek erre én irtam ezt a levelet a fönökének amire megdöbbentő levelet kaptam.......

Szerintetek ilyen esetben mit lehet tenni?

Tisztelt.............Úr!

............. ..... nevű kollégájuk, e havi esedékes gyermektartásával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni.
A hatályos bírósági végzés szerint, munkavállalója kötelessége havi 40%-a, a munkabérének, de minimum 20.000 Ft a két gyermek után fizetnie. Ezen felül 10. 000 ft-al kell törlesztenie az eddig ki nem fizetett gyermektarást.
Kérem ennek figyelembe vételét a következő hónapi utalásnál.
A hatályos bírósági végzés egy példánya a munkavállalójánál is megtalálható, de bármikor a rendelkezésére bocsátom, ha a szükségét érzi.

a válasz:

Tisztelt.............................!

Ne haragudjon asszonyom , de nem igazán értem mit is vár el tőlem.
Közel tíz éve egyedüli vezetőként vezetem a bt-met. Sem elvált, sem nős munkavállalóm nem volt. Most jutottam el arra a szintre, hogy egy kollégát alkalmazhatok rész vagy főállásban.
Magam meglátása szerint úgy látom .......... nagyon segítőkész kolléga, aki akar dolgozni…és ehhez minden segítséget próbálok is neki megadni, de Bank én sem vagyok!
Ha a fizetése X százalékát levonom, akkor igencsak kevés az a pénz, amit ő a megélhetéséhez biztosítani tud. Ön is tudja, hogy a jelenlegi gazdasági viszonyok között nem könnyű az utcára kerülni.
Hosszútávra tervezem vele, de ha további problémák merülnek fel elmaradásokkal stb.vel kapcsolatosan kénytelen leszek tőle megválni.
Jó lenne ha Önök egymás között megtudnák beszélni a dolgokat, és nem engem hozna kényelmetlen helyzetbe.
Kérem ennek tudomásulvételét.

Anonim63 # 2010.09.15. 08:01

Választ nem kaptam kérdésemre, de azért kérdezem. A magyar anyák miért nem kapnak semmilyen segítséget az államtól, ha nem kapják a megítélt gyermektartást? Miért lehet azt megengedni, hogy félévente odalökjön az apa pár ezer forintot, hogy ne lehessen felelősségre vonni, de az anya se kapjon állami segítséget? Abban az esetben, ha betévedek hivatalos szervezethez, aki arra hivatott, hogy ebben segítséget nyújtson, csak megfenyeget, hogy elveszik a gyermekem. Nekem semmi másra nem lenne szükségem, csak arra a havi megítélt nevetségesen kis összegre, amit az apának gyermektartás címen megítéltek. Sajnos hivatalos úton behajthatatlan. Lassan 10 éve nem fizet, csak annyit amennyivel ki tud bújni a felelősség alól. Elég nehéz egy középiskolást eltartani lakástörlesztés mellett. Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom, mert sem az állam, sem az ügyvéd, sem a bíróság, sem a Jogi Fórum nem segít.... azaz senkit nem érdekel, hogy mi magyar anyák hogy oldjuk meg a gondunkat! Még a tankönyv, és étkezési hozzájárulás sem jár.

ibari # 2010.09.10. 15:20

Tisztelt dr Grád András Úr!
5 éve állapított meg a volt élettársamtól gyermektartás díjat a Bíróság.Dolgozni nem akar, pedig számtalan lehetősége lett volna azóta is.De az államtól mindenféle segélyt magának kieszközöl.A két gyermek után járó 20000 Ft-ot a számtalan fenyegetés-rendőrségen is feljelentettem- miatt most jelenleg fizeti,de a közel elmaradt fél milliót nem hajlandó egy forinttal sem törleszteni.A felajánlott munkákat nem vállalja el-megmondta, nehogy levonják-,vagyona nincs,csak amit esetleg majd örökölni fog.Behajtható-e egyáltalán ez az összeg?Lehet-e olyat tenni,hogy a gyerekek részére elkülöníteni az örökségéből?Ehhez újabb per kell, vagy jobb, ha ügyvédet fogadok?A per augusztusban volt 5 éve,de októbertől már nem fizette rendesen.....Vagy a pertől számítják az 5 évet?Köszönettel várom válaszát!

Anonim63 # 2010.09.10. 10:17

Tisztelt dr Grád András Úr!
Mi a teendő abban az esetben, ha az apa állandó "munkanélküli", nincs behajtható vagyona, bírói végzés van a gyermektartásdíj megfizetésére, de mégsem fizet. Fél évente minimális összeget küld, amivel hajlandóságot mutat a fizetésre. Ezáltal nem lehet felelősségre vonni. Az állam nem segít, ezt már többször a tudomásomra hozták. Egy 15 éves gyermek édesanyja vagyok, középiskolába írattam be. Sajnos nagy teher a kis fizetés mellet, főleg hogy engem is súlyt a lakás hitel. Már mindent végig jártam, csak reménykedni merek, hogy van valamilyen megoldás arra, hogy az apától valamilyen módon támogatáshoz jutok. A jogi út eddig zsákutca. Mit tehetek még?
Előre is köszönöm válaszát

nyuszika01 # 2010.08.28. 19:28

Tisztelt dr Grád András!
Őszintén szólva összezavarodtam. Eddig mindenhol azt hallottam és olvastam, hogy 6 hónapra visszamenőleg követelhető a tartásdíj, a már bíróság által megállapított is. Akkor most mi az igazság?
És mi a helyzet akkor, ha a jogosult a saját hibájából nem veszi át? A gyerektartás postán megy minden hónapban a megadott címre, ami az anya állandó lakcíme jelenleg is. Innen több mint három éve elköltözött, tudomásunk szerint évente másik városban él. Új címet és bankszámlaszámot nem adott meg, a telefonszáma sem ismert, az összes kapcsolat egy e-mail cím, amiről évente egy kétsoros válasz jön.
Ilyen esetben is megítélnék évekre visszamenőleg, ha egyszer csak a jogosult úgy dönt, hogy most jól jönne a pénz?
Válaszát előre is köszönöm.

secret001 # 2010.08.26. 16:06

Nagyon szépen köszönöm a segitséget!!!! Holnap, de legkésőbb hétfőn elindulok intézkedni..

Secret001