állandó / ideiglenes lakcím


wers # 2018.09.21. 05:06

amit meg az elöbb irtam azt az okmányirodában mondták

Mit is mondtak? Hogy nem tudsz tartózkodási helyet bejelenteni bejelentett lakóhely nélkül? Ez igaz. Nekem az a kérdésem, miért nem lakóhelyet akarsz bejelenteni?

nagyhajuandi # 2018.09.21. 02:40

*jóváhagyása nélkül

nagyhajuandi # 2018.09.21. 02:39

Dbrjozsef..wers..

Oké, de szerintem elég aljas dolog s főbérlő jováhagyásával intézni az eféle ügyeket..mellesleg a férjem nevén van a szerződés..

amit meg az elöbb irtam azt az okmányirodában mondták

Szomorú örökös # 2018.09.20. 21:06

wers

Gondolom megvárták a földhivatali bejegyzést. Okát csak félig értem. Vagy félig sem.

Az adásvételi szerződés még nem igazolja minden kétséget kizáróan, hogy te tulajdonos lettél az ingatlanban, hiszen a teljes összeg rendezéséig, a régi tulajdonos nyilatkozatáig, hogy ez megtörtént, bizony te csak széljegyen szerepelsz. És arról már ne is beszéljünk, hogy szimplán hitelfelvétel szerepel a szerződésben. Ha azt nem kapja meg a hitel kérelmezője, akkor máris bukhat a szerződés. Ha egy ilyen esetben lenne lakcímbejelentéshez elfogadva az adásvételi, az nem kis malőr lenne.

Tanulság: azonnal kell birtokba adási jegyzőkönyvet írni, az már megfelelt nekik.

wers # 2018.09.20. 06:05

És a fiktiválás - bár ingyenes a tulaj számára - elég macerás
A tulaj számára? Max, hogy beadja. Meg átveszi a leveleket.

És mint írtam, engem adásvételi szerződéssel SEM engedtek bejelentkezni, mint új tulajdonost, az ingatlanomba.

Gondolom megvárták a földhivatali bejegyzést. Okát csak félig értem. Vagy félig sem.

Szomorú örökös # 2018.09.20. 05:22

drbjozsef

Ha a _valóságban_ ott lakik, ahol, (legyen az bármi, kastély vagy egy szatyor az út közepén), oda be kell jelentkeznie, és a szállásadónak ezt engednie kellene. Elvileg.

Igen, és elvileg ki is kéne jelentkeznie onnan, ha távozik, azaz másik lakóhelyet vagy tartózkodási helyet lenne KÖTELES bejelenteni. Azonban ez valahogy mégsem így működik, ezért van, hogy nem igazán engedik a szállásadók. És a fiktiválás - bár ingyenes a tulaj számára - elég macerás, hogy örökké utána járjon minden egyes bérlő távozását követően. :-O

És mint írtam, engem adásvételi szerződéssel SEM engedtek bejelentkezni, mint új tulajdonost, az ingatlanomba. Ergo a 3 napot nem tudtam tartani, hiába szerettem volna törvényesen eljárni.

drbjozsef # 2018.09.20. 03:59

Legalábbis az "okirat pótolja az aláírást".
A többi nem. Ha a _valóságban_ ott lakik, ahol, (legyen az bármi, kastély vagy egy szatyor az út közepén), oda be kell jelentkeznie, és a szállásadónak ezt engednie kellene. Elvileg.

Szomorú örökös # 2018.09.19. 19:11

drbjozsef

Ez mind persze csak akkor él, ha szabályosan, szerződéssel lett kiadva a lakás.
Ha nem, akkor bizony almás az egész történet.

drbjozsef # 2018.09.19. 18:10

andi,

teljesen rosszul tudod.
Albérletben még a bérbeadó aláírása sem kell : azt pótolja a bérleti szerződés, ha az szabályos magánokirat.
Egyébként, ha nem az lenne, akkor sem tagadhatja meg a tulajdonos az aláírást, elvileg kötelező neki aláírnia, ha a valóságban ott laksz. A lakcím nem keletkeztet neked a lakásra se jogot, se kötelességet. Csak ezt sokan nem hajlandók megtenni.

nagyhajuandi # 2018.09.19. 16:43

Wers

Albérletben, de lakcím nélkül nem lehet létesitei cimet semmilyen címszó alatt ..kivéve állandót..de azt senki nem fogja megtenni

wers # 2018.09.19. 07:09

De nekem tanú nélkül is fiktiválták a volt tulajdonos férjét

Ez is így van, nem is értem, minek ahhoz tanú. Mit tanúsít? Én kb. 2 éve nem láttam a szomszéd asszonyomat tegnapig. Pedig ott lakik. Gyanítom.

Szomorú örökös # 2018.09.19. 07:05

F.Laca

Ha fiktiválod azt, aki hozzád jogtalanul van bejelentve - szerintem nem kell hozzá lakhatási engedély- akkor az OTP azt köteles elfogadni és tudomásul venni. Elég hozzá a kapott határozatot bemutatni nekik. Tőlem is kérte egyik másik szolgáltató.

Szomorú örökös # 2018.09.19. 07:00

Így van, a lakcím bejelentő lapot nem kell tanúnak aláírni. Neki max. a fiktiválás elindítása után lehet szerepe.

De nekem tanú nélkül is fiktiválták a volt tulajdonos férjét, aki sorra kapta hozzám a különféle leveleket.

wers # 2018.09.19. 05:25

Soha senki nem néz utána annak - pl. az ingatlan nyilvántartásban,
vagy a bejelentőlapon egyből bárki arra járó járókelő igazolhatja - mintegy tanu-ként, hogy IGEN - ez az alak ott lakik?

1. De igen, kérelemre utána néznek. Kérelem szerint vagy a bejelentést vizsgálják, vagy fiktiválási eljárást indítanak.

2.a lakcímbejelentőn hol kell tanúnak aláírnia? Viccelsz?

wers # 2018.09.18. 17:39

Gondolom azért laksz valahol. Miért nem tudsz ott lakóhelyet létesíteni?
Az mindegy, mi van a banki nyilvántartásban, mindenképp elkérik az azonosításhoz a lakcímkártyát.

wers # 2018.09.18. 17:39

Gondolom azért laksz valahol. Miért nem tudsz ott lakóhelyet létesíteni?
Az mindegy, mi van a banki nyilvántartásban, mindenképp elkérik az azonosításhoz a lakcímkártyát.

nagyhajuandi # 2018.09.18. 16:54

Drbjozsef..

Egy lakcím nélküli személy a mai jogszabályok miatt mintha nem is élne. Semmit nem tud szinte intézni. Tartozkodási helyet csak állandó lakcim mellett hoznak létre. Bankszámlát se tud nyitni..nem tud venni semmit részletre..stb.

nagyhajuandi # 2018.09.18. 16:50

Akkor jól tudtam. Köszönöm

nonolet # 2018.09.18. 16:43

...és csalás.

nonolet # 2018.09.18. 16:42

Okirat hamisítás...

nagyhajuandi # 2018.09.18. 15:26

Átfogalmazva:

Régen volt egy állandó lakcimmem ami benne van a banki rendszerben, jelenleg ez a lakcim már nem szerepel a lakcimkártyámon. Lakcim nélküli vagyok. Ez esetben bünteti e a törvény ha a nem létező állandó lakcimemet használom számlanyitáshoz?

wers # 2018.09.18. 12:35

Idézőjelben?

alfateam # 2018.09.18. 12:34

Talán azt képzeled több-is van?

wers # 2018.09.18. 11:51

"barátod" kire gondolsz?

alfateam # 2018.09.18. 11:45

Na-majd ,jön a "barátod" megkapod a magadét, :_)))