nők 40 éves munkaviszony utáni nyugdíja


Amy88 # 2017.12.12. 13:26

Tisztelt Szakértő!

Egy kedves ismerősömnek 2018. augusztus 12. napján lesz meg a 40 éve, melyről határozatot is kapott már. Közalkalmazottként dolgozik.

A kérdése az lenne, hogy ha 2018. augusztus 13-tól nem megy el nyugdíjba, akkor elveszíti ezt a lehetőséget, vagy akár 2019. januárjában is elmehet a 40 éves munkaviszonnyal nyugdíjba?

Segítségét előre is köszönjük!

rozsika101 # 2017.10.07. 18:13

T. Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony, a nyugdijnál hogyan számitják be.A választ előre is köszönöm Rózsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:13

T. Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony, a nyugdijnál hogyan számitják be.A választ előre is köszönöm Rózsika 101

lemon # 2016.12.01. 11:10

A 40. évbe beleszámít a szülés előtt otthon töltött táppénz időtartama?Köszönöm!

Gizi mama1 # 2016.04.18. 08:15

Szép napot mindenkinek!
Kérdésem az lenne, hogy szeptember 30-ig dolgozom, október 1t-ől kérem a 40 éves nyugdíjazást. Jelenleg egy kft-nél dolgozom (nem közalkalmazott), augusztusban adnám be a felmondásom, de nem tudom jár a felmentési idő és ha igen akkor mennyi. Azt tudom, hogy a szabadság jár időarányosan, de a felmentésről nem találok egyértelmű választ.
Köszönöm

Ági124 # 2015.10.11. 16:59

Kedves Fórumtársak!

A passziv gyás és gyes beszámít a 40 évbe?

Előre is köszönöm a válaszotokat.
Ági

lastia # 2015.05.25. 16:03

Jó Napot! Érdeklódnék hogy 40 éves munkaviszonynál a táppénzen töltött napokat vissza vonják -e?


H A né

lastia # 2015.05.25. 14:39

Jó napot! Kérdezném hogy a negyven éves munkaviszony ba a táppénzen töltött napokat beszámítják -e?


H A né

rozsika101 # 2015.04.16. 08:39

Kedves Mamamcóka és Lyonne.Elhülve olvastam ,ahogy nyilatkoztok rólam,Igen kérdezgetem a nyugdijazási lehetőségeket,mert igazságtalanak tartom, hogy a fiamat ápoltam 28 évig, mindig volt biztositásom , sulyos fogyatékos gyermek és emiatt 13 évig voltam ápolási dijjon,és ebből 10 évet számolnak be,és 2,5 évig voltam gyesen.Tehát 32.5 év munkában eltöltött időnek kell lenni a negyven éves nyugdijhoz. 41 év szolgálati évem van ezzel együtt és nem tudok elmenni nyugdijba.még ilyen lelketlen részvétlen nökkel mit ti vagytok nemigen találkoztam.A fórumon kipécztetek, hogy figyelni kell rám,ez igen ,köszönöm szépen, sajnos nem volt ilyen eset a családotokban és ezért beszéltek igy, ezért ez a részvétlenség.Tudom Ti nem tudtok ezen váltorztatni,mert a törvényt nem Ti hozzátok.Igen szeretnék elmenni nyugdijba mert nagyon megviselt a fiam ápolása, és azért kérdezgetem időnként hátha változtatnak a szabályokon.Felháboritónak találom,hogy elődeim meg 51-52 meg korengedménnyel othon csücsülnek, a fiatalabaknak meg a munka meg a temető jár, mert mire el tud menni nyugdijba meg sem éri azt.Nagyon könnyü munkat végzek, közalkamazott vagyok,de 2 müszak van és alvászavarom lett tőle.Leszázalékolni nem százalékolnak le, reménytelen.Nehezmre esik dolgozni járni 61 évesen tönkremenve.Remélem megértitek ezek után,miért is kérdezgetem változott-e valami rózsika 101

southwind # 2014.06.26. 17:16

ehhez az utolsó témakörhöz tartozik az én kérdésem is. Amikor a nyugdíj összegét számolják, beleszámít-e az éves jövedelem, ami után járulékot vontak? Ugyanis nekem van egyrészt a rehab járadék, plusz a munkabérem, + fordítok is megbízási szerződéssel, ami után adót és járulékot is fizetek vagy fizet utánam a megbízom.

terzsebet # 2014.06.21. 14:48

Tisztelt Cím!

Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni:

A mai napon került a kezembe a Nyugd.bizt. Igazgatóság határozata, mely szerint
" A nők kedvezményes öregségi nyugdíjához 32 év kereső tevékenységben eltöltött idő szükséges, Önnek 2012. 12.31-ig 31 év és 244 napja van." (ezek szerint a mai
napon már nyugdíjas is lehetnék)

Jól tudom, hogy a nőknél a 40 éves munkaviszony elérese utáni nyugdíj öregségi nyugdíjnak számít?

Ez azért fontos számomra, hogy tudjam ha most elmegyek
nyugdíjba akkor kevesebbet kapok e annál aki kivárta
a rendes öregségi nyugdíjat?

Sajnos nem ismerem a nyugdíjszámítás teljes rendszerét, tudom, hogy 1988-tól vannak szorzók az éves keresethez..., azt nem tudom, hogyha még dolgozom
pár évet,- van azthiszem valamilyen szorzó arra is ki mennyi évet dolgozott- akkor nőhetne jelentősen a nyugdíjam?

Várom szíves válaszát!

Köszönettel: Erzsébet

NagyZizi # 2014.02.17. 08:43

Szép napot mindenkinek!
Hát elérkezett az én napom is,ma megyek a Nyufig-hoz benyújtani a nyugdíjkérelmemet. Ha jól számoltam ,jónak kell lennie,meg van a 40 évem.

2012 dec.31 -ig volt 38 év 323 nap.
2013 -ban 365
2014 -ben 42 nap.
Február 11-ére számoltam az utolsó napot./ január 31 nap,febr.11 nap/
A tegnapi nappal szűnik meg a munkaviszonyom,tehát 5 nappal tovább voltam állományban.

Erősítsetek meg,hogy nem tévedtem!

Köszönöm előre is.
Üdv.Mindenkinek!

kiszsiráf # 2014.02.09. 19:06

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben: 2012. 08. 15-ével kértem szolgálati idő összeszámolást a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóságtól.
Ekkor szolgálati időként 39 év 105 napot, míg a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíjához jogosultsági időként 37 év 91 napot állapítottak meg. Munkanélküli járadékban részesültem 1995. 05. 16-tól 1996. 08. 31-ig és 2010. 05.03-tól 2011. 01. 27-ig.
1995-96-ban a jogszabályok lehetőséget adtak arra, hogy a munkanélküli mellett munkát vállalhassunk. Így történt ez az én esetem is, havi 6.100 Ft-ért (az akkori minimálbér 50 %-áért) tudtam munkát vállalni, megbízási szerződéssel. Ebből az összegből vontak nyugdíjjárulékot is.
Kérdéseim:
A megbízási szerződéssel vállalt munkaviszony beszámítható-e jogosultsági időnek?
Ezt az időszakot a 2012-es nyugdíjszámításnál nem vették figyelembe. Azonban, én úgy tudom, jogosultsági időnek számít az az idő is, amikor valaki munkavégzésre irányuló egyéb jogviszony keretében (megbízási szerződés alapján, egyéni vállalkozónak nem minősülő vállalkozási jogviszonyban) személyesen munkát végez, és a tevékenységéből származó jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát.
Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm: kiszsiráf

szebasztian48 # 2014.01.06. 12:59

Nagyon köszönöm a választ nevelőszülő társaim nevében is. Így nem 14 évet kell dolgoznom hanem 4 évet.Persze a nevelőszülőség nem marad abba a nyugdíjnál.Ha akkor még marad a 40 éves nyugdíj.Köszönöm.

WWallace # 2014.01.05. 19:20

Kedves szebasztian48,

a 168/1997.(X. 6.) Korm. rendelet 12. § (1) bekezdés a) pontja szerint a nők kedvezményes nyugdíjazásánál - többek között - az 1997. évi LXXX. törvény (Tbj.) 5. § (1) bekezdés a), b), e)-i) pontjai szerinti jogviszonyok vehetőek figyelembe keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett jogosultsági időnek.

A nevelőszülői foglalkoztatási jogviszony pedig a Tbj. 5. § (1) bekezdés a) pontjában található.

Röviden tehát: figyelembe vehető jogosultsági időként!

szafika # 2014.01.05. 18:19

Lyonee ! köszi továbbítom , hátha .......

szebasztian48 # 2014.01.05. 16:59

T.Szakértő. szernék valami tájékoztatást kapni. Nevelőszülő vagyok Jan.1.-től egységes foglalkoztatási jogviszonyba kerültem, még én magam se tudom mit takar, de szeretném megtudni hogy ebben a jogviszonyban a ledolgozott évek beszámítanak-e a 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjba. Vagy csak az öregségi nyugdíjba szolgálati időként. Válaszát előre is köszönöm.

Lyonee # 2014.01.05. 16:43

http://archiv.fidesz.hu/index.php?…

Már 7000 munkaadót tájékoztattak

Pesti Imre arról tájékoztatott, Budapesten 44 ezer álláskereső van, ebből körülbelül 3000 nő lehet érdekelt a kormányzati programban, őket a kormányhivatal már levélben tájékoztatta a lehetőségről. A programban kifejezetten azok a nőknek a foglalkoztatását támogatjuk, akiknek kevesebb, mint egy év hiányzik a 40 év szolgálati idejükből - jelentette ki.

Azok a nők, akik rendelkeznek a nyugdíjbiztosító intézet határozatával, amely kimondja, hogy már több mint 39 évnyi munkaviszonnyal rendelkeznek, a munkaügyi központban kaphatnak segítséget az álláskeresésben. Akiknek nincs ilyen határozatuk, azoknak a munkaügyi kirendeltség a nyugdíjbiztosítónál igyekszik soron kívül meghatározni a jogosultsági időt, ezt követően pedig őket is támogatni tudják majd az elhelyezkedésben.

A kormánymegbízott elmondta azt is, mintegy 7000 munkaadót tájékoztattak levélben arról, hogy a kormány milyen támogatást nyújt az 55 év feletti, nyugdíj előtt álló, munkanélküli nők foglalkoztatásához. Eddig 400-an jeleztek vissza, és már 198-an már kérték is a jogosultsági idő meghatározását – fűzte hozzá.

Budapesten a kormányzat 200 fő részére 307 millió forint támogatással indítja el a programot, a forrást a Nemzeti Foglalkoztatási Alap biztosítja, de az igényeknek megfelelően akár ezer hölgy számára biztosítható a foglalkoztatás – zárta szavait.

Lyonee # 2014.01.05. 16:36

Csak ennyit tudok én is.
http://www.penzcentrum.hu/…1037922.html

Járjatok utána, hogy mi a feltétele. Azt hiszem kell igazolás a nyugdíjbiztosítótól a több. mint 39 év jogosultsági időről.

szafika # 2014.01.05. 09:17

SEGÍTSÉG !!!!!!!!!

Kedves Lyonee !!!
Te biztosan tudnál segíteni ebbe valakinek . Tavaly hallottam egy olyan lehetőséget a fidesztől , h akinek nem egészen 1 éve van hátra a 40 éves akcióshoz , betöltötte az 55-öt , nekik egy olyan lehetőséget adnának , h 10 hónapot fizetne a munkáltató helyett az állam 2 hónap terhét pedig a munkáltatónak kellene állni , egy olyan emberke , akit az idén küldött el a munkaadója , de még hiányzik 344 nap a nyugdíjig milyen feltételekkel tudná ezt igénybe venni ? Van más is , ami feltétel ? mert egyedülálló , lehetősége szinte semmi , és a korosztályának a nyd.korhatára még nagyon távoli , 7 év iszonyú sok , ha nem alkalmazzák , nem talál munkát sehol , márpedig nem igazán kapkodnak az 57 éves emberekért ! Kérlek segíts ! mert hátha ez egy mentőöv lehetne valakinek !

edit5 # 2014.01.04. 21:31

2013. nov. 14-én a lentieket kérdeztem, de még nem kaptam választ. Kérhetem?

" Kedves Szakértő!
40 éves jogosultsági időmből 2 év van. Most lettem munkanélküli. Milyen módon tudom tovább pörgetni az időmet?
Ha cak a minimál bér 30 %-ával vagyok bejelentve egy Egyesülethez, az elegendő teljes jogviszonynak?
Vagyis 2 év 30 %-os bejentés elegendő a maradék 2 évem letudására, vagy csak arányos számítás fog történni?
Köszönöm a segítséget! "

Lyonee # 2013.12.29. 16:19

mamamacóka!
rozsika101 kb. kéthavonta dob be hasonló kérdéseket, pedig kb. 2 éve írogatjuk neki a nyugdíjazási lehetőségeit.
"A fórumon olvastam, hogy valamilyen változtatásokat terveznek" "A tervezett vátoztatásokról semmit nem halottam"

rozsika101 # 2013.12.27. 10:38

T szakértő.A fórumon olvastam, hogy valamilyen változtatásokat terveznek a nyugdijjal kapcsolatban.1954-ben születtem 13 évet voltam fogyatékos gyermekemmel ápolási dijjon.Sajnos 2017-ben tudok emiatt elmenni nyugdijba.A tervezett vátoztatásokról semmit nem halottam,ez rám is vonazkozna,mert eddig azt mondták 63.5 éves koromba tudok elmenni nyugdijba.a választ eöre is koszönom Rózsika 101

6gyerek # 2013.12.21. 18:51

Köszönöm a választ kedves WWALLACE!
Ezek szerint a hat gyermek felnevelésével - miközben érvényes munkaviszony is volt - a nyugdíj korhatárig 63 és fél éves korig kell dolgoznom, mivel 1954-es születésű vagyok. A tényleges gyes, gyed, gyet, főállású anyasági idő csak arra volt jó, hogy a mai napig adófizető gyermekeket neveljek, akik nem szorulnak állami támogatásra. Mivel az így eltöltött idő jóval több mint tíz év, marad a munka. 6x 3 év= 18 év. Minden gyerek után még 1 év 4 hónap a megadható tíz év felett. Még szerencse, hogy ebben a korban egyáltalán alkalmaz valaki a főiskolai/2008/ végzettségem mellett. Mégegyszer köszönöm a gyors választ.


Hat gyereket neveltem.

WWallace # 2013.12.18. 17:23

Fordítva közelíteném meg a kérdést (illetve arra a választ): 6 gyerek esetén a 40 éven belül 30 évnek kell lennie minimálisan a keresőtevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonynak.