egyetemi dolgok


snetface # 2018.09.14. 08:07

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)

Sherlock # 2018.09.13. 07:50

Nálam az a policy, hogy bárki beülhet a gyakorlatra is, ha van elég ülőhely. Azok akik felvették az órát, nyilvánvalóan prioritást élveznek, tehát nekik muszáj leülniük; a maradék helyekre lehet beülni.

Hallgató korunkban volt egy bácsi, aki sokáig bejárt szinte minden órára (nem iratkozott be, csak bejárt), miután nyugdíjas lett - gyerekkori álma volt, hogy jogász legyen, de akkoriban származása miatt nem vehették fel. Végül nem jött össze, hogy "végigjárja", talán 4. évesek voltunk mikor elhunyt.

drbjozsef # 2018.09.13. 07:44

Előbbi lehet nyilvános, utóbbi nem jellemző, de ott jobb a torta :)

wers # 2018.09.13. 06:58

Van aki csak úgy bírósági tárgyalásokra, van aki esküvőkre meghívó nélkül stb. szeret járni. Nagy a világ, sokan elférünk benne.

ius latratus # 2018.09.13. 06:51

Off

Irigylem a kérdezőt. Nekem annak idején a legnagyobb problémám éppen az volt, hogy hogyan ne látogassam a konzultációkat.
:)

On

drbjozsef # 2018.09.13. 05:59

2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról, 11. § (1)

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Gyakorlati órákról nem találtam rendelkezést.
Részletek sincsenek, nem tudom, honnan kellene szerezned órarendet, első körben a tanulmányi osztályhoz fordulnék, aztán ha nem adnak, jöhet a kar dékánja.

snetface # 2018.09.12. 21:01

Üdvözletem,

A régebbi bejegyzések között találtam már ebben a témában, viszont az ott hivatkozott törvényekre mutató linkek nem működnek, és nem tudom mi az éppen hatályos jogszabály.

Kérdéseim
Akinek kedve van, az még mindig szabadon beülhet-e egyetemi előadásokra?
Az egyetemi gyakorlati órák látogatása is lehetséges-e, ha nem állok tanulói jogviszonyban az egyetemmel?
Amennyiben a fenti kérdésekre igen a válasz, honnan tudhatom meg, mikor vannak azok az előadások / órák melyek engem érdekelnek? Ha kérek az egyetemtől órarendet, akkor kötelességük-e kiadni nekem, vagy kerítenem kell valahonnan egy diákot, aki az engem érdeklő szakra jár, és tőle kell megszereznem az órák rendjét?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

elkeseredett # 2011.03.19. 13:35

Hali!
Bocs, de ezen már túl vagyunk... a válasz: csak!
Na ezzel nem tudok mit kezdeni és nem tudom, hogyan tovább, ezért kérdeztelek benneteket...
Üdv

R3dNeX # 2011.03.17. 09:37

kérdés, hogy hogy zajlott le az egész, ha annyinak volt kiirva stb, akkor nem te hibáztál,
csak másik kérdés h el tudod e érni.. :S

legelső amit én tennék, bemennék a tanulmányi osztályra és ott megkérdezném h ez most mégis mi, és hogy ha ott nem tudnak mit tenni, akkor ott elfogják mondani h hova menj, mit tegyél, hol lehet panaszkodni, vagy fellebbezni stb

R3dNeX # 2011.03.17. 09:36

kérdés, hogy hogy zajlott le az egész, ha annyinak volt kiirva stb, akkor nem te hibáztál,
csak másik kérdés h el tudod e érni.. :S

legelső amit én tennék, bemennék a tanulmányi osztályra és ott megkérdezném h ez most mégis mi, és hogy ha ott nem tudnak mit tenni, akkor ott elfogják mondani h hova menj, mit tegyél, hol lehet panaszkodni, vagy fellebbezni stb

elkeseredett # 2011.03.16. 16:37

Sziasztok!
Kedves Sherlock! Kár, hogy kérdezel válasz helyett...
Én ugyanis választ vártam!
Egyébként 4-et, de mi ezzel a bajod?
Szóval választ szeretnék kapni... (talán ne azzal foglalkozzatok, hogy hány tantárgyat vettem fel és hogy az európai szabályok jók-e, és hogy miért annyi amennyi!!!)
Én teljesítettem az elvárást (egyébként nem véletlen 12 credites a tantárgy! azzal annyi feladat is volt), most szeretném ha annyinak elfogadnák, amennyi. Hogyan lehet ezt elérni?
Üdv.

R3dNeX # 2011.03.12. 14:34

amúgy még amit elfelejtettem, téged is tisztellek :P
jó érveket hoztál fel, intelligens emberek közé tartozol

elhiszem h nem olyan egyszerű
nem is akarom azt mondani h nekem nem volt hibám

és akár hiszed akár nem, hasonlóak vagyunk :P

ha felhoznak vmi érvet, megpróbálom nézni a másik oldalról mert úgy kerek az egész

R3dNeX # 2011.03.12. 12:37

mokaidu

köszi szépen :)

Nadír05

én se a másikban keresem a hibám, csak egy szimpla kérdéssel idnult az egész, hogy jogom lett volna ahhoz, hogy szép csendbe helyet foglalok? szimplán csak ez volt

és persze h zavar, ha vannak jogaim, és más nem tiszteli a jogokat..

meg ha eddig egyetlen tanárnál se volt gond, akkor nála mért

és örülök neki hogy felhoztad azt a témát hogy vizsgázás közbe ha zavarnak milyen

hát elég sokszor volt az, hogy ott ülök írásbelin és írom a vizsgát, és közbe folyamatosan van aki kimegy
nah, akkor ez most mi?
ennyi, vizsga kicsivel fontosabb mint egy szimpla előadás, ott több a tét, azon múlik az átlagunk meg minden, és sokkal rosszabb ha vizsga közben zavarnak meg, mint előadás közbe, főleg mivel nagy az előadóterem, észrese vennék az emberek..
azzal sokkal jobban megvan zavarva az óra amit a tanár csinál hogy bejön vki és mondja h viszontlátásra..
múltkor én is bent ültem, eljátszotta ezt a tanárt, sokkal zavaróbb volt mert akkor felnéztünk, bezséltük h ki lehetett az stb, mint amikor lejön vki és csendbe helyet foglal, tehát tulajdonképpen most akkor melyik zavar jobban?
tanárt lehet h ez, de tanár létére ezzel nem kéne foglalkozni és nem zavarná meg,
de diákokat tutira, vagyis engem jobban zavar ez amikor beszól a tanár, és utána elvesztem a fonalat, mintha mondaná folyamatosan ..

meg már én is tartottam prezentációt úgy h megzavartak, vagy késve jöttek, és kit érdekel, nem zavart, megvártam míg leült aztán mondtam tovább

nagy előadó terembe meg végképp nem zavarna, mondanám a dolgom és jól van
kivéve akkor ha vmi jó csaj lenne, és csurgatnám a nyálam :D

és én egyáltalán nem mondtam egy szóval se hogy azt csinálhatják a tanárral amit akarnak
csak ez velejárója annak
és én megtisztelem a tanárt, az idősebbet is

de nem azért, a tiszteletnek nem kölcsönösnek kéne lenni?

Kacsa1111 # 2011.03.12. 07:49

Kedves R3dNex,

Erdei Árpi bácsival szemben nem érdemes pattogni...:)))


Kacsa11

mokaidu # 2011.03.11. 19:02

Egyetértek a topic indítójával. Itt nem arról van szó, hogy egy hallgató pattog, hanem a jogairól.
Igenis van joga egy hallgatónak , de akár egy idegennek is az órát látogatni.

Idézet a törvényből:

"(22. §
..
..
(3) A felsőoktatási intézmény ellátja a tehetséggondozással és a tudomány társadalmi elismertségének növelésével kapcsolatos feladatokat, a meghirdetett előadásai nyilvánosak, és lehetőséget kell biztosítania arra, hogy az előadások rendjét megismerhessék és - a tárgyi lehetőségek keretei között - látogathassák azok is, akik nem állnak hallgatói jogviszonyban.)"

És azért mert egyszer valaki késik akár 10 percet is nem hiszem, hogy ez a megoldás, mert a késés bárkivel előfordulhat. Természetesen nem a krónikus későkről van és volt szó.
A tanárnak is kellene egy kicsit alkalmazkodni ahhoz, hogy felnőtt emberek ülnek ott, és sokszor van más dolguk is - főleg a levelezőképzésben pl. (És természetesen mint mindig vannak rossz hallgatók ezt tudjuk, de nem erről van szó)

Arról nem is beszélve hogy jogállamban élünk tudtommal és a szabályozás szerint a hallgatónak joga van ehhez, a tanárnak meg kötelessége, hogy engedje a hallgatónak az óra látogatását.

Sherlock # 2011.03.11. 15:13

Kedves elkeseredett,

ha felvettél 2 db 12 kredites tárgyat(ami nekem már alapból az impossible kategória), akkor tulajdonképpen hány tárgyat hallgattál kint? 3-at?

R3dNeX # 2011.03.11. 10:13

egy, én nem írtam azt hogy volt vmilyen nő akinek segítenem kellett volna
csak írtam egy példát h ilyen esetbe mi van?
és nem írtál rá választ

tanár szerint meg szarjak a nőre, mert a tanár egy vki, aki előadást tart, és hagyjam meghalni a nőt, és inkább az órára érkezzek be pontosan?

ha gyakorlati óra lenne, vagy ha nem kapna érte fizetést, és úgy tartaná meg, vagy konzultáció akkor azt mondanám oké

de ezért a tanárt megfizetik hogy megtartsa az órákat, és ilyet sehol se olvastam hogy perces késés után ne lehetne bemenni órára..

meg rosszul gondolod h nem tudom a tiszteletet megadni stb.., de nem azért, neki nem kéne megadni a tiszteletet más emberekkel szembe?
ő is osztja a népet, pedig tanár létére nem szabadna

meg, ez munkával velejáró, ezért fizetik, vagy nem?
mert ő nem van megelégedve a nettó 250ezres fizetésével ezért megteheti?

meg persze előbb indulhattam volna meg minden, mert számítani kell arra hogy bármi közbe jöhet

nem jött nagy dolog közbe, de épp elég volt ahhoz hogy lekéssem

de nehogy azt mond, hogy te az életed során eddig mindehova időben érkeztél, és nem volt eset amikor késtél volna, akár egy másodpercet is

vagy nem volt olyan h lekésted a buszt? vagy a busz 4 percel korábban elment? és azért késted le a buszt?

az ember azért ember, mert nem tökéletes

a lényeg, én szerettem volna tanulni, és okosabb lenni
ezért nem lehetett volna elnézni a perces késést?

ő meg megteheti h elkezdődik az óra, bejön mond vmit, és utána kimegy negyed órára? hát érdekes...

és akkor aki meg fizet a suliba, azért fizet h a tanár ne tarsa meg rendesn az órát?

ilyenek előfordulnak, de továbbra is fizetni fogja
tanár meg egyszerűen megteheti, pedig ő is kapja a fizetését..

elkeseredett # 2011.03.11. 07:48

Sziasztok!
Segítsetek, ha tudtok. Erasmussal egy europai egyetemen tanultam fél évet. Előírták, hogy 30 creditet kell összeszednem. Választottam tantárgyakat 4-esre vizsgáztam, megvan a 30 credit. Most hazajöttem és a 12 credites tantárgyakat (2 db) csak 3 creditnek fogadják el!
Teljesen paff vagyok!!!!! Mi a véleményetek? Hol van itt európa??? stb.
Akinek ötlete van feltétlenül irjon...
Üdv

R3dNeX # 2011.03.10. 15:20

hát de akkor is

itt mondjátok h a béka segge alatt van a tanítési színvonal

hát én bementem volna okosodni
de még az is megvan tiltva
igy nem kell csodálkzni

meg zh-kból összeszedem a megajánlottat és jónapot

ezért is mondtam volna meg a szemébe
hogy nehogy azt higyje h ő az isten..., nem szeretem az olyan embereket akik nagyra vannak magukkal

lewho # 2011.03.10. 08:40

Csatlakozom Sherlockhoz.

(Egyébként én is jártam már így, csak nekem volt annyi eszem, hogy nem kezdtem el ugrálni, mert tudtam, hogy még fogok annál a tanárnál vizsgázni... Ígyál meg egy sört meg egy hubit, és lenyugszol)

Sherlock # 2011.03.10. 07:28

Óvoda...

...menj Szabó Mátéhoz.

R3dNeX # 2011.03.09. 18:39

egyik az hogy tanár, nem szabadna olyan gyorsan felkapni a vizet
másik nem volt semmi baja, csak szopatja a diákot, ha nincs perce pontosan ott, akkor annyi
ez nem az hogy vki miatt ideges lett
ha ideges lesz ilyen miatt, ne tanítson
másik, ő megkapja érte a fizetését, nem? ez ezzel jár együtt
semelyik tanárnak nincs vele problémája ha később bejön, vagy ha óra közbe elmennek

meg még egy ok, ha a tanár megteheti hogy késik, vagy óra közbe elmegy, vagy megszólal a telefonja vagy vmi
akkor ne már hogy egy egszeri késést ne nézzen el, ami még 1 percnél se volt több..

és azért mert nem hivatalos hely, baj ha roviditek, vagy éppen nem irok nagy kezdőbetükkel stb?
lényeg h érthető legyen

ahol kell ott meg normálisan írok..

meg nem csak a diákok, hanem a tanárok is elkapták magukat..

most megnézed ezt a példát, eddig egy tanár se szólt érte meg semmi, sőt, még gyakorlaton is elnézték annak aki késett

vannak a normális tanárok

meg vannak tanárok akik többnek képzelik magukat, és azt hiszik h vkik, közbe ők is emberek, azért mert nagyobb a rangja bármit megtehet?
ők is összehordanak mindenféle marhaságot, és azt hiszik h igazuk van, vagy h úgy kéne működnie ahogy ők képzelik el..

Dr.Attika # 2011.03.09. 17:10

Igen. Bárki bemehet az egyetemi előadásokra. Az előadások nyilvánosak. Ez az elv már a középkortól létezik .
Hatályos szabálya a következő:
2005. évi CXXXIX. törvény

a felsőoktatásról
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

R3dNeX # 2011.03.09. 17:04

hát tanárok is leszarják a diákokat...

meg kb senkit nem érdekelnek a diák jogai, kb így van az egész és jónapot..

abban igazad van, megkéne azzal tisztelni h időben ott lenni,
meg nem kéne h 5 percenként jön be az ember

de nem aért, max 60 másodperc késés az mi?

még középsuliba is lehetett késni 5 percet

szért is kérdeztem h van neki ehhez joga, mert max kövre megmondom neki h azért nem úgy műkodik ahogy ő szeretné
mert diákoknak is vannak jogai

és épp ez a baj manapság, nem csak itt, hanem bármiben az életben, az emberek többségei nincsenek tisztában a jogaival

végrehajtó1 # 2011.03.09. 16:56

Én nem mentem volna ki.Az előadó van a hallgatókért és nem fordítva.