idézés - írásbeli tanuvallomás


mendez # 2015.10.07. 03:22

félre értett, a kérdést illetően.
köszönöm a kioktatást, elég magas lóról történt, sokat tanultam belőle!

Dr.Attika # 2015.10.06. 12:45

Nem azt írtam, hogy 30 ezerért van polgári perben írásbeli tanúvallomás. Azt írtam, hogy amit- Ön itt ügyvédi tanácsot- kért annak alaphangon ennyi a munkadíja. Olvassa vissza a saját kérését.
Idézem:
"Üdvözlök mindenkit.
Tisztelettel kérdezném, pontosan hogy néz ki egy írásbeli tanúvallomás polgári ügyben?
Nem linket kérek, hanem ha lehetséges, akkor iratmintát.
Vagy felsorolásszerű leírást, hogy néz ki pontosan, ha zárt kezelést kér a tanú, és ha nem.
A tartalmi követelmények is érdekelnek, mennyire bő lére eresztett, vagy mennyire szófukar, de még érthető legyen?
Esetleg tapasztalatok.
Köszönöm."
Jól gondolom, hogy Ön bemegy a helyi pékségbe, kér 2 kiló kenyeret, 5 zsömlét, 5 kiflit és meglepődik amikor annak ellenértékét pénzben elkéri a pék.

mendez # 2015.10.06. 11:29

érdekes,,,,

1- nincs írásbeli tanúvallomás,
2- van, de 30 000 Ft kb.

most akkor van vagy nincs?

mendez # 2015.10.05. 12:09

mivel mindenre van iratminta, gondoltam erre is van.

előzetesen nem nyilatkozhat írásban tanú, amit ha kell akkor szóban is elismétel? az idő rövidsége miatt, nincs idő idézésre.

Dr.Attika # 2015.10.05. 10:13

Mint ahogy Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök mondta : Nincs ingyen ebéd.
Amit Ön kér annak az ügyvédi jogi tanácsra vonatkozó munkdíj számítás szerint 30.000,- Ft.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.05. 09:10

Nincs minta. Annál inkább nincs, mert írásbeli tanúvallomás sincs.

mendez # 2015.10.05. 08:31

Üdvözlök mindenkit.

Tisztelettel kérdezném, pontosan hogy néz ki egy írásbeli tanúvallomás polgári ügyben?

Nem linket kérek, hanem ha lehetséges, akkor iratmintát.

Vagy felsorolásszerű leírást, hogy néz ki pontosan, ha zárt kezelést kér a tanú, és ha nem.

A tartalmi követelmények is érdekelnek, mennyire bő lére eresztett, vagy mennyire szófukar, de még érthető legyen?

Esetleg tapasztalatok.

Köszönöm.

Egyjogász # 2012.12.24. 23:19

"Nem kell öltöny, kulturáltan nézz ki, még egy farmer és egy pulóver is megteszi, ha egyik sem ezer éves."

Láttam én már tanút divatos olajos-koszos munkaruha-sáros gumicsizma összeállításban is...:))

Amikor pedig a bíró finoman utalt rá, hogy talán mást is felvehetett volna egy bírósági tárgyalásra, a tanú nemes egyszerűséggel megjegyezte, hogy
"Mé', azt nem írták azon a papíron, hogy úgy ki kell öltöznöm, mintha temetésre mennék":))

Sherlock # 2012.12.24. 22:29

Lehet kérvényezni hogy írásban tehesd meg, írj a bírónak egy egyszerű levelet ahol ezt kifejted, az ügyszámot, okokat írd le rendesen, valószínűleg nem fogják engedni, de nem esznek embert egy kihallgatáson.

10 perccel a megadott idő előtt érdemes ott lenni ha reggelre idéztek(9-10), 20-al ha későbbre, de akkor az is megeshet hogy sokat kell várni; utazási költségeid megtérítését kérheted, ne érjen váratlanul a kérdés. Nem kell öltöny, kulturáltan nézz ki, még egy farmer és egy pulóver is megteszi, ha egyik sem ezer éves.

Szóban teszik fel a kérdéseket, válaszolsz és felteszik a következő kérdést. Ha valamit nem tudsz vagy nem emlékszel rá, akkor mondd azt, ez nem az inkvizíció, ha igazat mondasz akkor nem lesz baj.

MitCsináljak # 2012.12.24. 21:53

plusz még1kérdés:

hogy folyik le ez a tanuvallomás?
papíron kapom a kérdéseket, vagy kérdeznek és nekem kell a pontokat 1. 2. váalszolni?

MitCsináljak # 2012.12.24. 21:52

üdv!

Tanuidézést kaptam bíróságról.
A gondom az, hogy pösze vagyok, beszédhibás.
Szoktam hadarni is.
Ha mondok valamit az sokszor félreérthető más szónak(már volt ilyen ismerősnél, családnál).

Mivel elég sokadik tanu vagyok az ügyben, 200-at is meghaladja, gondolom ez sokat nem jelent (ahogy már informálódtam kicsit máshol)

Hol kell ezt kérvényeznem, milyen formában, mikor(ott helyben vagy posta)?
Esetleges költségek(pl illetékbélyeg), levélben kell megküldeni nekik, ha kell az ill.bélyeg, azt hova kell ragasztani, formanyomtatvány van e esetleg?

Valamint plusz kérdés, viselkedés, menyi idővel előbb kell ottlenni az épületben, öltözködést illetően ha öltöny lenne a célszerü, az nálam felejtős, mert már kinőttem, stb.

Köszönöm a válaszokat előre is!