Parkolási díj behajtása


usert # 2020.10.21. 07:54

Köszönöm átnéztem még egyszer a fórumot az általad megadott kulcsszavak alapján kicsit okosabb lettem, de azért még maradtak bennem megválaszolatlan kérdések.
Például, valaki azt állítja, hogy 5 év után elévül az eset, de az is le van írva, hogy az 5 évet a gépjármű üzemben tartójának megismerésétől számítják a horvátok, ez például mennyire van így?
Nem nagyon találtam visszajelzéseket, hogy kinek hogyan zárult ez a történet?
Esetleg vitték-e bárkinek az ügyét bíróságra és, ha igen ott milyen döntés született?

gerbera317 # 2020.10.20. 10:30

Írd be a fórum keresőjébe, hogy "pulai ügyvéd", és olvasd át a találat szerinti topikokat!

usert # 2020.10.20. 10:02

Érdeklődnék, hogy a horvátországi parkolási büntetésekkel kapcsolatban manapság mire lehet számítani, az én esetemben egy 2014-es esettel kapcsolatban szeretne fizettetni egy pulai ügyvéd?

Szomorú örökös # 2019.12.18. 12:21

gerbera317

Én nagyon is ismerem a különbséget. És az általam - szerinted helytelenül - emlitett, külföldi példánál sem kizárólag tiltó, hanem leginkább fizetős parkolást jelző táblát IS kerestem, mivel abban a városban szinte mindenütt fizetni kell, mivel az idegenforgalomról szól.

gerbera317 # 2019.12.18. 08:19

Igazából híve vagyok az eltérő jogterületek (sőt, jogágak!) közötti párhuzamok bemutatásának, mert miért ne. De a parkolási pótdíj vs. várakozási bírság témakörében éppen nem támogatom a másikkal való példálózást. Korrigálom is magamat: nem elvi hiba, hanem didaktikai hiba. Mert az átlag delikvens nem tud különbséget tenni önerőből, gyakran még segítséggel sem. Hiba mégjobban elmosni a határokat azzal, hogy egy napon, vagy egy topikban emlegetjük ezeket.

Szomorú örökös # 2019.12.18. 01:36

Rosszul tűröd, ha valaki felhívja a figyelmed hibádra

Annál nagyobb hiba nincs, mint hogy egy jogi fórumon totálisan félrevezetve törvénytelenségre buzdítsd a kérdezőt - te már ezt itt megtetted - és aki erre felhívja a figyelmedet, azzal kakaskodni kezdesz, majd ahányszor hozzászól, ott egyből megjelensz és kötözködsz vele. Szerintem ez továbbra is jogi fórum és nem a te személyes játszótered. Inkább te gondolkodj el ezen. Ide jogi tanácsért járnak emberek, nem pedig a te kakaskodásodat olvasni. Egyszóval dugulj el már végre!

Szomorú örökös # 2019.12.17. 16:27

Te magad tartottad vállalhatatlannak amit írtál.

Amit te hoztál ki egyedül belőlem. Ezt azok az emberek, akik normálisan viszonyulnak hozzám, sosem kapják tőlem. Aki viszont megkapja, az gondolkodjon el rajta, hogy lehet valamit baromi rosszul csinál.

Szomorú örökös # 2019.12.17. 01:28

A tükör hozta ki belőled amit tartottam eléd.

Csak elfelejtetted megfordítani, így magadat láttad benne. :-D

Szomorú örökös # 2019.12.16. 19:11

A stilus maga az ember

Hát akkor nem irigyellek, mert eléggé pocsék lehet a körülötted levő emberek véleménye rólad.
No persze nem az, amit a képedbe vigyorogva mondanak, hanem az, ami a hátad mögött alkotódik.

Belőlem egyedül te hoztad ki ezt a néhány sort, de aki személyesen ismer, tudja, hogy valójában nem vagyok ilyen. Nekem nincs miért aggódnom, mert a hátam mögötti őszinte vélemény többnyire ugyanaz, amit a szemembe is mondanak. Azonban aki így viselkedik velem, az mindig megkapja tőlem azt, ami az érdemei alapján jár neki. ;-)

Szomorú örökös # 2019.12.16. 18:55

bermuda háromszög

veled van, ahogy gerbera is írta

Ahogy a „nagy előttem szóló” írta:

Tégy még egy kísérletet, és olvasd újra :)

gerbera valami egészen mást írt! Ha érdemben nem tudsz hozzászólni, esetleg elkussolhatnál végre. Kicsit kezdesz idegesítő és roppant uncsi lenni, nem veszed észre? Semmit nem segítesz a hozzászólóknak, rendszeresen csak kötekedni jársz ide te büdös bunkó! Akadj le végre rólam és nem kapsz több ilyen hozzászólást. Nem érdekel, ha kimonderálják holnap, de addig legalább látszani fog, hogy milyen is vagy valójában!

Szomorú örökös # 2019.12.16. 18:17

gerbera

Ha az érdemi segítséget hiányolod, hát az is ott van.

Nem is veled van a probléma! ;-)

gerbera317 # 2019.12.16. 07:35

Ha az érdemi segítséget hiányolod, hát az is ott van. Ugyanabban a posztban, mint amelyiket itt kifogásolsz. A neked szóló üzenet után egy sortörést és egy megszólítást követően. Mi a problémád? :-/

Szomorú örökös # 2019.12.16. 02:48

Úgy látom, egyesek még mindig mást sem tekintenek itt küldetésüknek, mint hogy érdemi segítség helyett szarrágással gyilkoljanak szét topikokat. Hajrá, csak így tovább! :-O

Szomorú örökös # 2019.12.15. 19:30

gerbera317

Értem én ezt link nélkül is

Hát csak nem érted, hiszen tilos parkolásról beszélsz egy fizetős magánparkoló ügyén. A saját sztorim csakis arra vonatkozott, hogy figyelni, olvasni ajánlatos és nem utolsó sorban körültekintően kell megállni, bárhol is teszed azt.

gerbera317 # 2019.12.15. 19:07

??? Értem én ezt link nélkül is, meg értettem is. Mi a baj?

Szomorú örökös # 2019.12.15. 18:53

gerbera317

Ajánlom figyelmedbe neked is az alábbi linket. Ez a cég hétfőtől vasárnapig 8-20 óra közötti időtartamban fizetős parkolókat üzemeltet. Tehát nem tilos parkolás, hanem fizető helyen jegy nélkül várakozás pótdíjazása történhetett.

https://www.centralholding.hu/…i-dijak.html

gerbera317 # 2019.12.15. 18:31

@Szomorú
Súlyos elvi hiba egy parkolási díjas topikban a tilosban várakozás jogkövetkezményeiról prédikálni.

@Last Exit
15 napon belül fizess, különben nagyon megszívod. Megismétlem: 15 napon belül!

Szomorú örökös # 2019.12.15. 17:21

Last Exit

amit gondolok nem írom le..

Nem is kell, mert te hibáztál, ezt hiába magyarázod.
Nekem van egy nagyon jó szokásom! Ötször megnézem a helyet, ha leállok valahová, hogy az mennyire szabályos. Pl. Pesten is a múltkor nagyon nehezen akartam elhinni, hogy vasárnap ingyenes a parkolás. De akármelyik táblát néztem, mind azt mutatta, hogy nem kell fizetni. Legyél sokkal bizalmatlanabb és ne rutinból állj le, mert legközelebb is így fogsz járni. Magánparkoló, eltérhet a közparkolóktól, fogadd el. Én együttérzek veled, de ezt be kell akkor is fizetni.

Megjegyzem a nyáron én is megijedtem egy kicsit, mert külföldön úgy álltam le egy helyen, hogy nem láttam tiltó táblát és nem is fizető övezet volt. Aztán mikor mentem a kocsihoz reggel - GPS segítségével, beírva az utca nevét - akkor nem állt ott és hát csak annyit láttam, hogy azon a helyen, ahol a kocsit kerestem, mégiscsak volt egy megállni tilos tábla némi kivétellel (nem értettem sajna azt a nyelvet). Elindultam, hogy bemegyek a rendőrségre és kiváltom a kocsit...aztán elfordulva a sarkon egyszer csak megláttam mégis a kocsimat, ugyanis egy tök ugyanolyan leálló helyen kerestem, de az nem az volt. :-D

Last Exit # 2019.12.15. 15:37

Timartimi76, Szomorú örökös

Köszönöm a segítséget! ( amit gondolok nem írom le..)

Timartimi76 # 2019.12.15. 14:56

Biztos, tapasztalat... Hogy miért került oda a sok kérdőjel, nem tudom. Kijelentés akart lenni

Timartimi76 # 2019.12.15. 14:54

Last Exit,
Úgy ahogy Szomorú örökös mondja, először fizetési felszólítást küld, az valami 18.000 Ft környékén van, aztán fizetési megyhagyást küld és behajtja... ez biztos, tapasztalat???? 30.000 Ft körül lett a vége egy parkolásnak

Szomorú örökös # 2019.12.15. 14:24

Last Exit

Ma, 12.15-én vasárnap büntettek meg parkolás miatt vidéki megyeszékhely belvárosban.

Nagy valószínűséggel Miskolcon parkoltál.

Ott még soha nem parkoltam, ráadásul azt hittem vasárnap mindenhol ingyenes, nem tudtam magánparkoló egy nagy áruház mögött.

A hitedben bízás helyett lehet, hogy olvasni kellett volna, mikor behajtottál a parkolóba.

10 perc múlva visszamentem már várt a csekk, 5900 ft.

Olcsóbban megúsztad volna, ha azt a 450 Ft-ot kifizeted érte óránként.

a magáncég 5900 ft.t hogy tud behajtani, 5900 ft-ért bíróságra megy, vagy nyugodtan elfelejthetem befizetni.

Nem-nem, nem bíróságra fog menni, hanem fizetési meghagyást bocsát ki ellened, amelyet - amennyiben nem mondasz neki ellent - végrehajthatóvá minősítenek és a végrehajtó fogja az összes járulékos költségével együtt behajtani rajtad. Ha viszont ellentmondasz, akkor lesz belőle bíróság - jóval vaskosabb "járulékos költséggel".

Szóval szerintem ezek a feltételek a bejáratnál is ki lehetnek írva, hétfőtől vasárnapig 8-20 óra között fizetős minden parkolójuk Miskolcon.

https://www.centralholding.hu/…i-dijak.html

drbjozsef # 2019.12.15. 14:14

Last Exit,

Ha a parkoló cég jogszerűen járt el (tényleg fizetős, megfelelően ki volt ez jelölve és táblázva, etc), akkor igen, minden bizonnyal bíróságra is menni fog, ha kell.
Valszeg 30 nap után már tizenezer lesz a pótdíj, küld egy fizetési meghagyást, az már inkább huszonezer lesz a költségekkel megfejelve, és ha ellentmondasz neki, akkor még duplázódik a bírósági eljárás végére. Ha meg nem mondasz ellent de nem fizetsz, akkor végrehajtóval szedik be, annak szintén vastagon fogó jutalékával és költségeivel.

Te döntöd el, mit kockáztatsz.

Last Exit # 2019.12.15. 13:35

Ma, 12.15-én vasárnap büntettek meg parkolás miatt vidéki megyeszékhely belvárosban.
Ott még soha nem parkoltam, ráadásul azt hittem vasárnap mindenhol ingyenes, és nem tudtam magánparkoló egy nagy áruház mögött. 10 perc múlva visszamentem már várt a csekk, 5900 ft.
A parkolót a Centrál Holding Ingatlanhasznosító Kft. üzemelteti.
Soha nem hallottam róluk.
Azt írják a díjat/pótdíjat a polgári jog szabályai szerint behajtják.
Kérdem azt a magáncég 5900 ft.t hogy tud behajtani, 5900 ft-ért bíróságra megy, vagy nyugodtan elfelejthetem befizetni.
Parkolót állítólag kamerával ellenőrzik, de a kocsiért felelősséget nem vállalnak...
Szóval mire számítsak?

Köszönöm a segítséget!

Gsxrrobi # 2019.11.13. 09:36

Jó napot nekem is jött parkolási bírság Horvátországból 6 év után van valakinek valami tapasztalata vagy másnak hogy zárult az ilyen ügye
Válaszokat köszönöm