kölcsön rokontól


Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.18. 11:42

Túl nagy a kockázat. Ha nem fizet az a rokon, társtettes leszel csalásban.

Erre fokozottan igaz, amit ezerszer elmondtunk a kezességről: eleve csak akkor adj kölcsön annak a rokonnak, ha nem bánod, ha nem fizeti vissza.
Úgy kölcsönadni pedig, hogy nincs is mit kölcsönadnod, őrültség.

nonolet # 2018.02.18. 08:53

Tőke és kamat beleírása.
(a kamat után persze majd adozól)

Fizetési rend beleírása.

Azonnali lejárttá tétel(felmondás) okainak beleírása!!!
A felmondás modjának beleírása (felszólítás módja és határidő)

Fedezet(jelzálog+terhelési+elidegenetési jog)
és/vagy adóstárs kérése (fieztőkéeps!).
és/vagy kezes (lehetőleg készfizető! és fizetőképes) kérése.

- -

Szóval, pont mint ahogy a bankok is csinálják.
HA BIZTONSÁGRA törekszel....

- -

Azonban eleve naaaaaaaaaaagy marhaság az ilyesmi!
TÚL KOCKÁZATOS...

Egy olyannak pénzt adni tovább,
aki
nem kap a banktól, mert HITELKÉPTELEN!

Saját pénzből még csak-csak, ha kellő ok van rá.

De RÁADÁSUL HITELBŐL...
Margit normális vagy?!!!

Csuklósbusz # 2018.02.18. 05:55

Akkor hogy lehetne ezt megoldani úgy hogy mindkét fél védve legyen?

nonolet # 2018.02.18. 00:15

ObudaFan

Csakhátugye nem akar adózni a kamat után...

Esetleg az uzsora szerű kamat se mutat szépen.

nonolet # 2018.02.18. 00:14

Csuklósbusz

Többféle módon a BTK-ba ütköző dologra készülsz...
HA így oldod meg.

Persze ez egy elterjedt szokás ettől még.

ObudaFan # 2018.02.17. 20:34

Annak elkerülése érdekében, hogy esetleg büntetőeljárás indulhasson ellened, pontosan írd le, hogy mit kell visszafizetni és hogy az hogy jön ki és miért.
Természetesen a két tanús szerződést is elfogadja a bíróság, de nyilván hosszabb, bizonytalanabb az érvényesítése, mint egy közjegyzői okiraté.

Csuklósbusz # 2018.02.17. 19:52

Két tanús papír, nade ha ténylegesen nem annyit adok át hanem kevesebbet, jogilag mit szólna hozzá a bíróság, mármint a kamatra?
Tehát kölcsönadtam neki 5 milliót ( igazából 3-at kap, többi a banki kamat, tehát én nevemen fut a hitel, de ő fizetné meg ő kapja a pénzt is).

lajcsó # 2018.02.17. 07:34

"hogyan írjak papírt hogy biztos visszaadja kamatokkal?"
Olyan papírt nem tudsz írni vagy íratni! :D
Elég a két tanús okirat.

Csuklósbusz # 2018.02.17. 07:21

Személyi kölcsönből adnék kölcsön rokonnak, hogyan írjak papírt hogy biztos visszaadja kamatokkal?
Pl teljes visszafizetendő 5 millió Ft,de 3 milliót ad a bank amit én át is adok neki.

Elég egy két tanús kézzel írt papír hogy kölcsönadtam neki 5 milliót ( igazából 3-at kap, többi a banki kamat, tehát én nevemen fut a hitel, de ő fizetné meg ő kapja a pénzt is).

Tehát egy kézzel írt 2 tanús papírt elfogad a bíróság ha netalántán át akar baszni?

Peter666 # 2017.12.30. 19:32

Tisztelt kisgéza!

Amennyiben a kamatról nem történt megállapodás, a kölcsönadó nyilvánvalóan nem lehet jogosult 2,5-szörös kamatra...

http://drgyorei-bunteto-ugyved.hu/

nonolet # 2017.12.01. 15:42

Azt majd végrehajtó eldönti, hogy mit foglal...

- -

Írj neki a valós lakcímére egy tértivevényes levelet, hogy

  • a tőled 2017. .... -én átutalással kapott kölcsöne
  • 2017. ..... -én lejárt
  • ezért azt ezen levél átvételétől számított 8 napon belül
  • egyösszegben fizesse meg a ..... bankszámládra, vagy készpénzben.

Különben a behajtást a számára jelentős többlet költséggel járó jogi útra tereled.

Megvárod a tértivevényt és a kivárod a kézbesítés+8 napot is.

HA addig fizet OKÉ! ügy lezárva.

HA nem fizet, akkor....

Elmész a közjegyzőhöz és "Fizetési meghgyás"-t küldetsz ki vele.
(a közjegyző díja 5000 Ft lesz neked)

Amiben kéred megfizetni

  • a tartozást
  • a közjegyző díját
  • a posta költséged

Neki a kézbesítés+15napon belül kell reagálnia.

HA fizet OKÉ! ügy lezárva.

HA nem fizet, akkor két eset lehetséges.

Csak lapít, nem reagál.
Ekkor a kézbesítés 15. nap után ráküldheted a végrehajtót.
(a végrehajtó díját neked kell előlegezni)

Reagál és ellentmond.
Ekkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet.
(vagy veszni hagyod a pénzed)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.01. 15:14

A bankszámlakivonat meglehetősen erős bizonyíték.
120 ezer forint még a járulékokkal együtt is néhány hónap alatt levonható munkabérből. (Akár a minimálbérből is.)

kisgéza # 2013.09.06. 16:52

üdv.

Kaptam kölcsön egy nagyobb összeget, papírok és mindenféle konkrét megállapodás nélkül. Tehát se arról nem állapodtunk meg, hogy mikor adom vissza ("ráér", se arról, hogy kér-e kamatot vagy sem.
A kölcsönkapott pénz 3/4 részét visszaadtam. A "ráér" típusú határidő egyszercsak nem ér rá és a hátralevő pénz 2.5-szeresét kéri.

Nem áll szándékomban a KÖLCSÖNKAPOTT pénzt nem visszafizetni. Viszont - mivel nem volt róla szó még szóban se - nem szándékozom a következő 2-3 évre padlóra küldeni magam az ő hirtelen kamatkövetelésétől.

Kérdés, hogy minden előzetes (ismétlem: szóban sem álapodtunk meg benne) megállapodás nélkül kérhet-e utólag kamatot?
(Amennyire utánaolvastam kamatot csak akkor kérhet, ha a kölcsönről van valami írásos szerződés.)

köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.25. 16:26

Mihez, könyörgöm, mihez? Amíg meg nem mondjátok, hogy mi a cél, addig nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az kell, avagy nem kell hozzá.

végrehajtó1 # 2013.06.25. 13:51

Elejétől a végéig kézzel írja és aláírja akkor tanú sem kell.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.25. 09:22

Mi a kérdés? Sokat írtál, de ez nem derül ki belőle.

Zöldövezeti11 # 2013.06.25. 07:57

És akkor most az én kérdésem : naponta talán tízezrével történnek ilyen magánokiratok, ilyen olyan meghatalmazások pl. a szolgáltatók felé ügyintézésre. Csak én az elmúlt 3 hónapban csináltam vagy 6 -8 -at ( nyugdíj átirányítás, nyugdíj felvétel , szolgáltatóknál ügyintézés stb.
Megszerkesztettem, leírtam a lényeget és
2 tanúval mindig aláírattam.
Mindig elfogadták !
Tehát volt egy meghatalmazott egy meghatalmazó és a két tanú. Mind aláírták.
Eddig úgy tudtam, hogy a két tanú aláírása azért kell hogy az aláírók azok, akik. Van egy olyan indítás is hogy előttünk :
............

.............
Azért nyilván kissé bonyolultabb a dolog , mert más a teljes kézírás és más a gépírás, pl. végrendeletnél, ha teljesen kézzel írom elviekben tanú sem kell (most egyéb formai dolgokat feltételezve , hogy rendben ( dátum, oldalak szignálása. Aztán ha valaki kételkedik neki kell bizonyítania , hogy az az aláírás valódi vagy sem. Gépírásnál viszont biztos kell a 2 tanú. Persze nem árt ha a kézzel írottnál is letanúztatja az ember.
Nos hogy is van ez ?

Zöldövezeti11 # 2013.06.25. 07:41

Lintázs Lintázs !

Először is a tanú aláírása csak arra való, hogy valóban ő és te írtátok alá. Tehát nem a tartalmi részre vonatkozik. Különben írás szakértővel is meg lehet állapítani az aláírás hitelességét csak az vita esetén költséges. Tehát csak nem akarod az aláírásodat letagadni ? Mert úgye elviekben lehet egy harmadik példány is ami szerepel szintén a tanú aláírása.
Tehát elvileg jó ez a magán okirat, igaz némi formai hiba van benne.
Hogy mit kezd vele a rokon ? Ha fizetsz semmit, ha nem megpróbálja a jogait érvényesíteni. Ja most látom elvileg 2 tanú van, mivel a mondat második felében már emberek szerepelnek.
Tehát fizetned kell legalább is ezt diktálja az etika és a jog. Egyébként elég előnyös ez a kölcsön. Miért nem a banktól kértél ?

ObudaFan # 2013.06.25. 07:34

Teljes mértékben érvényes így is, be tudja hajtani rajtad.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.06.25. 07:00

Milyen kérdés már ez?! Pacta sunt servanda!

Lintázs # 2013.06.24. 11:37

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy rokonom adott kölcsön 2 millió forintot 2 évvel ezelőtt. Megállapodtunk, hogy havi 30 ezer forintot fizetek neki és év végén +5%-os kamatot.(ezt ő kérte). Le is papíroztuk mi magunk között. Tanú aláírása csak az ő példányán szerepel, de ezek az emberek nem tartózkodtak ott mikor aláírtuk mindketten. A kérdésem az lenne, hogy kezdhet-e ezzel az úgymond szerződéssel bármit is ellenem ha esetleg nem tudnám fizetni a tartozást.
Milyen jogai vannak neki és nekem?Hivatalosnak számít ez így is?

Előre is köszönöm a segítséget!