pénztárgép kell - e?


Dusscho10 # 2016.08.30. 06:18

Szia Joci77!

Villamossági termékek értékesítésénél nem vagy köteles pénztárgépet üzemeltetned.
Ha viszont nincs pénztárgéped akkor a PTGSZLAH nyomtatványon minden hó követő 15.-ig jelentenie kell a könyvelőnek a készpénzfizetési számlákat, nyugtákat. A PTGSZLAB adatlapon regisztrálni is kell még előtte.

Üdv, Dusscho

Rexor # 2016.06.17. 14:26

Ha ebbe a körbe beleestek, akkor kell:

https://www.nav.gov.hu/…jesiteni_a_n

joci77 # 2016.06.17. 13:19

Üdv Mindenkinek!

Kezdő cég vagyunk Kft.formában.
Kábellal és vezetékkel foglalkozunk egyenlőre nagy kereskedelemben. Raktárunk van ahova be jön az árú majd megy is el.Ha be jön egy villanyszerelő és kér árút pár métert akkor tudunk neki adni.
Az lenne a kérdésem,hogy ide is kell online pénztárgép?
Mert számlát azt tudunk adni. Blokkot nem. ( elektronikus számlát is nyomtatva. )
Mi az Áfát havi leadással intézzük a könyvelőnk felé.

D.Zoltán79 # 2016.06.02. 11:06

Köszönöm a tippeket. Én beszéltem most a szoftver céggel, ők azt mondták, hogy teljesen ki tudja váltani a kasszát mert van benne házipénztár és valami PTGSZLAH export ami miatt kiválthatja. Továbbá mondták hogy a legelső online kasszák bevezetésekor is sok vállalkozásnak tudták kiváltani a kasszáját, olcsóbban. Van még idő szeptemberig de szeretném rendbe tenni a dolgot, nekem nem lenne gond ha számlát kellene kiállítanom az ügyfeleknek, így is kell sokszor a javítások alkatrészek miatt.

Ismeri őket valaki: www.revolexpress.hu ???

wers # 2016.06.02. 10:00

de szerintem nem mindenhol lehet számlázóprogrammal helyettesíteni, ahova előírják, ott online pénztárgép kötelező

wers # 2016.06.02. 09:58

és a végeredmény ugyan az, ha nem adsz számlát próbavásárláskor, jön a büntetés

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.06.02. 09:28

számítógéppel írt számlázóprogrammal lehet helyettesíteni. Kötelezően minden hónapban online a fizetők névével, címmel kell jelenteni NAV felé. Könyvelőt keress meg vele, mert be kell jelenteni NAV felé az igényedet és megoldható. Elég szigorú szabályok vonatkoznak a mentességre, szerintem egyszerűbb és olcsóbb a gép.

D.Zoltán79 # 2016.06.02. 08:25

Üdvözlök minden Fórumozót!

Nem tudom ki mennyire van képbe de most elvileg megint sok vállalkozásnak kötelező lesz az online kassza, mint köztük nekem is (autószerelő műhelyem van). Nekem túl drága a kassza sajnos viszont találtam egy sokkal olcsóbb megoldást: https://www.revolexpress.hu/…epenztargep/?…

Itt írnak egy programról ami jóval olcsóbb egy pénztárgépnél, letöltöttem a fájlt engem érdekelne a dolog. Mit szóltok hozzá ezzel tényleg kikerülhető?

sjano # 2014.04.14. 17:41

Tisztelt Válaszadó! Segítséget szeretnék kérni online pénztárgép ügyben. Eredetileg NR-300-ast rendeltem, leelőlegeztem, kifizettem mert jan.25-re ígérték a gépet de jan23-án visszavonták az engedélyt. Feb.12-én a Laurel Kft-nél leelőlegeztem egy LCR Sento M-et. 8-12hét szállítással. Most 8hét elteltével megerősítést kért és újabb 8-12hétre ígérte.Megteheti, hogy újabb időpontot határoz meg?Lassan már szállítania kéne a gépet!
Így viszont már bukom a támogatást. CashCub-ra nem igazán vágyom. Vajon mit csinált a Laurel Kft. az elmúlt 8hétben? Előre is köszönöm a segítséget. Üdv. János.

czmaria # 2014.04.01. 21:35

Kedves ML2222

Helyesen járnak el.Készpénzfizetési számlát állítanak ki ezeknek a vevőknek,tehát nem nyugtát adnak.Az elektronikus pénztárgép kötelező használata a nyugtakibocsátásra vonatkozik.Az ÁFA tv.166.§ 2.bek.azt fogalmazza meg éppen,hogyha készpénzes számlát állít ki, és nem nyugtát ad,akkor mentesül a pénztárgép kötelező használata alól.

ML2222 # 2014.03.19. 14:15

Üdv Mindenkinek!
Mi még most sem jutottunk dűlőre. Amit a törvény mond:

Az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglalt feltétel teljesülése hiányában nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag pénztárgéppel tehetnek eleget az alábbi adóalanyok, illetve üzletek:
.
.
a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ‘08 46.2–46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a kiskereskedelmi értékesítésük tekintetében.

A TEÁOR Szám: 4675 '08.
Többnyire cégeket, egyéni vállalkozókat látunk el, de ha valakinek szüksége van kis mennyiségre (pl. 2 zsák) akkor készpénzfizetési számlát állítunk ki a vevő nevére. (címével)
Helyesen tesszük-e, esetleg ehhez már pénztárgép szükséges-e? Vagy a készpénzfizetési számla adása eleget tesz a nyugta adási kötelezettségünknek?

Előre köszönöm!

wers # 2013.07.17. 11:00

olvastam a jegyzőkönyvet, 2007-ben volt egy kedves bakonyi ABC-ben

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.17. 10:36

előbb írta meg a számlát a vevővek, és csak utána ütötték be a gépbe, de szóbeli figyelmeztetés lett a vége.
Még az szabálytalan, ha pl. előbb adja a visszajárót a pénztáros, és csak utána a blokkot

Ezek ilyen rémmesék a hétfejű adóellenőrükről.

wers # 2013.07.17. 09:14

a piac az más

érdekel, utána nézek, mert majdnem bünti lett, mikor egy boltvezető előbb írta meg a számlát a vevővek, és csak utána ütötték be a gépbe, de szóbeli figyelmeztetés lett a vége.

Még az szabálytalan, ha pl. előbb adja a visszajárót a pénztáros, és csak utána a blokkot

wers # 2013.07.17. 08:37

Azt hiszem, fordítva kell közelíteni, tehát van, ahol kötelező a pénztárgép használata, tehár minden pénzbevételt rögzíteni kell, kivétel nélkül.
Ha a vevő kér számlát, arra két mód van, vannak gépek, amik alkalmasak számla adásra, ez a számla egyenértékű a sima blokkal, és vannak egyszerűbb pénztárgépek, amik nem, akkor kell kézzel a blokk mellé számlát kiállítani, ilyenkor a blokkot hozzátűzik a számlát kiállító példányához, és csak egyszer kerül be a könyvelésbe.

Tehát a számla nem előziheti meg a pénztárgépi blokkot.

Rexor # 2013.07.17. 08:26

Azt hiszem itt egy kis zavar van :)

Tehát vagy számla vagy nyugta vagy egyéb számviteli bizonylat. Számlát kötelező adni a jogszabályban meghatározott esetekben, amire az Áfa tv. nem ad mentességet a 165. §-ban. Ha nem kell számla akkor is ki kell bocsátani számviteli bizonylatot pl. nyugtát.

Az egy más dolog, hogy amikor a törvény előírja kötelező a pénztárgépbe is felvinni a tranzakciót.

wers # 2013.07.17. 08:19

a pénztárgép kötelező használatát bizonyos tevékenységnél?

wers # 2013.07.17. 07:19

számla esetén miért lenne szükség nyugtára is

csak mert a törvény előírja

A METRO pénztárgépe adja a számlát, mint más nagyobb áruházakban is. Azokban előre kell szólni, hogy számlás lesz a vásárlás. A METRO nagyker, csak cégeket szolgál ki, viszonteladókat, így pénztárblokkja egyben számla.
Kisebb boltokban kézi számlát adnak, de pénztárgépbe előtte be kell ütni a vásárlást, és utána állít ki a boltos róla számlát.

websas # 2013.07.17. 02:35

Az az érzésem 2 malomban "őrülünk" a számla a legerősebb bizonylat ezt követi a nyugta, az nem világos, hogy számla esetén miért lenne szükség nyugtára is? PL.: a Metró áruház is csak számlát ad sem nyugtát, sem bevételi pénztárbizonylatot nem.

Rexor # 2013.07.16. 12:55

1. Az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglalt feltétel teljesülése hiányában nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag pénztárgéppel tehetnek eleget az alábbi adóalanyok, illetve üzletek:

  1. a gyógyszertárak,
  2. a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ‘08 47.1–47.7 és 47.91 szerinti kiskereskedelmi, az 56.1 és 56.3 szerinti vendéglátási (kivéve a mozgó szolgáltatásnyújtást), az 55.1–55.3 szerinti szálláshely-szolgáltatási, a 77.1–77.2 és 77.33 szerinti kölcsönzési és a 95.1–95.2 szerinti javítási tevékenységet folytató valamennyi adóalany, üzlet, mozgóbolt, kivéve:

ba) a betétdíjas göngyöleget visszaváltó üzlet,

bb) a csomagküldő kereskedelem, kivéve annak nyílt árusítást végző üzlete, bemutatóterme,

bc) az ipari – kivéve élelmiszeripari – tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, ha termelő és értékesítő tevékenységét ugyanabban a helyiségben folytatja,

bd) a termelői borkimérés,

be) az utazási iroda, utazási ügynökség, turisztikai szolgáltató iroda utazási szolgáltatásai tekintetében,

  1. a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ‘08 46.2–46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a kiskereskedelmi értékesítésük tekintetében.

2. Az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglalt feltétel teljesülése hiányában nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag taxaméterrel tehetnek eleget a taxiszolgáltatást nyújtó adóalanyok.

wers # 2013.07.16. 12:41

jó tudni, és mi különbség a posta és a postabolt között?

wers # 2013.07.16. 11:04

Van itt Fehérváron olyan, hogy postabolt?

wers # 2013.07.16. 09:47

Ahova én járok, már van számítógépes rendszer, abból nyomtatják a számlát, de mellette ott van a kis pénztárgép, az adja a blokkot.

A fehérvári postákat, mivel jót róluk nem tudok, inkább nem minősítem, én a Kaszappal próbálkoztam néha, de feladtam, nincs kedven órákat várni. Tisztelet a kivételnek, a AUCHAN-ban pik-pakk végeztem nemrég (meg nem mondom, van-e külön gép)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.16. 09:25

Még a postaboltban sem.
Pedig ott biztosan van. A többi ablaknál meg pótolja a számítógépes rendszerük.

wers # 2013.07.16. 08:04

levelet adok fel