drog és füvescigi


Tboy8607 # 2017.10.18. 09:58

Tisztelt Fórumozók !

Elsőként a helyzetet tárnám fel. 2015.09.11 -vel fejeztem be egy elterelést, amit 2015. 12.23 -án zárt le az ügyészség és halasztva lett a vádemelés az elterelés végeztével. Jelenleg van egy újabb ügyem. 2017.10.17 -én házkutatást tartottak, viszont nem találtak a lakásban, de vizeletemben marihuanat igen. Kérdésre elmondtam, hogy kb. 1 hónapja fogyasztottam utoljára, de nem kérdezték honnan származott kitől vettem. A lényeg viszont az lenne, hogy egy 2017 -ben megtörtént ügy miatt jöttek és az ügyben kérdezősködtek, hogy 2017 -ben vásároltam e kábítószert xy -tól. Erre a saját érdekeimet tekintve nem adtam választ, míg ügyvédemmel nem konzultálok "cím" alatt... Így egyenlőre elestem az enyhítő körülményektől, mivel az általuk feltételezett xy személyre nem tettem terhelő vallomást...

Az elterelés papíron 2015.09.11 és 2017.09.11 között eltelt 2 év, viszont az ügyészség 2015.12.23 -án szüntette meg az eljárást.

A házkutatás megkezdésekor, már papíron volt rögzítve, hogy eljárás van ellenem, mivel telefonos beszélgetés lehallgatása alapján (szerintük a virágnyelv is bizonyíték) többszöri alkalommal vásároltam xy -tól csekély mennyiségű marihuanat saját felhasználásra.....

2011 -ben is volt egy ilyen esetem az is eltereléssel végződött, majd a 2015 -ös szintén.

KÉRDÉSEM:

  • Kaphatok e letöltendő büntetést vagy csak pénzbírság lesz belőle esetleg felfüggesztett ?
  • Vállalhatok e elterelést ?
  • Érdemes e ügyvédet fogadnom a tárgyalásra

Előre is köszönöm a segítséget !
Üdv!
Tboy8607

gilera # 2013.12.09. 17:03

nem lenne hátrány ha jobban foglalkoznának vele!

Olvastam, hogy egy pasit jól meghurcoltak amiért a volt felesége eldugott bosszúból a kocsijában füvet.

Dr.Attika # 2013.12.07. 12:54

Mi értelme lenne? Olyan sokan kokóznak Magyarországon, hogy ha mindegyik után intézkedne a hatóság, akkor teljes kapacitását erre kellene felhasználnia.

gilera # 2013.12.07. 12:44

köszönöm szépen a válaszát!

Véleményem # 2013.12.07. 01:11

Nem kell ennyit rágódni a dolgon, meg feljelenti senkit, csak simán tegyen egy bejelentést róla, majd a rendőrség eldönti mit kezd az információval...

gilera # 2013.12.05. 08:57

abban a témában kérném szíves segítségüket a tisztelt ügyvéd és jogász uraknak, hogy mit tehetnék akkor ha tudomásomra jutott, hogy egy ismerősöm kokainozik és füves cigit szív rendszeresen. a lakásán is található belőle.nem zárnám ki a vele folytatott kereskedelmet sem. simán feljelenthetem a rendőrségen? jobb név nélküli bejelentést tenni ebben az esetben vagy muszáj névvel ellátott feljelentést tenni? ugyanis a fiú ült már testi sértésért börtönben. köszönöm a válaszaikat!