igazságügyi szakértői szemle / ingatlan


bimbus # 2015.07.02. 16:08

lajcsó!
Ha a peres felek nem tulajdonostársak, hanem szomszédok? Az én esetemben a szomszéd úgy gondolja, hogy kárt okoztam a házában, a felém eső telekhatáron lévő részen. Ehhez kért szakértőt, aki nem jelezte előre a jövetelét, illetve a jövetele előtti napon szólt. De az általa jelzett időpontban én dolgoztam.

lajcsó # 2015.07.02. 12:04

"Tárgy: felperesnek, alperes elleni tulajdonközösség megszüntetése."
A peres felek nyilvánvalóan tulajdonostársak. Ez alapján a másik félnek szakértői vizsgálattól függetlenül is, joga van bemenni az ingatlanba.

bimbus # 2015.07.01. 21:12

A szakértőnek ki kell-e értesíteni a szemle időpntjáról az érintetteket (a peres feleket)? Ha igen, mennyivel előtte?
Nekem ma délután szólt, hogy holnap reggel jön, amikor én dolgozok. Milyen törvény vagy rendlet szabályozza ezt?

bluejuniper # 2014.05.14. 10:09

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor,

Köszönöm a válaszát.
Valóban nem tudtam pontosan és szakszerűen feltenni a kérdést, de így most kiderült hogy valóban joga volt bejönnie, ott lennie a felperesnek is. Jó lett volna ha ezt közli velem a szakértő mikor előtte beszéltünk telefonon.De hát mást mondott...

Tényleg nem írtam le mindent az első kérdés feltevésekor.
De ezek mint megtörténtek, és azért gondoltam hogy talán a "pázsitszerűen bokrosodó" kérdésekre is választ kapok :)
Egyszóval tőlem "jönnek a kérdések", megpróbáltam kideríteni hogy ami megtörtént a valóságban helytálló e.
Furcsa volt az egész helyzet.

by

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.13. 10:27

Az "ott kell lennie" és a "joga van ott lenni" között nagyon nagy különbség van.
Szerencsésebb lett volna, ha azt kérdezed, az ingatlan birtokosa köteles-e beengedni minden a szemlén részt venni jogosult személyt. Igen.

A többit meg nem értem. Eredetileg ezekről szó se volt. Honnan jönnek ezek a kérdések? Bokrosodnak, mint a pázsit?

bluejuniper # 2014.05.13. 10:18

Kedves Kovács_Béla_Sándor,

Köszönöm válaszát.
Nemsokára megjön a szakértői szemle eredménye, és ki fog derülni valóban a valós helyzetet mérte e fel a szakértő.
Azt tapasztaltuk, hogy a jelzett hibákat, nem fotózta le, csak a panorámát, és azokat a részeket ahol "normál" állapot volt látható.

A szakértő úr szemle megkezdése előtt kijelentette hogy akarok e szemlét vagy sem, mert ha a felperest nem engedem be (mindenkinek ott kell lenni) akkor elmegy.
Felperes kábé 7 éve nem járt a lakásba /de a szemle alatt buzgón jegyzetelt valamint együtt jött és ment a szakértővel../
Hozzá teszem, megelőzően egyeztettem a szakértővel telefonon, akkor azt mondta mindegy ki van ott, csak valaki engedje be, mert ha nem, másnap bejelenti a bíróságon, hogy akadályozom a bírósági munkát, vagyis kötelességem beengedni, és akár 500 ezer Ft-ig megbüntethetnek ha nem teszem./rákérdeztem hogy lehet e másik időpont mint hétköznap déli 12:00 óra../

Helyesen járt el Ön szerint a szakértő?
Imént írta válaszában hogy nem kell minden tulajnak ott, lenni, de helyben "kötelezett rá". Volt joga megtenni?

Szerencsére ott volt velem az egyik idős nagyszülő, aki mindezt velem együtt hallotta,látta.

Sajnos nem túlzok, és szeretném megérteni miért történtek a fentiek..

Előre is köszönöm szíves segítségét

bj

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.13. 10:00

Igen. Igen. Nem. Igen.

bluejuniper # 2014.05.13. 09:39

Tisztelt jogászok,szakértők

Szeretném megkérdezni hogy a bíróság által kirendelt igazságügyi szakértő a helyszíni szemlét követően a lakás árát úgy állapítja e meg, hogy beleszámítja azt is hogy az ingatlanon haszonélvezeti jog van. Én úgy tudom, hogy ez csökkenti a lakás értékét.
Kérdésem még, hogy szakértőnek bele kell "számolni" a végösszegbe, ha pl.láthatóan beázik az egyik szoba, a tapéta meg van rongálódva több helyen, vagy ha az ablak alatt a betonban lyuk van és bizony befolyik az esővíz, régi rossz állapotban levő nyílászárókat stb.
Lehet hogy megmosolyogtató a felsorolás, de érdekelne hogy is megy ez.
Érdekelne hogy a helyszíni szemlén valóban ott kell e lenni az összes tulajdonosnak (és haszonélvezőnek) vagy elég ha egy tulaj ott van a megbeszélt időben és beengedi.

Tárgy: felperesnek, alperes elleni tulajdonközösség megszüntetése.

Előre is megköszönve szíves válaszukat,

bj