perkoltseg viselese


Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 19:31

Nagyon rosszak a megérzéseid.

Egyébként szívesen. Nem szeretem az efféle stílust. Teljes körű tájékoztatást kaptál.

Beteszem, de ha van ügyvéded, ő is megtalálhatta volna:

Illetéktörvény:
Mérsékelt illeték:
2) Az illeték a peres eljárás illetékének 30%-a, ha az első tárgyalást követően az eljárás szüneteléssel vagy a felperes keresetétől való elállása folytán szűnik meg, illetőleg a per megszüntetését a felek közösen kérik.

kalamajka13 # 2014.08.23. 19:12

Kedves Immaculata!

Ne haragudj, gyanitom nem jogasz vagy... Butasagokat irsz. Az ugyvedem nem lebeszel, hanem egy ot eves pereskedesnek teszunk pontot a vegere... Raadasul a per elejen a volt ferjem volt az alperes, mara (sajnos) mar csak az orokosei. Az ugyved altal ellenjegyzett szerzodes pedig megy be a foldhivatalba, semmi vegrehajtas nem fog kelleni. De ezen korulmenyek teljesen lenyegtelenek a kerdesem szempontjabol: mi a biroi gyakorlat a perkoltseggel kapcsolatosan megegyezes eseten?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 18:54

A megegyezest egyebkent ugyved is ellenjegyzi. Csak o sem tudja ilyen esetben mi a gyakorlat.

Így kötni nagyon veszélyes. Ha az ügyvéded lebeszélt a perről, peren kívül sem éri el, amit szeretnél, miért kötöd nála?

A bírósági egyezség ítélet erejével egyenlő. Azaz nemteljesítés esetén, végrehajtható.

kalamajka13 # 2014.08.23. 18:45

Kedves Sandor
Alperesnek nem volt koltsege semmi. Nem ereznem igazsagosnak, hogy tobb szazezer forint perkoltseget kifizettem (a 6%), gyakorlatilag az en joindulatom miatt nem pereskedunk tovabb (kulonben tovabb none az adossaga), hiszen a kovetelesemmel egyenertekben teljesit az alperes... Legalabbis a felet szeretnem visszakapni...ugy lenne igazsagos.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 18:18

Abban az egyezségben a perköltségviselésről is meg kellene egyezni.
Ha csak simán elállsz, akkor az alperest nyilatkoztatja a bíróság, és ha ő kéri, akkor téged köteleznek az ő perben felmerült költségeinek a megtérítésére.

kalamajka13 # 2014.08.23. 18:08

A megegyezest egyebkent ugyved is ellenjegyzi. Csak o sem tudja ilyen esetben mi a gyakorlat.

kalamajka13 # 2014.08.23. 18:07

Termeszetesen a Birosaghoz is benyujtjuk. De a perkoltseg volt a kerdes. Gondolom nem egyedi eset a megegyezes.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 17:19

A bíróság előtt lenne érdemes azt az egyezséget megkötni.

kalamajka13 # 2014.08.23. 16:53

Felpereskent peren kivul sikerult megegyezni az alperessel, aminek a lenyege, hogy a kovetelesem fejeben egy ingatlanresz kerul a nevemre. Igy a per folytatasatol elallok. Ha kerem a Birosagot, dontson a perkoltseg viseleserol ( mert hivatalbol, ha jol tudom, ilyenkor nem dont), mi a gyakorlat, milyen dontes fog szuletni? A perilleteket es ugyvedi munkadijat fizettem eddig, ez szerepel a kovetelesemben. Koszonom szepen az informaciot!