egészségügy: körzetek átszervezése


REINZSU # 2014.08.30. 14:49

Tisztelt Fórumozók!

Heves Megyében lakunk az élettársammal aki pszichiátriai beteg, emiatt rendszeresen kórházi kezelésre szorul. Tavalyig a Gyöngyösi vagy az Egri kórházban kezelték amely a lakhelyünktől 25, illetve 50 km távolságra van. Most pedig átszállították a Váci kórházba amely nagyon messze van tőlünk, , arra hivatkozással, hogy az akut eseteket most már oda szervezték. Most már 3. hete van benn ott.
A mentő szállítás is jelentős költség többlettel jár az egészségügynek, nem beszélve, hogy nekem, mint hozzátartozónak amikor látogatni szeretném, akkor oda-vissza tömegközlekedéssel a csatlakozások és átszállások miatt 12 órás utazásba kerül.Nem beszélve ennek az anyagi vonzatáról. Tudvalévő, hogy a betegek kórházi étkeztetése csak minimális mértékben fedezi a szükségleteiket, mivel arra számítanak eleve, hogy a látogatók kiegészítik a élelmiszer mennyiséget. De ilyen helyzetben, nem tudok, csak legfeljebb hetente egy alkalommal elmenni, mert én is beteg, mozgássérült vagyok. Ez a probléma nem egyedi eset, nem csak engem érint, hanem a többi közelben lakó hozzátartozót is.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen hivatalos helyen, lehetne ez ellen az anomália ellen felszólalni érdemben?
Köszönöm a válaszukat.