Földhivatal,Tulajdonlap


vmjudit120 # 2014.10.26. 19:53

Jó estét,

az a helyzet áll fenn, hogy vettünk egy telket, ezáltal lett egy hátsó szomszédunk. Nekünk és nekik is úgy adták el a telket, hogy mellettünk egy út lesz ezáltal nem kell a hátsó szomszédnak kocsibejárót venni. Az út még nem készült el, de ők már költöznek és a mi telkünkön keresztül jutnak be a telkükre. Mellettünk egy kanális van, és ahogy nézem e területrendezési terveket ott út nem szerepel. Van e valami olyan rendelkezés ami miatt nekem le kell mondanom a szomszéd javára arról a kocsibejárónyi területről örökre? Vagy ezt a problémát a szomszédomnak és az építtetőnek kell megoldania és nekünk nem kell lemondani a telünk egy részéről? Válaszukat előre is köszönöm. ha rossz témához írtam kérem írják meg hova intézzem ezt a kérdést. Köszönettel: Judit

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.20. 05:30

Az Inytv. szándék szerint nem részletszabályokat tartalmaz, hanem eljárásiakat. Az anyagi jellegűek átkerültek a Ptk.-ba.

De igazad van, maga a törvény megmaradt.

lajcsó # 2014.10.19. 17:47

"Inytv. már nincs. :)"
De bizony még van és szerintem lesz is, mivel a Ptk.csupán az ingatlan-nyilvántartás elveit és keretszabályait határozza meg. A részletszabályokat az Inytv. és egyéb jogszabályok tartalmazzák.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.19. 11:13

Inytv. már nincs. :)

gerbera317 # 2014.10.19. 10:30

Na jó, még rémlik, mintha a bíróság is rendelkezhetne a törlés iránt, de azt nagyon extrém esetekre találták ki. Egy ilyen egyszerű tényállásnál a végrehajtó a kizárólagosan intézkedésre jogosult.

gerbera317 # 2014.10.19. 10:27

Az Inytv.

lajcsó # 2014.10.19. 10:26

Ok, rendben van. De melyik az a jogszabály amelyik a végrehajtó kizárólagos eljárási jogosultságát meghatározza?

gerbera317 # 2014.10.19. 09:38

@lajcsó

A végrehajtó is levetetheti

Csak a végrehajtó vetetheti le. Amit a folytatásban írsz, az félrevezető, mert az olvasó azt hinné, hogy több út is létezik. Pedig nem. Amit írsz, az már csak a kézbesítés módja, hogy postai legyen vagy személyes, de magának az intézkedésnek az érdemén semmit sem változtat.

Zsolt1981 # 2014.10.19. 06:11

Köszönöm a segítséget!
Inkább beszéltem velük és azt az ígéretet kaptam hogy levetetik.

lajcsó # 2014.10.16. 21:08

"a végrehajtó leveteti vagy nekem kell ezt a földhivatalban?"
A végrehajtó is levetetheti, de ebben ne legyél biztos!
A legbiztosabb megoldás az ha te kéred ki a végrehajtótól "törlési engedélyt", ami alapján kérelmezed a földhivatalnál a vh jog törlését.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.16. 18:35

Te nem tudod töröltetni a végrehajtási jogot.

Zsolt1981 # 2014.10.16. 18:06

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem ha a tulajdonomban lévő házra egy végrehajtó bejegyeztetett egy tartozást,de időközben rendeztem azaz kifizettem neki,akkor ezt a végrehajtó leveteti vagy nekem kell ezt a földhivatalban?Köszönöm