mik a meghatalmazás kellékei?


Zoltanuss # 2015.01.13. 18:58

Csak egy pár vérbíró neve : Olti Vilmos, Alapi valaki,meg a Major Ákos és így tovább.

meg a patkány Vida ...

Zoltanuss # 2015.01.13. 18:55

Ha erre még nem volt válasz :

"+ extra kérdés": a meghatalmazó a kézírásával készíti a meghatalmazást.
Ha kézírással készítik akkor elvben nem kell tanú, ha gépi írással akkor kell 2 tanú. De úgy általában nagyon sok helyen egyszerűen nem fogadják el, csak az általuk rendszeresített nyomtatványokon. A sok elkanászosodott szolgáltató.
Legútóljára pont a legnagyobb hazai banknál volt egy vitám ezzel kapcsolatban, mert állította az ügyintéző, hogy ők bizony csak közjegyzői hitelesítéskor /hitelesítésre fogadják el a számla felmondásomat. Azért nem eszik olyan forrón azt a kását. Le kell írni az alaki szempontok szerint és el kell küldeni nekik. Vesztett pert már a TTp is meg a sok hasonszőrű társa.

Zoltanuss # 2015.01.13. 18:45

Candy !!

A vérbírákról nem hallottál , az 'derék' szociálizmus hajnalán sok sok akadt belőlük !
Az un. népbíróságok élén voltak a vérbírák.

Candy_ # 2015.01.06. 11:30

Kovács Béla Sándor:

Köszi, tényleg :-)

Ilyen szóbeli meghatalmazást általában mikor lehet adni?

Candy_ # 2015.01.06. 11:29

ius latratus:
gondolom focibíróra gondolt :-)

a másikhoz pl.: te és a feleséged balesetet szenvedtek és a feleséged meghatalmaz arra, hogy te járj el a nevében, képviseld őt a bíróság előtt (polgári perben), vagy járj el a nevében a fogyasztóvédelemnél... szerintem erre gondolhatott :-)

Candy_ # 2015.01.06. 11:25

osmi!
Nagyon szépen köszönöm!

ius latratus # 2015.01.03. 12:00

"Egyébként akár bíró is lehet bárki jogi végzettség nélkül.
És bárkinek elláthatjuk a jogi képviseletét, de csak ingyért."

Khm. Ezt nem értem.

Zöldövezeti11 # 2015.01.03. 09:37

Olvasgatom itt ius latratus#e-mail 2014.12.23. 14:26 bejegyzését. hát anno én milliárdos létesítményeket is terveztem, de a saját garázsomat nem tervezhettem meg. Megkértem a kollégát ,hogy írja alá az általam magamnak készített tervet és működött.
Egyébként akár bíró is lehet bárki jogi végzettség nélkül.
És bárkinek elláthatjuk a jogi képviseletét, de csak ingyért.
Pénzért kínált munkáknál megkövetelik a végzettséget - nagyon helyesen.

osmi # 2015.01.02. 10:41

Candy!
"+ extra kérdés": a meghatalmazó a kézírásával készíti a meghatalmazást.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.23. 20:13

Úgy, hogy szóban is lehet meghatalmazást adni.

Candy_ # 2014.12.23. 19:12

Sherlock

Az hogy lehet? :)

Candy_ # 2014.12.23. 19:11

Kedves Immaculata!

Ezt már olvastam . :( érdekes mód, ezt nem nagyon reklámozzák!
Ha megnézed a honlapjukat, egy csomó dr. fityeg kint, aztán annak 90%-a nem is jogász... hanem eü.-s.

Számomra abszolút elképesztő, hogy nem kell JOGI végzettség (komm.szakon végzett, teológus???), elég csak egy tanfolyam ahhoz hogy valaki JOGVÉDŐ legyen... elképesztő...

Az esetetekről nem mesélnél egy picit bővebben kérlek? Mármint miben mondott hülyeséget a bjk.?
Lehet nekem is mondott olyat, csak elkerülte a figyelmemet.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 17:07

Candy

Onnan tudom, hogy egy ismerősömnek segítettem.

Most azonban javítom a déli válaszomat, mert nem bárkiből lehet, jogszabály szabályozza, így most beidézem, nehogy ebből később probléma legyen:

Jogvédelmi képviselő felsőfokú végzettséggel rendelkező személy lehet,

  1. aki legalább 3 éves szakmai gyakorlattal rendelkezik,
  2. sikeres vizsgát tett,
  3. akivel szemben nem áll fenn kizáró ok.

(3) Jogvédelmi képviselő lehet

  1. jogász, általános orvos, pszichológus, szociális munkás, gyógypedagógus, teológus, illetve kommunikációs szakon szerzett szakképzettségű személy,

továbbá az a) pontban foglaltakon túl

  1. betegjogi képviselő lehet fogorvos, gyógyszerész, egyetemi szintű okleveles ápoló, főiskolai szintű diplomás ápoló, egészségügyi intézetvezető vagy szakoktató, védőnő, egyéb egészségügyi felsőoktatásban szakképzettséget szerzett személy,
Sherlock # 2014.12.23. 13:43

Ha szigorúan a topic címét vesszük, előfordulhat hogy még név sem kell.

ius latratus # 2014.12.23. 13:26

Off

8. félévemet nyomtam az egyetemen, s belém csapott a villám, mert elkezdtem egy vagyonőri tanfolyamot. Azóta meggyógyultam, de a lényeg, hogy ott is van jogi vizsga. Kértem, hogy nem lehetne e - tekintettel a lassan végéhez közeledő jogi tanulmányaimra - felmenteni becses személyemet ezen kőkemény tematikájú jogi stúdiumok alól, nos, azt a választ kaptam, hogy NEM, mert ez azért komolyabb annál, minthogy holmi negyedik éves joghallgató azt sejthetné...
Aha. Na, nem is lett a jogom (!) csak kettes! Aki vizsgáztatott, az egy rendőr volt. Egy egyenruhás. Mondhattam, érvelhettem, magyarázhattam én! Kettes! Nekem! (...)
:)
És itt is 60 órás volt a jogi rész. Ááááááá

On

Candy_ # 2014.12.23. 12:31

Kedves Immaculata! :)

Köszi az infót, sajnos rádöbbentem én is csak már kééésssőn :(

Ezért is jöttem ide és kérdezem itt :)
Itt azért van jó pár ügyvéd, (akik nem valami 60 órás továbbképzésen kaparták össze a tudásukat) hátha okosabb leszek :)

Szabad megkérdeznem, hogy Te honnan tudod, vagy hogyan tapasztaltad meg az általad is írt: magabiztos de hibás jogi véleményt? Azóta sikerült megoldanod az ügyed?

Candy_ # 2014.12.23. 12:25

Kedves Kovács Béla Sándor!

Hogy hogy?
(csak kérdezem, mert nem vagyok járatos az ilyen jogi dolgokban, az ember mindig tanul valami újat...)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.12.23. 12:20

Tulajdonképpen elég lehet a felek neve is.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 10:48

jogi képviselőtől (betegjogi)

Candy

Tudnod kell, hogy a betegjogi képviselők nem jogvégzett emberek. Egy tanfolyam elvégzése után bárkiből lehet betegjogi képviselő.
Sajnos tudom, hogy a tájékoztatáson kívül gyakran adnak magabiztosan hibás jogi véleményt.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 10:43

Köszönöm Nane.

Candy_ # 2014.12.23. 09:43

nagyon szépen köszönöm a választ!

Pontosítanék:

1. A helyzet az, hogy kaptunk egy "meghatalmazás" c. formanyomtatványt, jogi képviselőtől (betegjogi) hogy töltsük ki, hogy a nevünkben eljárhasson. De ezen a meghatalmazáson ő (mint meghatalmazott) csak a neve szerepel. Semmilyen szem.ig szám, se szül. dátum semmi! Eddig minden meghatalmazáson ami megfordult a kezemben, mindig szerepeltek ezek a személyes adatok, hiszen így lehet csak beazonosítani az embereket, nem? Vagy most neki miért nem kell??? Lehet ilyet csinálni? (ne értsetek félre, csak azt nem szeretnénk, hogy ha elcsesz valamit akkor még perelni se lehessen, mert hát a formanyomtatvány nem jogszerű és egyéb kifogás...)

A.d.: 2. Jól gondolod.

Résztvevők
1.sz ügyintéző
2.sz ügyintéző
Igazgató

1. sz. ü.i-től az igazgató átrakta (kiadományozta) az ügyet 2.sz. ü.i-höz. Erről papír is született "meghatalmazás" címen. Viszont a papírról az összes személy adatai (pl.: szül idő, szem ig, szám...stb.) hiányoznak, tanukkal sincs aláírva, ez így mennyire van jogilag rendben? (csak a igazgató és a 2.sz ü.i írta alá + van rajta egy pecsét)

Bocs a hülye kérdésért, de én eddig csak olyan "meghatalmazással" találkoztam, ahol minden rajta volt (név. szül idő, ig szám, pecsét, tanúk......stb)

+ extra kérdés:
nekem mint meghatalmazónak hogyan lehet kikerülnöm jogilag azt, hogy alá kelljen tanuztatni a meghatalmazásomat? Van-e erre kiskapu?

nanemaaa # 2014.12.23. 08:58

:) Én is neked! És nagyon sikeres, boldog új évet hozzá! :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 08:30

:) Boldog Ünnepeket Kívánok Neked.

nanemaaa # 2014.12.23. 08:18

Igyekszem. :) Holnap megint feltűzzük az angyalkát a fenyőfa csúcsára! :D

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.12.23. 08:15

nanemaaa

Jó formában vagy!