bajban vagyok


nettike5 # 2015.04.21. 07:46

Üdvözlöm,utba igazítást szeretnék kéni mit tegyek?Kb. 8 éve elváltam,2 közös lányunk van.Nem szabattam meg láthatást,nem akartam,hogy a lányoknak hétvégi apukájuk legyen.Korlátlanul bármikor jöhetett a volt férjem.Hol ő kereste a lányokat,hol pedig forditva.Ahogy telt az idő,egyre agresszívebb,arogánsabb lett.Most odáig jutottunk,hogy a lányok nem akarnak vele elmenni sehova.Mocskos savakkal szól hozzájuk,pl.:"szétbaszom a fejedet,szopnád le a gerincem,kinyírlak",stb.Tegnap iskolába ment a 13 éves lány,megleste,és szemtanu szerint,a saját torka előtt elhúzta a ujját,hogy így lesz elvágva a torka,meg az anyádé is.Jelenlegi férjemmel rajtakaptuk,hogy a lányom mellét fogdosta.többször volt,hogy elvitte őket,leitta magát,és szó szerint elhagyta őket,a férjem ment értük egy kocsma elé.Lányok elmondása szerint többször hozta őket kínos helyetbe nyílvánosság előtt.Én már azóta 5 gyereket nevelek,de félünk.Most azt üzente,hogy elintézi ne kelljen gyerektartást fizetnie,mert a lányok nem akarnak vele menni.Ezt megteheti?Kérem segítsen,merre,hova menjek.Helybéliek elmondása szerint is agressziv,jobb nem hozzá szólni.Válaszát nagyon várom,és előre is köszönöm.

gaboca52 # 2015.04.16. 11:36

Azzal a kéréssel fordultam az önkormányzathoz, hogy egy régi ismerősömet szeretném elérni. Tudom a nevét és hol lakott 1970-ben, de személyiségi jogra hivatkozva nem álltak velem szóba. Válaszom a következő volt. Vegye fel az önkormányzat a kapcsolatot a kért személlyel s csak abban az esetben adja ki nekem az elérhetőségét, ha az illető beleegyezik! Szerintem ez így korrekt. Kíváncsi vagyok egy jogi szakértő véleményére, v. kérhetek az önkormányzattól ilyen szolgáltatást?


Azzal a kéréssel fordultam az önkormányzathoz, hogy egy régi ismer?sömet szeretném elérni. Tudom a nevét és hol lakott 1970-ben, de személyiségi jo

vivien 1970 # 2015.04.14. 16:28

Tisztelt Hozzáértő!!
Abban szeretnék segítséget, tanácsot vagy jogi segítséget kérni, hogy :
2011 áprilisában üzleti célra kölcsön kértek tőlem 4M Ft-ot. Hálla Istennek törlesztettek belőle!!( persze ahogy tudta !) De, nekem is szükségem van a pénzre, így abban állapodtunk meg, ha a maradékot egy összegben vissza adja, akkor elengedek valamennyit belöle (persze ez nekem veszteség, de hamar leakartam tenni a dologról)!
Adott időre sem, azóta sem sikerült az adósnak törleszteni egybe a maradékot, így persze nem engedtem el az adósságból semmit! Most viszont már nem törleszt, mondván akkor megegyeztünk, hogy elengedek belőle. Igen ám, de nem sikerült egy összegbe teljesíteni!! Így még fennáll a tartozás egy része.
Mit tehetnék??
Válaszát előre is nagyon köszönöm !
vivien 1970
Tudomásul vette akkor

Mini11 # 2015.03.30. 09:41

Tisztelt hozzáértők!
2009-ben házastársammal közösen (50-50%-ban tulajdonosok)lettünk egy panel lakásról van szó. Én vagyok az adós a férjem adóstárs. A devizahitel megemelkedése miatt tönkrement házasságunk 2010-ben elváltunk, de hogy ne húzódjon a válás a vagyon megosztás bíróságon kívül szerettük volna rendezni. A válási határozatban annyit foglaltak, hogy a további részletek megfizetését rezsiköltséget Én vállalom, mivel a volt férj teljesen elzárkózott mindennemű fizetéstől. Abban egyeztünk meg, ha eladásra kerül az ingatlan utólag rendezzük a tulajdonjog kérdését is vagy ha kifizetésre került volna a sor átíródott volna az ő tulajdonjoga is az enyémre...Ez nem következett be a mai napig, mert irreálisan megemelkedett költségeket nem tudom már fizetni minden bizonnyal el fogják árverezni a lakást. A rezsi költséget már alig tudom fizetni pedig minden közös néven van. A szolgáltatókhoz bejelentettem, hogy lakatlan a lakás, de így is az alapdíjjak megfizetésével havi 15.000Ft háromhavonta, pedig 30.000Ft-omba kerül. Az ex semmiben nem akar részt vállalni és mivel tartósan munkanélküli vagyok és a gyesen illetve a két kiskorú gyermekem után járó csp.-kívül nincs jövedelmem és albérletben lakunk a jelenlegi élettársammal nem látok kilátást arra, hogy fizetni tudjak a jövőben. Nincs semmilyen vagyontárgyam nincs autóm, nincs semmi a nevemen. Mi lesz így velem? Ha felhalmozódik a közüzemi tartozás életem végéig behajtóktól kell majd rettegnem? Hogyan szabadulhatok meg attól, hogy egyedül viseljem a terheket, ha valaki tudna segíteni örömmel fogadnám, mit tehetnék ezen ügyben???

Sherlock # 2015.03.30. 09:36

Fogyasztói csoport vagy mi, ezt hirdetik úgy, hogy BAR-listásoknak és cégeknek is, hitelbírálat nélkül. Piramisjáték, ahol időnként kisorsolnak valakit, aki megkapja a pénzt. Bár sosem sorsolnak ki senkit.

Rexor # 2015.03.30. 09:06

Nem tudom hogy jól értem e: hitelt akartál felvenni, és ezért neked kellett pénzt utalni?

groszfater@gmail.com # 2015.03.30. 07:40

de csak azt hajtja,hogy fizessen még.
Fizessél még, egyszer talán majdcsak megérted, hogy soha nem kapsz egy fillért sem.

ildi31 # 2015.03.30. 06:57

Szeretnék a következő úgyben segítséget kérni?!
Az interneten hirdettek hitel lehetőséget.Mivel nem Magyarországról,így kértek előre pénzt.Az még nem is tünt fel,de amikor már a következő utalást kérte,az gyanus lett.Az ottani rendőrségre lett írva email,és a Magyar Konzulátusnak is.Semmi reakcó.Kihez lehet még fordulni?Minden le van mentve,amit az illető írt,sőt még a "szerződés "is,ami egy kinyomtatott valami.A barátnőmnek még mindig irogat,hogy küldje a pénzt.Én is felvettem vele a kapcsolatot,azt irta nem kell fizetni előre,levonják majd a költségeket.Adatlap stb után tőlem 700 $ kért már,a barátnőmtől 700 Eurot.
Mind kettőnknek más-más címre névre kellene utalni "Western Union" keresztül.
Kérem irják meg kihez fordulhat a barátnőm?,ő fizetett,és semmit nem kapott még vissza,pedig már kérte az ő pénzét is vissza,de csak azt hajtja,hogy fizessen még.
Köszönöm a segítséget előre is!

samesza # 2015.03.20. 15:01

Én egy egyszrü vidéki dolgos emberke vagyok.Csak tanácsot kértem!Igaz kaptam is. Köszönöm!!


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

ius latratus # 2015.03.20. 05:49

Off

Nem müxik a klaviján a ....

On

Keresek egy kötelet.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.19. 23:30

Anyám, ne borogass!

aser # 2015.03.19. 20:24

Samesza! Szívesen, de egyébként nincs mit.
Gerbera! Az üzeneted átjött. Szerintem Samesza is értette a mögöttes tartalmat.
Átjött bántóan, javaslat / segítség nélkül. Nem célszerű általánosítani, ill. érdemes a miértekre rákérdezni, mert bizony sok mindent megtudhatunk, miért is nincs elvetve az a kocka sok esetben.
Pl. 1 perce volt megírni valami miatt; Teljesen elkeseredett; Nem müxik a klaviján a pont és másolni sem tudja a pontot, mert a Ctrl sem működik (ilyen már volt nekem egyébként); Más írta meg helyette; Diszgráfiás (ettől még nagyon jó munkaerő tud lenni); Egyéb.
Gerbera! Hasznos akkor lett volna, ha hatékony vagy. Így célszerűbb lett volna a mondatod helyett: pl. "Samesza! Zavaró, amiért nem teszel pontot a mondataid után és helyesebb lett volna, ha használod a helyesírás ellenőrzőt, mielőtt elküldöd a leveled. Nagyon besűrítetted a szöveget, ami szintén zavaró lehet... Ezek azért fontosak, mert ha odafigyelsz jobban az írásodra, akkor az önéletrajzodat olvasó munkáltató is könnyebben felveszi azokat a munkaerőket, akik jobban, szebben, érthetőbben fogalmaznak, odafigyelve a helyesírásra is. Javaslom, a jogi segítség mellett légy szíves fordíts figyelmet a jobb közlésre, kérj segítséget ez ügyben is, mert több lehetőséged lehet a jövőben bármilyen kapcsolatodat illetőleg is." Ez egy verzió a sok verzió mellett. Lehet ezeket más szavakkal mondani, lehet két mondatban is, a lényeg a segítés és a nem ítélkezés. Nem?Ha ilyesmit írtál volna Gerbera, az egyenes, konkrét, megoldással teli közlés lett volna.
Gerbera! Te más közlést választottál. Mint írtam korábban, ez szíved joga. "Igazán kár, hogy nem látod benne az érdemi üzentetet."
Én már korábban felvettem valahová egy olyan embert, akinek az önéletrajzában elég sok kivetnivaló volt. Viszont a személyisége, a munka szeretete nagyon megfogott benne. Később kiderült, miért is írt úgy, ahogyan. Ezt most nem ecsetelem. Évek óta ugyanezen a helyen dolgozik. Vezető lett. Nincs olyan kollégája, aki ne szeretné őt. Egyszer sem volt betegállományban. Az ő területe a leghatékonyabb.
Szóval azt a kockát én nem vetném el.
Gerbera! Valakinek pedig az én stílusom nem tetszik és kritizálhat. Ha nem bántó és megoldást is ajánl, meghallgatom őt, és még változtatok is esetleg. Hatékony embertől viszont jó tanulni.
Szép napot kívánok.

gerbera317 # 2015.03.19. 12:04

Szóval ha ilyen, akkor már a kocka el van vetve?

Igen. Végig sem olvassák, és - értelemszerűen - be sem hívják állásinterjúra. Akár együtt sírsz a kérdezővel, akár nem. Szerintem nagyon is hasznos volt a két odabökött hozzászólásom. Igazán kár, hogy nem látjátok benne az érdemi üzentetet.

samesza # 2015.03.19. 10:13

aser köszönöm


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

aser # 2015.03.19. 09:04

Gerbera! Onnan érdemes kiindulni, ami van. Samesza segítséget kért úgy, ahogyan azt meg tudta tenni. Te meg Gerbera tényleg minősítettél. Persze szíved-joga ezt tenni, de ettől még Samesza nem fogja jobban érezni magát, ill. nem fog tudni elindulni a megoldás útján, mert azt nem kapott tőled. "Ha az önéletrajzod is ilyen minőségű, akkor nincs min csodálkoznod." Szóval ha ilyen, akkor már a kocka el van vetve? Én pl. ilyesmit is írtam volna, minősítés nélkül: Samesza! A munkaközvetítő talán egy jó megoldás (amit nanema írt), meg a Munkaügyi központ is, mert ott olyan technikákat is el lehet sajátítani, amivel jobban el tudod magad adni a piacon a nehézségeid ellenére is, meg tényleg vannak átképzési lehetőségek is. Samesza szerintem segítséget kér, nem pedig minősítésre vágyik. Soha nem tudhatjuk, mennyire elkeseredett az ember ettől-attól és amiatt ír/fogalmaz úgy, ahogyan. Ha meg nincs elkeseredés, akkor sem a minősítés a lényeg, hanem ha tudok, adok ötletet, javaslatot, ha nem, akkor minek piszkálni, ítélkezni? Samesza! Pl. afsz.hu. Sok sikert és kívánom, mielőbb találj egy megfelelő helyet és jobb egészséget kívánok.

gerbera317 # 2015.03.19. 08:19

Köszönöm gerbera a minösitést

Ahá, szóval nem értetted... Én csak arra világítottam rá, hol kell elkezdeni a változtatást. Aztán azt kedesz az információval, amit akarsz.

nanemaaa # 2015.03.19. 07:53

samesza
AZ ember nem szívesen teszi, pláne 53 évesen, de érdemes lenne a munkaközvetítőnél érdeklődni. Időnként szerveznek különféle átképzéseket. Talán még nem késő valami új szakmát tanulni, amit még el tudnál végezni. Nyilván a kőműveskedés már nem neked való. Sajnos.

samesza # 2015.03.19. 05:46

Köszönöm gerbera a minösitést


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

gerbera317 # 2015.03.18. 22:40

Ha az önéletrajzod is ilyen minőségű, akkor nincs min csodálkoznod.

samesza # 2015.03.18. 20:49

Üdv kérdésem volna 53 éves vagyok és nincs semmi jövedelmem 41% károsodásom van sérvem 3rom ezért dolgozni már nem tudok sajna kömüves vagyok ehhez értek probáltam ezt a közmunkát de ott meg az orvosom nem irta alá az orvosit a feleségem dolgozik 3 müszakban és a keresete 76000 ft mit is kellene csinálnom probáltam a hivatalt valami segélyt intézni de jol keres a feleségem ézert nem kaptam semmit akkor most mit is kéne csinálnom mindenhol zárt kapuk fogadnak


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Dr.Attika # 2015.03.18. 15:37

Voltunk 14 évesek. A leány jogi segítséget kér, de lévén kiskorú, ezt csak törvényes képviselője útján kérheti.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.03.18. 14:51

Lehet egy ismeretlen elkövető a srác szobájába az éjszaka közepén beosont és továbbküldte a képeket.

Ne legyetek rosszindulatúak, a jólnevelt, szerelmes tizenéves fiúk nem küldenek tovább a barátaiknak a barátnőjükről pucér képeket. :)))

MrWatson # 2015.03.18. 14:42

Ha jól értem telefonon elküldte az imádott srácnak az meg közkinccsé tette.

Láttunk már ilyet Csisztu Zsuzsa pasijától is.
Gerberának: youtube csisztu ;)))

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.18. 14:37

Hát nem!

Kicsilány hisz a szerelemben és a gondolta, ha kiadja magát, akkor teljes bizalmat élvezhet.

"akitől ezt rossz néven veszi" nevű rohadék továbbküldte másoknak.

Tényleg elég nehéz ezt megfejteni a leírásból....

nanemaaa # 2015.03.18. 14:23

Most akkor ez hogy van ez? Kicsilány kipakolta magát a faszbúkra puccéran, mert az vagány, és most olyan valaki osztotta tovább, akitől ezt rossz néven veszi?