Kutya tulajdonjog


Kill Bill # 2015.04.08. 05:13

1-2 válasz igen vicces. Lehet, hogy izgalmasabb, mint a gyermekelhelyezés, de a kutyák is élőlények, akikről gondoskodni kell! Ha egy állatot magamhoz veszek, akkor vállalom, hogy élete végéig gondoskodom róla. Kár, hogy sokan nem így látják! Éppen ezért nem is akarom őket eladni. Meg lehet kérdezni a kutyákat, hogy kit választanak( :) ), de a párom csak a pénzt látja bennük én pedig az élőlényt, minden hátsó szándék nélkül.

paxia # 2015.04.06. 13:04

SolnesM: Ezt csak bizonyos kutya_életkor fölött
lehetséges.

SolnesM # 2015.04.04. 13:44

Kill Bill !
a kutyákat is meg kellene kérdezni, hogy ők kit választanak.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.04.02. 09:30

Bíróság is dönthet a vételárról.

Sherlock # 2015.04.02. 09:07

Add el a kutyákat, salamoni ítélet.

gerbera317 # 2015.04.02. 09:02

Ez izgalmasabb, mint a gyermekelhelyezés.

Kill Bill # 2015.04.01. 14:25

Szakítottunk a párommal. Van két közös kutyánk. Adás-vételi, ajándékozási szerződés nincs. Az oltási könyvben az én nevem szerepel, a chip regisztrációnál elvileg az enyém, de állítólag beszélt az állatorvossal, hogy írja át az Ő nevére. De úgy tudom ezekkel nem lehet jogilag igazolni a tulajdonjogot. Mivel szerződés nincs, akkor kié? 2 hónapja szakítottunk, azóta nálam vannak a kutyák. Megállapodtunk, hogy kifizetem mindkét kutya teljes árát(pedig közös), csak kértem haladékot. Ő fenyeget, sokkal több pénzt szeretne kapni. Ha nem adom meg, amit kér, akkor ellopja a kutyákat. Első szakításunkkor már megtette. De hiába hívtam ki a rendőrséget, mivel az Ő neve szerepelt az oltási könyvben, szinte kiröhögtek, hogy mit akarok. Már kifizetném neki a két kutya teljes árát, de az adás-vételit nem írja alá, mert sokkal több pénzt akar. Mit tegyek, hogy a kutyák nálam maradhassanak. Ő nem szeretetből ragaszkodik hozzájuk, hanem az áruk miatt.
Előre is köszönöm a választ!