egészségkárosodás


ajsaMK # 2017.03.18. 06:17

Meg lehet fellebbezni a közigazgatási határozatot. Egyébként az ÖEK számításánál csak azokat a megbetegedéseket veszik figyelembe, amelyeknél a rész-egészségkárosodás eléri az 5 százalékot.

borcsa98 # 2017.03.18. 06:04

Tiszteletem mindenkinek!
Az volna problémám,hogy a napokban kaptam meg a rokkantsági ellátási határozatot és C2 be soroltak be ami azt jelenti,hogy 43900 ft az ellátásom.Végig néztem a megküldött iratokat és amikor felsorolta a betegségeket több diagnózis is kimaradt.
Ilyenkor mit kell tenni fellebbezés stb? Vagy hagyjak mindent ugy ahogy van?

Immaculata # 2017.02.10. 19:29

Újraszámoltatni.

uzor # 2017.02.06. 12:33

1950-es születésű vagyok. 2012-ben megállapíttam a nyugdíjamat, törzsszámot is kaptam. Időközben munkáltatóm rábeszélt, maradjak még,ne menjek nyugdíjba, dolgozzam aktívként.
Ha most mégis szeretnék nyugdíjba menni, mi a teendőm, újraszámoltatni a Nyugdíjbiztosítóval, vagy csak a folyósítást kérni, és a Nyugdíjfolyósító hozzáadja az 5x12x0,5%-ot?
Köszönettel
Uzor

Méricske # 2015.06.23. 20:53

Tisztelt ügyvéd úr!Fiam iskolàba jàrt,sosem volt intézetben,nem ön és köszveszélyes,nem agresszív.Az emelt csalàdi pótlékról beszéltem,azt hittem fogyatékos gyereknek nagykorusàgàig jàr.Azt nem tudtam hogy közoktatàshoz kötött.Az a szülő akinek autista gyermeke van egészen biztos nem az eső emberből indul ki.Köszönöm hogy vàlaszolt,de úgy éreztem ezt le kell írnom.

Dr.Attika # 2015.06.23. 18:01

Tisztelt Méricske!
A jog az autista gyermek esetében az intézeti kezeléshez és nem azon kívüli ellátáshoz fűz állami támogatást. Ennek meg van az oka, mégpedig az, hogy az ilyen betegségben szenvedők csak egészségügyi intézményben láthatók el úgy, hogy ne jelentsenek ön és közveszélyt. (Ezt egy szakembertől tudom.)
Azt tanácsolom, hogy vigye vissza az intézetbe és bízza szakemberekre a gondozását. Ez a szakember azt is mondta, hogy sajnos sok szülő az "Esőember c. film" alapján ítéli meg az autizmust.

Méricske # 2015.06.23. 13:06

Tisztelt jogi fórum! 17 évesen autista nem beszélő, írni,olvasni nem tudó fiamat kivettem az iskolàból.Nagyon nem szeretett màr jàrni,a tanàrokkal valamiért konfliktusokba keveredett.Kérték kellene neki nyugtató.Mi ebben nem voltunk partner,otthon különösebb gond nem volt vele.A munkahelyemet feladtam hogy otthon legyek vele.Màrcius óta nem jàr.Most voltam vele éves kontrolon,a tartós betegség igazolàsàról nem kapjuk meg a szokàsos igazolàst.Közölték ha nem jàr oktatàsi intézménybe az emelt csalàdi,és az utazàsi kàrtya tovàbb nem jàr,de a sima csalàdi igen.Én erről soha nem hallottam,az iskola nem mondta,és mivel a tankötelességet teljesítette nem is gondoltam hogy ez létezik.A kérdésem mit tehetnék hogy ezt tovàbbra is kapjuk,tehetek e egyàltalàn valamit.Aprilisban lesz 18 éves.Tisztelettel.K.E.

zsumanó # 2015.04.18. 11:30

Tisztelt válaszadó!
A segítségét szeretném kérni az alábbi problémám miatt.Születésem óta nagyfokú rövidlátó vagyok.1985-ben volt egy autóbalesetem, valószínűleg a jobb szememen akkor keletkezett egy retinaleválás, mellyel én 1992-ben szembesültem, mikor a jobb szemem kancsalságát szerettem volna meg műttetni. Azóta a jobb szememmel csak nagyon kevés fényt látok. A bal szememen tavaly nyárig -13dph szemüveget viseltem, ez 3 dph-t romlott néhány hónap alatt.Tudomásom van veleszületett szürke hályogról is és 2011 óta szemnyomás csökkentő cseppet kell használnom. A munkahelyemen eddig biztosították, hogy 4 óránál többet nem dolgoztam számítógép előtt, mostantól át akarnak helyezni egy másik munkakörbe ahol viszont többet kell a gép előtt ülnöm.Kérdésem, hogy a régi leszázalékolás, jelenleg rehabilitiációs járadék járhat-e nekem és milyen formában. Válaszát előre is köszönöm.

moncsi6404 # 2015.04.10. 19:41

Jó napot kívánok.
A 40%-os munkaképességcsökkenésről szóló 2002.es szakvéleményt,hol, és hogy lehet átiratni egészségkárosodásra?
És milyen segély vagy ellátás igényelhető ?
Köszönöm