NAV ellenőrök kijátszása


iwritecode # 2015.04.21. 21:19

Ez jogos, tényleg, erre nem gondoltam. Ezért is kérdeztem itt hozzáértőktől, teljesen laikusként - elvégre erre van ez a fórum. :) Ha nem tudtad volna ;)

gerbera317 # 2015.04.21. 21:12

saját magánterületemre nem mehet be csak úgy igazolvánnyal

A legtöbb üzlethelyiség magánterület - ha esetleg nem tudtad volna. És bemegy oda az adóellenőr, az adóvégrehajtó, de a sima végrehajtó is - ha esetleg nem tudtad volna...

iwritecode # 2015.04.21. 21:02

gerbera317: Úgy hittem saját magánterületemre nem mehet be csak úgy igazolvánnyal se meg anélkül se, de ahogy írták közben, ez esetben azért már nem teljesen magánterületről beszélünk.

Business Law: Kétség kívül viccesnek találtam az ötletet (még ha gyengének is), ezért is érdekelt rá a "hivatalos" válasz :)

gerbera317 # 2015.04.21. 18:26

Az elméletemben valami olyat írna alá, hogy "Aláírásommal igazolom, hogy nem vagyok NAV dolgozó. Ellenkező esetben (akár, ha belépés után derül ki), vállalom az xxxxxxFt belépő megfizetését".

De miért írna alá az adóellenőr egy ilyen marhaságot? Egyszerűen felmutatja a jelvényes igazolványát, és bemegy. És próbálja meg bárki is feltartóztatni. Mi nem világos ebben?

bundori # 2015.04.21. 05:51

Hát miről szól a dolog? NAV ellenőrôk kijátszásáról.
A kertemben jó kis adóelkerülő piacot csinálnék, de hogyan? :-)

iwritecode # 2015.04.20. 20:49

paxia: "közforgalom előtt megnyitott magánterület": szóval ez a másik buktató, hogy valamilyen szinten közterületnek fog számítani, és akkor sok más is vonatkozik rá.

bundori: Nem értem, hogy mikor egy ember szánja rá az időt és energiát, hogy hozzászóljon valamihez, miért nem veszi a fáradtságot, hogy elolvassa, miről is szól a dolog. Vagy csak annyira jó érzés valakinek odaszúrni, hogy még akkor is érdemes, ha magadat járatod le vele? Én inkább ezt tartom súlyos morális válságnak. Egyébként pedig borzasztóan mellélőttél.

Köszönöm még egyszer a válaszokat azoknak akik megértették, hogy ez egy elméleti kérdés volt és arra irányult, hogy miért NEM lehet ezt megcsinálni. Akik komolyan vették, és azt hitték tanácsot kérek, azoknak üzenem, hogy a többiek lebeszéltek róla, már nem kell aggódniuk, de vigyázzanak továbbra is az alakváltó gyíkemberekkel.

paxia # 2015.04.20. 18:24

"saját területem, akkora számot írok ki amekkorát akarok"

Azért azt a kategóriát, hogy "közforgalom előtt
megnyitott magánterület", körbe kéne járni, mert lehet,
hogy e téren is van egy-két akna, szigorúan elméletileg.

bundori # 2015.04.20. 18:09

Gondolom azért elvárod a családi pótlékot, iskolai oktatást a gyerekeidnek, orvosi,kórházi ellátást, utakat, tömegközlekedést, stb., mindezt az adófizetők pénzéből?
Súlyos morális válság van itt adóügyben is.

iwritecode # 2015.04.20. 17:41

Köszönöm a választ mindenkinek!

gerbera317, paxia: Az elméletemben valami olyat írna alá, hogy "Aláírásommal igazolom, hogy nem vagyok NAV dolgozó. Ellenkező esetben (akár, ha belépés után derül ki), vállalom az xxxxxxFt belépő megfizetését".

wers: Örülök, ha feldobtam ezzel a napját :)

Rexor: Nem felülírásra, csak kijátszásra, kiskapura gondoltam.

bokros: Remélem ezt nem azért írta, mert azt gondolta komolyan ilyesmit tervezek. :) Olvastam egy cikket, eszembe jutott ez a gondolat, kíváncsi voltam hozzáértők véleményére.

Business Law: A belépő összegénél úgy gondoltam "saját területem, akkora számot írok ki amekkorát akarok". Szóval ez a diszkriminálás miatt bukna el? Most hogy említi volt is valami nem túl rég, hogy egy fiatal egyetemista (fiú) nem bírta tovább nézni a diszkók "lányoknak a belépés éjfélig ingyenes" kiírásait.

gerbera317 # 2015.04.20. 15:02

a belépés ingyenes; kivéve NAV dolgozók számára a belépő 500.000 Ft / fő

:-))))))
És ez biztosan meghatná az adóellenőrt, és nem menne be, igaz?

paxia # 2015.04.20. 14:53

Elméleti síkon: Aláírja, hogy nem NAVellenőr. Beengeded.
Bent előkapja a NAV igazolványt. Mit teszel ekkor?

(Apropó! a belépőjegyről szándékozol nyugtát/számlát adni?)

wers # 2015.04.20. 14:37

nem tudtam, hogy ha rossz a kedvem, ide kell jönnöm olvasgatni

Rexor # 2015.04.20. 14:32

Javaslom az Adózás rendjéről szóló törvény ellenőrzésről szóló részének a tanulmányozását. Elárulom a megoldást is: jogszabályt nem írhatsz felül...

bokros # 2015.04.20. 14:31

Nekem van egy sokkal jobb ötletem a NAV ellenőrök kijátszására.
A piacon minden vásárlás eseté nyugtát kell adni. Azok a szerencsétlenek meg csak állnak ott tehetetlenül.
Szerintem tök vicces lenne.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

iwritecode # 2015.04.20. 13:49

Tisztelt Fórumozók!

Most olvastam egy cikket a NAV ellenőrökről és a piaci árusokról, és elgondolkoztatott egy ötlet. Előre leszögezném, kizárólag elméleti síkon, kíváncsiságból érdekel a dolog, semmilyen tervem nincsen ezzel kapcsolatban.

Tehát: Mi lenne akkor, ha én rendelkeznék egy nagyobb, saját területtel és kitalálom, hogy ott rendezek piacot hétvégente. Mindezt úgy, hogy belépőt szedek, pontosabban kiírom, hogy "a belépés ingyenes; kivéve NAV dolgozók számára a belépő 500.000 Ft / fő ", és belépéskor mindenkinek villámgyorsan alá kell írnia egy papírt, hogy "Aláírásommal igazolom, hogy nem vagyok NAV dolgozó, ellenkező esetben vállalom, hogy stb, stb, stb.".

Kinek mi a véleménye?