négyzetrácsos füzetbe vezetett pénzátadás


Bea1 # 2015.05.29. 11:43

:-(

Bori Bori # 2015.05.26. 07:06

Csak az tud neked jókat írni, aki olvasta az összes információdat, amit különböző témákban szétszórtál.

Rokonokkal már én is ráfaragtam, kétszer is. Mindkét ügyem úszik, és megoldatlan, illetve csak bizonyos események bekövetkezésekor fognak megoldódni.

Sherlock # 2015.05.26. 07:00

És ember kaját vásároltál egy hajléktalannak?

Bea1 # 2015.05.26. 06:53

tudom, így utólag. azóta sajnos hiába keresek bérelhető időgépet, hogy visszautazzak a múltba, és másként döntsek, nincs sehol... így a jövőre kell koncentrálnom. valami ötlrt, javaslat? egy igazságügyi szakértővel használati díjj számítást kértünk, illetve a lakáskiürítési pert javasolta még az ügyvéd. minden küzmű a kikapcsolásnál tart... semmit nem fizetnek. annyi kiigazítást szeretnék tenni, hogy nem ugyanazt a kérdést teszem fel mindenütt. ugyanahhoz a TÉMÁHOZ tartozó kérdéseim vannak, hiszen ez a helyzet elég sok jogi kérdést vet fel...sajnos

SolnesM # 2015.05.25. 13:56

azután változott meg a hozzáállásuk, miután beköltöztek.

Bea legnagyobb baklövése ez volt.
Beköltözést engedni egy lakásba csak akkor érdemes, ha már ki van fizetve - jó ez ritkán jön össze - de csak akkor ha a nagy része ki van fizetve.

Bea1 # 2015.05.23. 09:11

én inkább az embereken segítek, ha nem gond. :-)

Sherlock # 2015.05.23. 08:56

Gondolom ők írták az eredeti összeget, így a hozzáíràs (ha van), ugyanolyan mint az azt megelőző betűk és számok. Azt veheti észre, ha nem ugyanazzal a tollal készült, vagy sokkal régebbi az egyik írás, mint a másik, mert akkor máshogy oxidálódott a tinta.

De vásároltál már kutyakaját egy menhelynek?

Bea1 # 2015.05.23. 08:47

gondolom, ez egy írásszakértőnek nem okoz gondot?

lajcsó # 2015.05.23. 07:14

"Véleményem szerint simán beírhattak egy két nullát a füzetbe."
Nyilván egy esetleges per során ezt (meg a többi tényt) bizonyítani kell majd.

Bea1 # 2015.05.22. 18:52

volt ügyvédem, elmentünk az ügyvédhez, de ott mondták, hogy nekik ezezk a feltételek nem jók, nem írják alá.

Bea1 # 2015.05.22. 14:50

azután változott meg a hozzáállásuk, miután beköltöztek.

Bea1 # 2015.05.22. 09:07

nincs odaírva betűvel, és nincs megnevezve, hogy átadás átvétel, csak úgy egymás alá van írva, kihagyás nélkül. nincs semmilyen szerződés, és ez nem rajtam múlt!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.22. 07:46
  • 1: ezért szokták jobb helyeken az összeget betűvel is kiírni.

A lízingnek indult adásvételnél nem volt ügyvéded?

Hány topicot nyitsz még ennek a témának? Nem lenne jobb egy helyen folytatni?

Egyjogász # 2015.05.22. 07:40

Ezért szokott eltenni az átadás-átvételi bizonylatból az átadó és az átvevő is egy-egy példányt...:)

Vitatni egyébként vitathatod, csak bizonyítani is kell.

Bea1 # 2015.05.22. 07:17

a lízingnek indult eladásnál a rokonoktól az elején kaptam lakástörlesztésként kissebb összegeket havi rendszerességgel, amit ők egy négyzetrácsos füzetbe vezettek. odaadták a füzetet, amibe már bele volt írva a dátum, az összeg, odaadták a tollat, aláírtam. ez mindíg nálluk volt. a füzet is, és a toll is. most azt állítják, a sok kis összeg nagyon nagyot tesz ki, de nekem állítólag az ügyvédek tanácsára nem mutatják meg. Véleményem szerint simán beírhattak egy két nullát a füzetbe. dátum összeg aláírással mennyire fogadják el ezt bizonyítéknak? vitathatom-e a füzet tartalmát?