Név - és lakcímváltozás


wers # 2015.11.24. 15:51

Bocs, az illik "illik", azaz kell. Szerintem ez benne van minden ilyen szerződésben.

wers # 2015.11.24. 15:42

Adódhat problémám abból, ha ezeket elmulasztom?

Attól függ, mit értünk problémán. Inkább macera. Jellemzően a bankok, mobilszolgáltatók előfizetésnél, és a közmű szoláltatók kötözködhetnek, illik az új igazolványt bevinni, bejelenteni, még névváltozás nélkül is, pl. ha lejárt, és újat kap az ember. Na persze nem kell azonnal mindenhova elrohanni, elég, mikor legközelebb valamit ott ügyintézel.
Amikor megkapod az új igazolványt, nem veszik el a régit (szerintem mindenhol így van, és ez az ajánlott), hanem érvénytelenítik, gyakorlatilag kilyukasztják. Egy darabig hordd magaddal mindkét személyi igazolványt és lakcímkártyát.

ami elgondolkodtat, hogy egyáltalán belekezdjek-e
Ne viccelj már!

dr.ed # 2015.11.24. 14:50

Köszönöm!

lewho # 2015.11.24. 14:29

nem

dr.ed # 2015.11.24. 14:10

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Megváltoztatnám a személyi igazolványomon szereplő nevet. Kis változásról lenne szó, mivel ledoktoráltam, szeretném, ha nevem elé kerülne a doktori cím. Ebben az esetben muszáj az összes többi okmányt is kicseréltetni/átíratni? Illetve úgy tudom, számos helyen is be kell jelenteni a névváltozást, például banknál (lakáshitelem van), biztosítónál, közüzemi szolgáltatóknál, ami elgondolkodtat, hogy egyáltalán belekezdjek-e.
Adódhat problémám abból, ha ezeket elmulasztom?

Köszönettel:
N. Edina