Nyugdíj kiszámítás tévesen


Yoda22 # 2016.07.27. 16:24

Köszönöm!

capisca # 2016.07.27. 14:44

Újraszámítást a korhatár előtt ellátásban részesülők kérhetnek.

Jogorvoslati út van csak.

Yoda22 # 2016.07.27. 13:51

Sajnos azt is 2012-ben. Most a napokban hallottam, hogy van valamilyen lehetőség újra számíttatni és azt a járható utat keresem a jogorvoslati mellett.

capisca # 2016.07.27. 13:11

A 2012-es határozattal szemben szerintem semmit, hiszen az már jogerőre emelkedett.

A második határozatot mikor hozták? Mert az nagyban befolyásolja, hogy lehet-e fellebbezni, bírósági felülvizsgálattal élni.

Yoda22 # 2016.07.27. 13:04

Tisztelt Segítő!
2012-ben nyugdíjas lettem, de csak a 28.600 Ft-t kaptam és ezzel kapcsolatos a problémám. Mikor az éveimet összeadták a nyugdíj megállapításhoz (kaptam egy érvényes határozatot), kiderült, hogy hiányzik bizonyos idő a húsz évhez. A hivatal vezetője felajánlotta, hogy meglehet váltani a hiányzó időt havi díjfizetéssel (férjem vállalta a kezességet és aláírta a szerződést). A megállapított összeget havi bontásban, hiánytalanul befizettem a határozat és a szerződés szerint, hogy ezzel meg lesz a húsz év. A megállapított összeg befizetése után kaptunk egy másik határozatot, hogy még mindig nincs meg a húsz év, hogy teljes értékű nyugdíjat kaphassak. Ezt már nem tudtam vállalni, mert a havi díj is magasabb volt, mint az előző és nagyon igazságtalanak találtam az újonnan felmerült megoldást.
Kérdésem, hová fordulhatok jogorvoslatért és van-e esélyem, mivel a hivatal két határozatot is hozott tévesen.
Segítő tanácsát előre is megköszönve üdvözlöm Önt.