nemzetközi bíróság?


benöke1 # 2016.09.05. 07:28

Szép napot kaptam több emailt,hasonló perelhúzódásokról...az a véleményem,ha láttják valóban egy sima ügy és elhúzódik,jegelik az itéletetgondolom nem tesz jót az állam jó hírnevének..sicc...Hozzáteszem sima ügy

benöke1 # 2016.09.05. 05:59

Szépnapot,ez valóban szép,de tudjuk a gyakorlat sajnos más

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.02. 13:27

ez igaz kedves Wers.

wers # 2016.09.02. 11:48

Ez így tényleg nagyon szép Attila111111, de kiegészíteném, hogy minden ember szabadsága a másik szabadságáig terjed.

Attila111111 (törölt felhasználó) # 2016.09.02. 10:29

"Minden emberi lény szabadnak, egyenlő méltósággal és jogokkal születik.
Értelemmel és lelkiismerettel bírván, testvéri szellemben kell egymás iránt viseltetnünk."

(Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata, 1. Cikk) - EMBERI JOGOK EURÓPAI BÍRÓSÁGA

Tetszik az idézet!

benöke1 # 2016.09.02. 08:22

Igen olvastam az elözőt...KÖSZÖNJÜK AZ ITT LÉVŐ ÜGYVÉDEK EMBERSÉGÉT

benöke1 # 2016.09.02. 07:03

Van pártfogó ügyvédem,de itt kaptam valóban Önöktől segítséget..az ügy több szálú,megállapodás volt,egy alperes már kiesett...lehetséges,hogy a nyugdíj elött álló bíró nem mer itételet hozni,pedig több,mint 1 éve azt mondta következő alkalommal hoz..semmi.Lehet azért mert ügyvéd azt mondta beperli?Már többször irtam,ha lett volna pénzem..innen választottam volna ügyvédet...Az biztos,ha a hazai jogorvoslatot kimeritem..Önök közül választok

Burn Out # 2016.08.31. 19:20

Vadsuhanc: azért meg Neked jár a tisztelet, hogy megköszönted a másoktól kapott segítséget. Egyszerű dolog lenne megköszönni, de ez is kezd sajnos egyre ritkább lenni.

benöke1: bocs, hogy trollkodtam a kérdéseden. hogy áll most az ügyed? ez nem megismételt eljárás?

Vadsuhanc # 2016.08.31. 17:21

Sok ember azért fordul ide, mert nincs pénze ügyvédre és mellette még minimális jogi ismerete sincs. Én is ezért fordulok a fórumhoz. A szegénység nem bűn. Csak az a baj vele, hogy amikor egy jogtalan fizetési meghagyás kerül kézbesítésre sok embernek arra nincs pénze, hogy a faluból beutazzon egy városba ügyvédhez.
S ha még ezt meg is teszi ott az ügyvéd sok esetben egyből 10.000. forintos befizetéseket kér. ( ami érthető ) A szegény ember hazamegy és beletörődik a sorsába pedig érzi igaza lenne, de esélye sincs megpróbálni,hogy küzdjön az általa vélt igazságért.

Sok ember ezért kerül oda ahol van, mert nem tud küzdeni az igazáért és egy fellebbezésre nincs 15.000. forintja .

Minden tiszteletem az itt tanácsot adó ügyvédeknek és a joghoz értőknek.

Saját példámat elmondva a sok-sok ide írt problémámmal már sok ügyvédet megkerestem ( gyermekkori barátot is ) akiknek elmondtam, hogy havi 20.000. forintot tudok fizetni részletekben. Mondjam a sok közül mennyi röhögött ki ? ( Még akkor is ha az ügy tuti nyerő lett az itt adott tanácsok alapján, vagy a megadott irányvonal szerint )Sok.

Mégegyszer szeretném megköszönni az itt jelenlévő és ingyen tanácsot adó EMBEREKNEK ( így nagy betűvel írva mert megérdemlik ), hogy segítenek olyan embereknek, akiknek más lehetősége nincs csak ide fordulni !

Burn Out # 2016.08.31. 16:30

ha jól emlékszem, akkor pártfogó ügyvéd jár el az ügyében, csak az lehet a baj, hogy olyan járásbíróságon lehet az ügy, ahol kevésbé van választás lehetősége az ügyvédek közül.

benöke1 # 2016.08.31. 15:50

Köszönöm szépen...

Dr.Attika # 2016.08.31. 15:48

benőke1!
Nem megsértődni kell. Magyarországon magyar bíróság jár el. A hágai az egyetlen nemzetközi bíróság, de az csak az államok közötti jogvitában illetékes. Másik bírót nem lehet kérni, legfeljebb az eljáró kizárását lehet kérni. A per elhúzódása miatt van helye jogorvoslatnak és kártérítési igénynek is. Keressen meg egy ügyvédet. Úgy tűnik, hogy Ön barkácsolós saját maga pereskedő.

benöke1 # 2016.08.31. 15:04

Köszönöm a segítséget...cipőt a cipőboltból..

Burn Out # 2016.08.31. 14:59

a ruandai nemzetközi törvényszék is ütős lenne :D

benöke1 # 2016.08.31. 14:47

Nem tudom,de ez a bíró nem fog itéletet hozni...

Burn Out # 2016.08.31. 14:16

Hágaihoz? :D

benöke1 # 2016.08.31. 14:03

T Hozzáértők 2012 óta folyik perem vagyoni,lakhatás..biró úr valamiért képtelen itéletet hozni...kértem már az elnöktől másik bírót de semmi...igy nem tudok nemzetközi bírósághoz fordulni?Vagy mit tehetek?Köszönöm