Rokkantsági ellátás


wsmn # 2017.01.22. 05:26

Tisztelt Szakértő!

Nem teljesen világos számomra, hogy a rokkantsági ellátás feltételeinél hogyan értelmezendő az alábbi megkötés:
"Az (1) bekezdés a) pontjában foglaltaktól eltérően biztosításának tartamára tekintet nélkül jár a megváltozott munkaképességű személyek ellátása annak,

  1. aki 35. életévének betöltése előtt megváltozott munkaképességűvé vált, és 35. életévének betöltését megelőzően megkezdett iskolai tanulmányai alatt vagy e tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá vált, és 30 napnál hosszabb megszakítás nélkül biztosított volt,"

Mi számít iskolai tanulmánynak? Közoktatás vagy felsőoktatás nappali tagozata? Mert ha jól tudom nappali mellett hivatalosan nem lehet dolgozni vagy esetleg a diákmunka beleszámít a szolgálati időbe és jár hozzá táppénz? Én úgy tudom, hogy csak egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság szerezhető nappalis jogviszonnyal, azaz táppénz nem jár.
Meg iskolai tanulmánynak számít az esti vagy levelező képzés is, ha az közoktatásban vagy felsőoktatásban zajlik?
És a munkaügyi központok által szervezett tanfolyamok, amik mellé keresetpótló juttatás jár ide sorolandók? Az elvileg közfoglalkoztatási bérnek minősül és táppénz is jár mellé.

Másrészt a kérdés: Igényelhető-e ez az ellátás a fogyatékossági támogatás mellé?
Mert azt írja még plusz feltételként, hogy:
"rendszeres pénzellátásban nem részesül."

Válaszukat előre is köszönöm.