Közüzemű számla tartozás!


Immaculata # 2017.02.10. 19:03

Elsősorban annak kell fizetnie, aki lakta a lakást.

Ha senki sem lakta a lakást, vagy a tulajdonosok együttesen lakták, akkor közös a költség.

krekka # 2017.02.07. 16:36

Segítséget szeretnék kérni mert számomra is ellentmondó minden!
2001-ben közösen vettünk férjemmel egy ingatlant így 1/2 arányban vagyunk tulajdonosok. A szolgáltatókkal ő kötött szerződést 2007.-ben a férjem elhagyott engem és közös gyermekünket (új családot alapított).2010.-ig a közös ingatlanban laktunk addig én fizettem minden közüzemi számlát ami a férjem nevére szólt. 2010.-követően az édesanyámhoz átköltöztünk a férjem kiadta a lakást albérletbe. 2014.-ben vissza költöztünk a közös lakásba,ekkor derült ki hogy elég tetemes összegű tartozás lett felhalmozva. 2014-jelenleg is én fizetem a teljes rezsiköltséget teljesen egyedül,de még ebben az évben (2014)válókeresetet,és vagyonmegosztást indított ellenem a bíróságon. 2016 Februárjában a bontóper részítélettel lezárult,de a vagyoni per fenn áll. Én elfogadtam az ő egyezségi ajánlatát de ezen felül kéri 2007-2016 Október 31.-ig a teljes közüzemű számlát részére megfizetni.Tehát ami részemről már kifizetésre került a szolgáltató felé,és amit már jelenleg is kifizettem. a 2010-2014-ig terjedő időszakra fennmaradó Főtáv tartozás 1.100.000.-ft amit még a szolgáltató felé kifizetésre kell hogy kerüljön. Ezen összeg teljes egészében kéri tőlem elszámolásra,miszerint én lakom a gyerekkel jelenleg is a közös lakásban.
Kérdésem: Van e ennek jogalapja miszerint ezen időszakra kéri tőlem a teljes rezsiköltséget,mint 1/2 arányban tulajdonos,az állandó bejelentett lakcíme is a mai napig itt van és a szolgáltatókkal ő kötött szerződést!?
Ez a tartozás kin hajtható be? (nem egyedi mérős,tehát fogyasztás alapú szolgáltatás,h senki nem lakja az ingatlant akkor is ugyan ennyit kell kifizetni minden hónapban)
Köszönöm