Közös fal,Tűzfal karbantartása


nanemaaa # 2017.03.13. 07:42

Jókarbantartásra az ingatlan, épület tulajdonosa abban az esetben kötelezhető, ha annak elmulasztása következtében az épület életveszélyessé, vagy a közbiztonságra veszélyessé vált. Természetesen mindenki a sajátjával verheti a csalánt, magyarán az ingatlan/épület tulajdonosának kötelezettsége a jókarbnantartás. A szomszédra ezt áttestálni enyhén szólva mulatságos gondolat.

Bee72 # 2017.03.12. 14:47

Olyan problémám van,hogy Házunk hátsó fala,és a szomszédé egy kb.60cm-es vályog fal,és mi aláfalaztunk a mi oldalunkon,viszont van olyan része a falnak ami tőle vizesedik,neki azon a részen fáskamrája van,kötelezhetem az ő oldalán a helyrehozatalra? Illetve a tűzfala egy 15-20 méter hosszú,és kb 10-12 méter magas ,de elég rossz állapotban van,repedezik,mállik a vakolat stb.Olyan 6 éve volt,hogy utoljára jöttek és festették,azóta évente jelzem neki a problémát eddig az volt az ígéret,hogy jönnek,és csinálják,de nem értek oda,sőt most kaptam egy felszólítást postán keresztül,hogy feljelent ha nem hozom rendbe,mert azért ment tönkre mert a tövében parkolok!!!Mondjuk a saját udvaromban,ez nem hiszem,hogy törvénytelen lenne,de 30-50 centire parkolok a falától,igaz van egy faszerkezetes tároló építve közvetlen a fala mellé,de semmilyen formában nem kapcsolódik hozzá,de ott jó állapotban van a fala. :)Kérdésem,mit tudok tenni?1.Valóban nekem kell a felújítást,és annak költségeit fedeznem az ő tűzfalának?2.keressek én is valakit,aki hivatalosan is felszólíthatja a felújításra?Előre is köszönöm a válaszokat