Hova tovább, kihez fordulhatok?


Kody # 2017.10.20. 09:46

Sziasztok!

Egy jóbarátom nagyon tanácstalan helyzetbe került. Szeretnék egy kis segítséget kérni az ügyében.
Lassan két éve szeret egy korlátozó gondnokság alatt lévő hölgyet, aki 30 éves és egy rehab lakóotthonban él.A hölgy értelmi sérült. A barátom épp értemű és dokgozik.Kettejük közt 9 év van,de a hölgyet nagyon szereti és ahogy látom, a hölgy is őt. Szeretné a srác feleségül venni. Az a kérdésem, hogy milyen lehetőségeik vannak, mert nagyon rossz látnom, hogy a srác nagyon szenved. Ilyen helyzetet én még nem tapasztaltam, de szeretnék neki segíteni. Milyen úton
induljanak el, mit kellene tennijük, kihez kellene fordulniuk, hogy a helyzet pozitívan rendeződjön?
Kérem sevítségeteket. Előre is köszönöm a srác nevében.

jozs79 # 2017.10.04. 21:55

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni,valaki tud-e!?
A tescoban vásároltam egy fűnyírót,a karosszériája megadta magát a kerekeknél.
Visszavittem és elküldték szervizbe.
Egy hónapot vártam rá,értesítettek hogy mehetek érte.
Mentem is a vevőszolgálathoz,persze igen megérkrzett.
Na de mikor megláttam a dobozát,hát mit ne mondjak...
Mondtam a hölgynek hogy nézzünk már bele,persze mondja.
Na az a látvány,egy retkes füves olajos fűnyìró.
Mondtam a hölgynek hogy ez nem az enyém!
Mondom hogy a fűgyűjtője az enyémnek otthol van akkor mit keresne itt,ez retkes füves.
A gazbowden rudazata nincs rajta.
Aztmondja hogy csak ez van.
Hát én ezt nem fogadom el!!!
Amit én bevittem az tiszta kulturált volt!!!
Amit küldtek az retkes olajos füves,a papirok tiszta merő olaj!!!
Sőt először mikor vittem az olajat nem engedtem le.
Hazavittem leengedtem és visszavittem.
6-szor használtam és a kasznija addig bírta.
Azt mondta hogy másnap felhívják a szervizet és rákerdeznek.
A válasz az volt hogy ezt küldték az országban ez az egyedüli szerviz aki ezzel a márkáju fűnyìrót szervizeli.
Kicserélik a sérült alkatrészt és visszaküldik.
Mondom értem de ez akkor se az enyém!!!
A válasz az hogy ad egy telefonszámot ami a szervizé,és hivjam fel beszéljek velük!
Kérdezem hogy én beszéljek velük!?!?!?
Mit lehetne tenni ezzel a helyzettel???
Segitségeteket rlőre is köszönöm!

Burn Out # 2017.07.31. 12:14

ha a tisztességes állampolgárt nem védené a törvény, akkor most a börtönben ülnél alaptalanul...

gerbera317 # 2017.07.25. 20:12

Olyan nincs, hogy bizonyítottan nem történt lopás, legfeljebb olyan, hogy a lopás nem bizonyítható. Egyébként sérelemdíjat követelhetsz a szomszédodtól. Nem kezdők műfaja, fogadj hozzá ügyvédet!

marokkó # 2017.04.21. 05:57

Bontóperben állok a volt férjemmel. Ellene büntetőeljárás fog indulni kapcsolati erőszak tényállásban. A jelenlegi szeretője gyakorlatilag meg akart félemlíteni azzal, hogy jobban járok, ha mindent eltusolok, mert az ő nagybátyja ügyész és meg fogják oldani, hogy úgy legyen minden ahogy ők akarják. Szeretném, ha az ügyeinket fokozott ellenőrzés alá vennék a befolyással való visszaélés megakadályozására! Hogyan tudom ezt kérelmezni?

drhalasz # 2017.04.07. 12:58

Először próbáld meg a szervíztől a nevét és lakcímét megtudni.Utána keresd meg és ha sikertelen az akciód utána jelents fel.

Immaculata # 2017.04.02. 16:13

Feljelentést kell tenni.

Dr. Mengele # 2017.03.24. 20:55

Kedves Fórumozók!

A segítségeteket szeretném kérni végső elkeseredésemben. 4 hónappal ezelőtt elvittem egy szervizbe a motoromat, amiről semmilyen papírt nem kaptam, amikor átvették. A szervizben két hónap után a szerelő felmondott - aki vállalta a motor javítását - és lehetőségként felajánlotta nekem, hogy elviszi magával a motort és megcsinálja, amibe én bele is egyeztem. A kilépésekor egy alkatrész árát ki kellett fizetnem, amely összegről készült átvételi elismervény a szerviz részéről. Sajnos sem az illető nevét, sem lakcímét nem ismerem. A dolog ott kezdődött, hogy folyamatosan csak ígérgetett az illető, gyakorlatilag hitegetett azzal, hogy már csinálja a motort, már csak ez kell, már csak az kell és hasonlók. Mostanában már a kifogások jöttek: beteg vagyok, ez mégsem lett jó, visszaadtam az ipart, átadtam a barátomnak szerelésre a motorodat és hasonlók. Nagyon sok ígéretet kaptam, hogy most már tényleg készen lesz, de a motor nem akar elkészülni. Eddig nagyjából tudtam vele a mobiltelefonján kommunikálni, azonban most már azt sem veszi fel. Amikor a címe felől kérdeztem, mindig ködösített. Mit tehetnék ebben az esetben? Nagyon szeretném visszakapni a motoromat. Tegyek feljelentést? Próbáljam meg a szervizen keresztül kideríteni a lakhelyét és menjek el személyesen hozzá? Keressem fel a fogyasztóvédelmet? Mi a helyes cselekvés? Természetesen először szeretném elkerülni a hatóságokat, ha lehetséges, mert az mindenkinek jobb.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!