közösképviselő választás


drbjozsef # 2017.05.05. 15:19

Nem.
A meghatalmazásnak nem kötelező kelléke a tanúk személyi igazolványának száma.

Ha mintákat, vagy szolgáltatótól letölthető formanyomtatványokat nézel, szinte mindegyiken rajta van. De ez csak a legyek és a szar tipikus esete.

stilmotoros # 2017.05.05. 14:25

Tisztelt Fórumozók!
Olyan kérdésem van, hogy a társasházi közgyűlésre irt tulajdonosi meghatalmazás szabályos-e olyan formában, hogy a tanúknak a neve mellett nem szerepel a személyi igazolványuk száma.
A közgyűlésünkön beadott meghatalmazásokon egyiken sincs feltüntetve.
Több weboldalon több mintát megnéztem és mindegyiken szerepel.
Szerintem ha nincs ráírva, akkor bárki adatát, bárki odaírhatja akár fiktívet is, mert a tanúkat senki sem látta, mi több a meghatalmazást benyújtó kérte a tulajdonosoktól a meghatalmazásokat nem pedig a meghatalmazók adták, ez kitűnik abból is, hogy a meghatalmazott kézírásával van írva, a meghatalmazó csak aláírta.

drbjozsef # 2017.04.27. 06:48

patriota,

a laikus én vagyok, nem jogász.

Az pedig, hogy a résztvevők döntetnek, normális. A többi tűrje. Pont, mint az országgyűlési választásoknál...

patriota # 2017.04.27. 04:57

Köszönöm válaszodat. Valóban laikus vagyok ,tetézve még nagy -naivitással. Miért érdeklődőm akkor, amikor a 200 lakásos társasházból jó, ha 50-60 tulajdonos vesz részt a közgyűlésen, kiknek az átlagéletkora 70-80 év. Ebben a házban csak az történik, amit az előterjesztők akarnak.

drbjozsef # 2017.04.26. 14:29

Laikus hozzászólóként, majd kijavítanak :

  1. Határozatképes részvétellel. Mindenhez elég ez, kivéve ami nevesítve van a törvényben (AO vagy SZMSZ módosítás)
  2. Szerintem igen, minden további nélül.
patriota # 2017.04.26. 10:43

Tisztelt Fórumozók!
Nem tudom jó helyen teszem-e ,fel a kérdésemet, de kérem, hogy aki tud választ adni, az tiszteljen meg vele.

1. Milyen közgyűlési részvétellel szabályos a választás? (50%, 2/3, stb)
2.Él-e még az a szabály, hogy a nem határozatképes közgyűlést 30 perc múlva összehívni és a részvételtől függetlenül a többségi szavazat dönt?
Köszönöm