Rendőri karjelzés figyelmenkívűl hagyása


alfateam # 2017.05.02. 09:19

A rendőrt azért csak-csak illek megismerni, bármiben van is éppen.
Hát-persze, az alsó-gatyás rendőrt is okvetlen fel kell ismerni és főleg megismerni az éppenséggel kötelező...

thomaser # 2017.05.02. 09:04

Én is így emlékszem

Viszont a 2 utasom szerint pedig oda intett, hogy állj.
Azt tudom, hogy mikor elhaldtam mellette akkor háttal állt

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.02. 08:52

pont oldalasan, félig háttal.
Akkor nem azt jelezte, hogy állj. Legfeljebb azt, hogy "figyelem, a forgalom iránya változni fog".

thomaser # 2017.05.02. 08:49

Láthatósági mellényes volt ( ami persze nem garancia arra hogy valóban rendőr volt) de akkor meg mit integet a rendőrök mellett az autósoknak

Azert is figyeltam rá jobban mert ő szemben állt nekem
Az úton levő rendőr meg pont oldalasan, félig háttal.

Az viszont tovabbra is erdekelne hogy feljelenthetnének?

alfateam # 2017.05.02. 05:22

(2) Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,

  1. a járművek megállítására

aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,

ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;

  1. a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.

(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.

thomaser # 2017.05.01. 22:05

Egy gyalogátkelő helyen az út kozepen állt a rendor es iranyitotta a forgalmat.. es nem voltam eleg figyelmes.
Az út szélén álló integetett hogy menjek tovább
Es mikor tovabb haladtam akkor láttam hogy aki az út kozepen állt azt intette hogy állj.

Nem ertem minek voltak ott ketten es egyszerre két kulon jelzest mutatva
De nyilvan aki az út kozelen allt arra kellett volna figyelnem

thomaser # 2017.05.01. 21:38

Tisztelet mindenkinek!

Ha rendőri karjezlést a figyelmetlenségem miatt figyelmenkívűl hagytam, de nem állítottak meg. Attól még feljelenthettek?

Ha a vezető kilétét nem lehet megállapítani, mert az autó tulajdonosa a közeli hozzátartozóit nem közeles megnevezni attól még lehet a szabálysértési büntiből valami?