Sövénymagasság


Vadsuhanc # 2017.05.23. 17:41

Kedves csabex!

Kicsit túlreagáltad dolgot. A legbiztosabb választ a kérdésedre a helyi Önkormányzattól tudod megkapni lásdIus latratus és nonolet válaszát. ( mondjuk én is ilyen érzékeny vagyok mint Te )

Dr.Attika

Kicsiny falumban a templom harangjából lett harag. Hangosan szól- Igaz 300 éve, de most egy ide költözőtt fővárosi embert ( izét ) zavar. Amikor a jegyzőnő elmondta, nem tudtam sírjak vagy nevessek. Várom a megoldást.... ( halkan harangozunk )

Dr.Attika # 2017.05.23. 14:48

Ej, ej. Már kérdezni sem szabad a fórumon, úgy hogy ne gyökerezzék le az embert. Kinek a sövénymagasság, kinek a macskapisi szaga okoz szomszédjogi problémát.

csabex # 2017.05.23. 13:22

Köszönöm a segítséget.
A Dr. Attika nevű gyökérnek meg a trollkodást.

Dr.Attika # 2017.05.22. 10:40

Vagy helyszíni szemlét kell tartani.

Egyjogász # 2017.05.21. 20:37

"Kérhetem az Önkormányzatot, hogy tiltsa el a szomszéd macskákat a sövényem és virágaim lepisálásától?"

Hogyne, kérni bármit lehet.
Jegyző haver mesélte, hogy tőlük egyszer azt kérték, hogy tiltsák el a szomszéd kakasát a kukorékolástól, mert felébred rá.
Javasoltam, hogy tiltsák el nyugodtan, de a kérelmezőt kötelezzék, hogy a határozatot olvassa fel minden hajnalban pontban három órakor a tyúkólban a kakasnak, akkor tuti nem a kakaskukorékolásra fog felébredni...:)

A szomszédnéni meg inkább cummantsa le a férjét naponta, lehet, hogy akkor nem a szomszéd lány után fog leselkedni.

Dr.Attika # 2017.05.21. 20:22

Már már hihetetlen, hogy mi miatt folynak szomszédjogi viták. Egy ügyvéd kolléga mesélte. Ügyfele szomszédjának felesége az alábbiak miatt kért birtokvédelmet:
A szomszéd lánya rendszeresen napozik meztelenül a saját kertjükbe. Ezért a férje őt rendszeresen kukkolja. Kérte, hogy a szomszéd lányát tiltsa el az önk. a meztelenül történő napozástól. Kiderült, hogy a panaszos férjének ahhoz, hogy kukkolhasson létrát kell igénybe vennie, mert a meztelen napozásra csak így tud rálátni.

Dr.Attika # 2017.05.21. 20:07

Tisztelt Fórumozók!
Van egy kandúr és egy nőstény macskánk. Mind a ketten ivartalanítottak. Párzási időszakban a szomszédok nem ivartalanított macskái rendszeresen lehugyozzák a kerítés melletti sövényt és a virágokat. Ezáltal sokszor érezni macskapisi szagot. Kérhetem az Önkormányzatot, hogy tiltsa el a szomszéd macskákat a sövényem és virágaim lepisálásától?

alfateam # 2017.05.21. 15:47

346/2008 XII.30.

2. § (1) Fás szárú növény az ingatlan azon részén és oly módon telepíthető, hogy az - figyelemmel az adott faj, fajta tulajdonságaira, növekedési jellemzőire, szakszerű kezelésére - az emberi életet és egészséget nem veszélyeztetheti, a biztonságos közlekedést nem akadályozhatja, valamint nem okozhat kárt a meglévő építményekben, létesítményekben, és nem akadályozhatja azok biztonságos működését.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.21. 15:38

Milyen törvényi felhatalmazás alapján szabályozhatná ezt önkormányzati rendelet?

nonolet # 2017.05.21. 13:50

Hát... MOST lett ez csak probléma... ez van :-)

...és akkor jegyző.

ius latratus # 2017.05.21. 12:52

csabex

Szabályozhatja édesanyád lakhelyén helyi rendelet is, előbb -ha van ilyen-, azt nézzétek meg.
Ha nincs, akkor -akár- jöhet a birtokvédelmi eljárás is. S most abból indulok ki, hogy még nem zavarja édesanyádat egy éve a sövény, mert ha évek óta probléma, akkor csak per lehetséges.

nonolet # 2017.05.21. 09:53

Ha a szomszéd kérésre sem hajlandó
levágni a tetejét max 2,5 méterig...
(előbb szóban kérd, aztán írásban és tértivevénnyel szólítsd fel)

Akkor a jegyzőnél lehet indítani birtokháborítási ügyet.
Az elvett benapozás miatt.

De nem te!
Hanem az ingatlan tulajdonosa vagy haszonélvezője.

Más csak meghatalmazással léphet fel.

alfateam # 2017.05.21. 09:29
csabex # 2017.05.21. 08:37

Ha valaki tudna nekem segíteni, nagyon megköszönném.

A problémám a következő. Édesanyám szomszédjának már majdnem 4 méteres sövénye nőtt, rögtön a kerítés mellett. Ezáltal leárnyékolja az ott növő pázsitot, amely ezáltal pusztul, és egyéb növényeit, amelyeket díszítésként gondozott 70 éves koráig. Van-e valamilyen rendelet arra, hogy milyen magas lehet a kerítés mentén a sövény? (A kerítés csak 2 méter magasságú)
Előre is megköszönném a válaszokat.