polgári per


drbjozsef # 2017.11.23. 19:15

Olyan adatot, amihez neked is jogod van hozzájutni, felesleges a bírósággal kikérni. Olyat kell indítványozni, amihez nem férsz hozzá, mondjuk az ellenérdekelt fél híváslistája, vagy bankszámlaforgalma, ha szükséged van rá a bizonyításhoz.

Kérd ki Te, és nyújtsd be, mint bizonyítékot. Majd a másik fél kikéreti a bírósággal, ha azt gondolja, hogy mondjuk hamisítottál rajta valamit.

Kazi # 2017.11.23. 19:05

Most lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.23. 18:44

(Megjegyzem polgári perben ritkán van ennek érdemi jelentősége.)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.23. 18:43

Neked nem adja ki a szolgáltatód?

Kazi # 2017.11.23. 17:46

Szép estét!
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy polgári perben saját telefonszám hívásforgalmi adatainak lekérését lehet-e indítványozni a bíróság felé? Ha igen, akkor hogyan kell kérni: keresse meg a távközlési szolgáltatót a bíróság?

Vadsuhanc # 2017.07.07. 11:20

Kedve lemon!

Még mindig nem írtad miért kerül sor a második tárgyalásra.Pontosabban mit vitattál, ha nem a jogalapot? ( a jogalapot elismerted ?)

lemon # 2017.07.07. 08:36

Egy tárgyalás már volt. Kérdésem még mindig az, hogy a második tárgyaláson az alperes a jogalapot vitathatja még?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 17:59

Tisztelt Attika !

15.000. forint perköltségem volt ( a bíró 25.000. ítélt meg javamra nem tudom miért )

NA jó a levelezési költségemet nem számolom bele igényt sem terjesztettem elő rá.( cca. 2500 forint )

Köszönettel tartozom nektek a sok segítéségért mert az itt jelenlévők igen is sokat segítettek ki-ki a saját területén, hogy ez sikerült. Még az sem biztos, hogy nekem írt választ valaki, de más ügyben adott válaszát tudtam hasznosítani.

( gondolom a Törvényszék nem véletlenül állapította meg a fellebbezésem kapcsán, hogy az első fokon eljáró bíróság jogszabályokat sértett )

Többek között Neked is köszönöm, ha nem is tudod mivel segítettél :-) ( én tudom ez a lényeg )

Dr.Attika # 2017.07.05. 17:45

Általam is igen tisztelt Vadsuhanc!
Ennek örülök. Annak már nem, hogy igazad érvényesítése ennyi ideig és ennyi perköltséggel történt.Legyen a bírói igazságszolgáltatás gyors és költséghatékony.

Vadsuhanc # 2017.07.05. 17:35

Általam igen Tisztelt Attika !

Az Intrum J 47.000. forint tőke és járulékai miatt perelt be tavaly januárban. Egy tárgyalás. Második tárgyaláson a bíró elmeszelt. Fellebbeztem a Törvényszékhez. Helyt adtak ítéletet hatályon kívül helyezték. Járási bíróságon új tárgyalás. A pert megnyertem. ( kb két hete )

Tapasztalatból mondom, hogy eltudom képzelni a kis értékű perben a több tárgyalást mivel nekem három tárgyalás volt eddig és egy törvényszéki döntés, ha ezt nem is vesszük szigorúan tárgyalásnak.

Várom a fejleményeket:-)

Dr.Attika # 2017.07.05. 17:19

Elméletben. Vadsuhanc! Eltudod képzelni, hogy cca 20 ezer forintos un. parkolós perben 5 tárgyalást tartott a bíróság?

Vadsuhanc # 2017.07.05. 12:49

lemon

Volt már tárgyalás ?

Kis értékű perben szerintem legkésőbb az első tárgyaláson elő kell terjeszteni az üggyel kapcsolatos bizonyítékokat és indítványokat egyéb bírói intézkedés illetve döntés hiányában.

lemon # 2017.07.05. 12:24

Kedves Fórumozók!

Pp-s kérdésem lenne, ha kis értékű perek szabályai szerint kezdődik egy ügy. Az alperes kéri a kereseti kérelem elutasítását, részletesen elmondja, hogy miért, de a jogalapot nem vitatta, akkor az eljárás során még pl. a következő tárgyaláson erre is kitérhet?