kamerás megfigyelés - otthon?


czigler_j # 2017.07.07. 10:19

Kedves Hozzáértők!

Tanácsot szeretnék kérni a következő kérdésben: közös tulajdonú lakásban az egyik tulajdonos a főként általa (önkényesen) használt szobában kamerát helyezett el, erről a többi ott lakót nem tájékoztatta, engedélyüket nem kérte. A kapcsolat nem harmonikus a lakók között, de egyelőre, átmenetileg kényszerűen együtt élünk. A szobába olykor más is bemegy és ott tartózkodik. Nehezményezzük a dolgot, senki nem szeretne megfigyelve lenni.

Kérdésem, hogy jogosan működtet-e ilyet, illetve, ha nem, mit tehetünk, hogy a jogsértést megszüntessük (szép szó nem használ.)?

Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.07. 10:39

Istenem...

nonolet # 2017.07.07. 11:42

Mondjuk ne menj be a másik szobájába... engedély nélkül.
Pláne akkor, ne amikor nincs otthon!

Nyilván nem véletlenül rakott fel kamerát ellened.

czigler_j # 2017.07.07. 12:16

Nem kizárólag az ő szobája, mint írtam, más is használja. Ő is bejáratos bármelyik szobába, korlátozás (és megfigyelés) nélkül.

Elsősorban az érdekelne, hogy jogi szempontból ez a kamera-dolog így, ahogy leírtam, rendben van-e. Elvi okokból zavar minket.

Előre is köszi!

Vadsuhanc # 2017.07.07. 13:21

Gondolom megbeszéltétek a dolgot vele. Mit mondott miért tette fel a kamerát?

Egyébként csatlakozom KBS véleményéhez......

czigler_j # 2017.07.07. 14:01

Igen, azt mondta: "mert, csak". Nyilván, ha lehetett volna vele értelmesen, érdemben beszélni erről, nem itt tettem volna fel a kérdést.

Nyilván bizarr, meg piti annak, aki nem él benne egy ilyen helyzetben, és nem ismeri a szitut. De nem is ezt a részét kértem véleményezni, csak jogi tanácsot kértem.

Vadsuhanc # 2017.07.07. 14:22

Kedves czigler_j!

Gyanítom Való Világ vagy Nagy Testvér rajongó lehet a tulajdonostárs.....

Amennyiben tényleg ( jogszabály szerint ) közös tulajdonban van a bekamerázott ingatlanrész minden további nélkül az oda való belépéskor "kiszakítanám" ( rongálás nélkül ) a vezetéket. Amennyiben fel akar jelenteni érte neki kell megindokolnia vajon miért is helyezett fel kamerát az ingatlan közös tulajdont képező részére.....

Szerinted mit fog mondani ?

nonolet # 2017.07.07. 16:47

Nem kizárólag az ő szobája, mint írtam, más is használja. Ő is bejáratos bármelyik szobába, korlátozás (és megfigyelés) nélkül.

Miért mindenkié minden szoba...?
Osszátok el a szobákat, kizárólagos használtra.
Bizonyára megoldható, ha akarjátok.

Nem normális dolog az "ellenségek" számára közös szoba használat.

Vadsuhanc # 2017.07.07. 16:52

nonolet

Mondom Valóvilág vagy Big Brother! :-))))

efi99 # 2017.07.07. 19:36

Valószínű azért közös használatú mindenki számára ez a szoba, mert ez a fürdőszoba...
Így már a kamera is érthető...

nonolet # 2017.07.07. 22:02

"az egyik tulajdonos a főként általa (önkényesen) használt szobában"

Kétlem, hogy ez a fürdőszoba lenne...

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.08. 10:41

Miért erőlteted a kriminális vonalat?

czigler_j # 2017.07.10. 11:07

"Miért mindenkié minden szoba...?
Osszátok el a szobákat, kizárólagos használtra.
Bizonyára megoldható, ha akarjátok.

Nem normális dolog az "ellenségek" számára közös szoba használat."

Egyetértek. De kevesebb a szoba, mint az ember (tulajdoni arányok azonosak), s ő egyedül kíván birtokolni egy szobát. Sem megegyezni a használatról, sem eladni és osztozkodni egyedül ő (a kamerás) nem akar. Gyanítjuk, arra játszik, hogy belefáradjunk a dolgaiba, és kiköltözünk, ez anyagiak és elviek miatt sem lesz. Per (közös tulajdon megszüntetése) folyamatban, de addig is élni kell(ene) valahogy...