Hársfa!!!!!


drbjozsef # 2017.08.14. 12:55

http://www.fehervarifavagas.hu/…_szomszedjog

Tértis levélben felszólítod az önkormányzatot az ágak levágására, vársz 1, legfeljebb 2 hetet, ha nem tette meg, levágod. Ha levágattatod, akkor a költségek megfizetését egy újabb levélben kérheted, ha nem fizetnek, fizetési meghagyást indíthatsz.

Soldier8 # 2017.08.11. 10:24

Üdv!

Szakértők segítségét kérem!
Kb. 2000 fős körüli faluban lakom. Az utcánkban hársfák vannak telepítve, amelyek az önkormányzat tulajdonában vannak, ezért én csak úgy nem is nyúlhatok hozzá.
Viszont a mi házunk előtt lévő fa ágai rálógnak a háztetőnkre, ami kárt is okozhat egy vihar során, ill. a csatornámat rendszeresen eltömíti.
Többször jeleztük, és kértük az önkormányzatot, hogy a tetőre lógó ágakat vágják le, de semmit nem tettek és nem is válaszoltak.
Mivel tudom elérni, hogy megtegyék?? Van erre valamilyen jog? Esetleg a "346/2008. (XII. 30.) Korm. rendelet
a fás szárú növények védelméről" nem erről szól? Lehet az önkormányzatot kötelezni arra, hogy vágják le azokat az ágakat, amik veszélyeztetik a tetőmet?
Továbbá, ha pl. egy vihar során történik is kár ezek miatt az ágak miatt, ki fizet? Az én lakásbiztosítóm fizet, vagy az önkormányzat biztosítója?

Kérem segítsenek!

Köszönöm
Simon