Csak egy különleges kérdés (letiltásról)


gerbera317 # 2017.08.25. 14:26

az illető "kitüntetést" kapott a jó munkájáért

Ezt hogyan kell érteni??? Tényleg kitüntették? Netán ellenkezőleg: elfüggesztették a hivatalából? Vagy mi?
Ugye egy kicsit sem zavar, hogy ez nem egy rejtvényfórum? Ugye???

Linnax # 2017.08.22. 03:47

Gerbera:
rosszul fogalmaztam: az illető "kitüntetést" kapott a jó munkájáért (tehát könyörtelen)
több kölcsön van
ha a banknak van egyedül jelzálog-joga a házamra, akkor a végrehajtó a megkérdezésük nélkül intézkedhet?
hogyhogy nem "egész biztos", hogy jelzálog-jogot jegyeztetett be? De hiszen az van az iraton!
Ok. Aki hülye, az hülye. De mindenhez nem érthetek. Én a saját szakmámat nagyon jól tudom és értem, ha pénzügyestől tanácsot kérek, akkor miért nem ad TISZTESSÉGES tanácsot?
De azt nem mondod, mit kérelmezzek. Azt Bea1 mondta! Figyeltem: te jó vagy a szakmádban, de semmi emberi érzelem nincs benned! Ezért nagyon sokszor csak ítélkezel, de segíteni nem segítesz.
Így sem veszek csokit, sem Túró Rudit, sem joghurtot, csak ALAPVETŐ élelmiszereket!!!!
Azt tuti, hogy 15e forintnál többet hagynának meg csődeljárás esetén!!
És köszönöm a (ki)oktatást!
Szevasz!
Ui.: Én az egész életemet úgy éltem le, hogy nem csak pénzért dolgoztam, hanem önzetlenül is segítettem az embereknek, ha módomban állt!!!!!!! (és "állt" módomban)

Linnax # 2017.08.22. 03:29

Bea1: Köszönöm, eddig ez volt a legértelmesebb (na ne sértsük meg a többieket) a legkézenfekvőbb tanács! Köszönöm még egyszer!

Linnax # 2017.08.22. 03:26

Vadsuhanc: Igen. Így van. :(
Ehhez még nagyon össze kell szedni magam. Van, amikor az ember már annyira maga alá esik, hogy nem képes normálisan intézni a dolgait. De ez már orvosi eset. Ott már voltam. És rendbe fogok jönni!

Linnax # 2017.08.22. 03:21

Nonolet: nem szabad ítélkezni!
Igen, időm lenne, csakhogy rokkantnyugdíjas vagyok, és már tényleg nem vagyok alkalmas munkára. Próbáltam.

Bea1 # 2017.08.21. 07:20

Keresse fel a bankját, és kérje a kölcsöne átütemezését.

Sok esetben például 6 hónapig csak a kamatot kérik ilyen esetben.

nonolet # 2017.08.21. 07:14

Linnax

"Mit tehetek, hogy megmaradjon a házam, de élni is tudjak?"

Hát erre egyszerű a válasz.

Szerezz TÖBB jövedelmet!!!!

Nyugdíj mellett van rá időd...

gerbera317 # 2017.08.20. 15:04

Linnax

- „egy jó munkájáért díjazott végrehajtó” - Ugyammá'. Most dolgozna ingyé'?
- „a nyugdíjam felét vonatja le” - Csak 33 százalékot, ha egy végrehajtás van. Több letiltás esetén 50%, de ezt nem írod.
- „úgy, hogy a bankommal megbeszélve” - egész' biztos, hogy nem beszélt össze a végrehajtó a bankoddal.
- „a házamra bejegyeztetett jelzálogot” - egész' biztos, hogy nem jelzálogot jegyeztetett be.
- „Nem kellene körültekintőbbnek lennie egy végrehajtónak?” - Ez egy kérdésbe burkolt állítás (= a végrehajtó nem volt elég körültekintő). Pedig az volt. Te nem voltál körültekintő.
- „Miért megy minden automatikusan?” - Ez is kérdésbe burkolt állítás (= a végrehajtónak nem így kéne ezt csinálnia). Csakhogy így kell hivatalból eljárni. Ha valamit másként akarsz, akkor azt kérelmezni kell.
- „A csődeljárással több pénzem maradna megélhetésre” - Így csak 50% (?) az elvonás, úgy pedig lényegesen több. Még csokit is csak a csődbiztos engedélyével vehetsz a születésnapodra.

Vadsuhanc # 2017.08.20. 14:50

Linnax

Ugye a mai napig nem voltál a végrehajtónál és nem kérdezted meg tőle, hogy tulajdonképpen mennyivel tartozol?

Ugye?

Linnax # 2017.08.20. 13:37

Gerbera, ezt mégis miből gondolod? Nagyon belesüllyedtél már a foglalkozásod ártalmaiba! Én nem szoktam hazudni. Főleg itt, ismeretlenül mi értelme lenne? (Nem bánnám, ha válaszolnál)

Linnax # 2017.08.20. 13:34

Köszönöm, Vadsuhanc! Gondoltam, de mondom, hátha van valami egérút...

gerbera317 # 2017.08.17. 11:28

Hogyan lehet egy kérdésben ennyi valótlant állítani? Ezek után hogyan vársz rendes választ?

Vadsuhanc # 2017.08.16. 11:51

Mert a végrehajtónak ahhoz semmi köze, hogy általa törvényesen levont jövedelmed megmaradó részéből Te mit fizetsz. Törvény......

Linnax # 2017.08.16. 11:42

Nem bajlódom végrehajtókkal, azt mondom, hogy tiltassák le a nyugdíjamból. Eddig nem is volt semmi gond, de idén (egy jó munkájáért díjazott) végrehajtó már a nyugdíjam felét vonatja le, úgy, hogy a bankommal megbeszélve a házamra bejegyeztetett jelzálogot. Eddig rendben is van. De azt miért nem vette figyelembe, hogy a nevezett banknál az építési kölcsönt is fizetem, mégpedig maradéktalanul!! Most abba a helyzetbe kerültem, hogy lehet, hogy még a rezsit sem fogom tudni kifizetni, vagy koldulok, vagy nem fizetem tovább az építési kölcsönt.
Nem kellene körültekintőbbnek lennie egy végrehajtónak? Miért megy minden automatikusan?
Akartam csődöt indítani magam ellen, de mivel fizettem rendesen az házra felvett hitelt, nem vehetek részt benne? Mit tehetek, hogy megmaradjon a házam, de élni is tudjak?
(A csődeljárással több pénzem maradna megélhetésre, mint most! Gyakorlatilag nyomorgok.)