Permetmérgezés


alexejj # 2017.10.02. 15:59

Szeretnék segítséget kérni, szakjogászt keresek. 2002-ben vásároltam külterületi ingatlant a Balaton-felvidéki Nemzeti Park területén egy pince-présházat területtel egy festői domboldalban. Az épületet felújíttattam, itt élek 12 éve életvitel szerűen. 4 évvel ezelőtt a telekhatárral szomszédos fás, ligetes területet 6 hektárt megvásárolt egy gazdálkodó és mezőgazdasági terményeket termeszt rajta úgy, hogy rendkívül erős vegyszereket helyez ki ipari mennyiségben hatalmas gépekkel, amitől többször nagyon súlyos permetmérgezésem volt.A tünetekből a szakemberek azt mondták, hogy vélelmezhetően cián tartalmú a növény növekedését serkentő vegszerkihelyezés történhetett. Kértem a gazdát, hogy ne használjon egészségkárosító vegyszereket, de azt mondja, ő gazdálkodó és azt csinál itt amit akar, ha nem tetszik költözzek el. Minden illetékes hivatalt megkerestem már de mindenütt neki adtak igazat. Azt mondják ez így rendben van. Ezen én nagyon csodálkozom, mivel ez egy védett természeti környezet, kiemelt üdülő övezet és több állandó lakos is van a művelt terület mellett. A házam 30 méterre van a vegyszerezett területtől. Itt permetezés után nem lehet levegőt venni, csak védőmaszkban lehet kimenni a kertbe hetekig. Gyakorlatilag használhatatlanná vált az otthonom, a földem, a kertem. Egy állandó rettegésben élünk itt a vegyszerezés miatt. Van bármilyen jogi lehetőség arra, hogy ez megváltoztatható legyen? Köszönöm ha valaki válaszol.