Egyen oviszsák


mizsuka # 2018.02.21. 14:26

Bocsánat nem ide akartam írni a problémámat!

mizsuka # 2018.02.21. 14:22

Tisztelt Fórumozók!
Olyan problémával és kérdéssel fordulok ide a Fórumozókhoz hogy az óvodánkban szerintem az Óvónőnk már teljes uralmat gyakorol és érdekelne hogy ezt megteheti-e.
A történetem a kis fiam 6 éves, most először nem tudtam menni a szülői értekezletre és ezért az óvónő a gyermekjóléti intézményhez való bejelentéssel fenyegetőzik! A meghívóban ez is szerepel a végén
idézem:"Felhívjuk a figyelmeteket hogy a szülői értekezlet látogatása törvény által megfogalmazott szülői kötelesség, melynek elmulasztása továbbra is jelzésre kerül a gyermekjóléti intézmény felé!"
Írhat ilyeneket egy óvónő?

Egyjogász # 2017.10.05. 05:35

A mi gyerekünk ovijában az önkényuralmi eszközökkel élő despota óvónők elrendelték, hogy a gyerek a "LABDA" jelet használja, holott ő a "MACI"-t szerette volna.

Szerintem ez súlyosan sérti a gyereknek az EU Óvodai Jel Chartájában és a Tokiói Óvodai Jel Egyezményben rögzített emberi, személyiségi és óvódistai jogait, különös tekintettel a "MACI" jelhez fűződő, nemzetközileg garantált jogaira.

Az ilyen rendkívül súlyos jogi problémákat komolyan kell venni, így több más macista szülővel úgy döntöttünk, hogy az ügyben az ENSZ Biztonsági Tanácsának soron kívüli összehívását kérjük.

Lyonee # 2017.10.04. 18:25

Honnét veszed, hogy nincs rajta a jel?

wers # 2017.10.04. 11:00

Na de mit szól a többi szülő? Gyanítom ez mindenkinél probléma. Mintha az akasztók fölé szoktak jeleket kitenni. Pont azért, hogy gyerkőcök tudják, melyik az övék. Azt a maci jelet miért nem kaphatná meg a zsák is? Erre az óvónőknek kellett volna gondolniuk.

limma # 2017.10.04. 07:07

Ott eddig is kutathattak, ha kék az a zsák, ha hercegnős :)

Immaculata # 2017.10.04. 07:01

Azért Limmácska, mert nem zárható szekrénykék vannak, hanem öltözőzsákok. A gyerekek egymás cuccaiban keresgélnek. A magánszféra sérül.

limma # 2017.10.04. 06:36

Így már értem a problémát, csak azt nem, hogy a személyiségi jogokat minek kellett idekeverni gazdasági és higiéniai okok helyett.

Zoltanuss # 2017.10.04. 06:11

Érdekes vita. Nekem viszont egyensapkám volt a középsuliban. De csak kettő évig aztán elhagyták.

Vadsuhanc # 2017.10.03. 18:38

Kedves Bogi81!

Leírom harmadszor is! Emberileg megértelek, de ezt a problémát egy szülői érteekezleten is elő lehe adni. VAgy tényéeg váltsatok ovit.

Bogi81 # 2017.10.03. 18:27

Kedves Vadsuhanc!
Mindkét fiamnak ugyanolyan zsákja lett. Az első néhány hét alatt ruhák tűntek el, keveredtek össze, mert a csoporton belül mind a 24 gyereknek ugyanolyan a zsákja. Van néhány gyerkőc a csoportban, akinek a ruháit nem szeretném a gyermekem zsákjában megtalálni és fordítva sem, valamint nem szeretnék folyamatosan újakat vásárolni az eltűntek helyett. Dez ez csak az egyik része annak, ami miatt ovit váltunk, több dolog társul még hozzá. Igyekeznék minden változtatni vagy legalábbis a legtöbbön, mert az oviváltás senkinek sem jó. Ezért fordultam itt segítségért, hogy esetleg ezen jogi úton lehet-e változtatni. A gyerekek megértenék/megértették, hogy ez az új zsák, de ettől még sajnos nem válik megkülönböztethetővé.

Vadsuhanc # 2017.10.03. 18:11

Kedves Bogi81!

Szerintem nem szítottál vitát.

A világon semmi közöm nincs hozzá, de miért nem tudod elmondani a gyermekednek, hogy a mai naptól ugyanolyan ovizsákja lesz mint a többieknek?

Bogi81 # 2017.10.03. 18:07

Sajnálom, hogy vitát szítottam, nem akartam. Elnézést kérek mindenkitől. Ovit váltunk, ha meg tudjuk tenni. Köszönöm mindenkinek a válaszát.

alfateam # 2017.10.03. 17:36

Köszönöm a választ, akkor nem marad más, csak az oviváltás
Esetleg hazát....

Vadsuhanc # 2017.10.03. 17:18

Akkor tegyél a zsák madzagjára egy karabinerrel kismacit...Ha középsős lesz a gyermeked majd leveszed róla.

Bogi én értem a problémád, de szerintem tényleg keress egy másik ovit. Szerintem feleslegesen kötözködsz.

Bogi81 # 2017.10.03. 17:13

Nem tehetek rá semmit. Ha "kinövi" a gyerek az ovit, a zsákot megkapja a következő kiscsoportos.

Vadsuhanc # 2017.10.03. 17:12

Egyetértek alfateam!

alfateam # 2017.10.03. 17:04

Ugyan-már, emiatt nem kell ovit váltani.
Marad a zsák, teszel rá valami egyéni jelet ami tetszik a srácodnak és kész.
Ezt nem tiltja az ovi házirend.
Lehetnél egy kicsit rugalmasabb, kreatívabb...

Bogi81 # 2017.10.03. 16:42

Köszönöm a választ, akkor nem marad más, csak az oviváltás.

Vadsuhanc # 2017.10.03. 15:41

Bogi81

Az egyéni megkülönböztetésben igazad van. Ezt én is szükségesnek és kötelezőnek tartanám. ( higéniai és más okból is ) ezen kívül tartom a véleményem, maga az "egyenzsák" bevezetése, ha nem jár a szülőknek költséggel nem szabályt sértő intézkedés és nem sérti a gyermek személyiségi jogait.

Bogi81 # 2017.10.03. 15:32

A gondom az, hogy a gyerekek nem tudják megkülönböztetni a saját zsákjukat, mert egyforma mindenkié. Keverednek és elvesznek a ruhák már most. A gyerekek szerintem egyediek, saját elképzeléssel, saját egyéniséggel. Az óvoda kellene, hogy legyen, ahol ki tudnak nyílni. Így egyformákká válnak és gáátolják a személyiségfejlődést. Iskolában látom értelmét ennek, de a sok egyéb új szabályozás mellett úgy érzem ebben az oviban a gyerekeket, mintha a katonaságnál lennénk. Nem ilyen volt ez az ovi és igen, ha nem találok valami olyat, amivel ezt és egyéb dolgaikat meg fogom tudni vétózni, óvodát fogunk váltani.

Vadsuhanc # 2017.10.03. 15:02

Nem csak olvastam, hanem a filmet is végignéztem mindig. Kívülről tudom. De nem értem, milyen személyiségi jogokat sért az intézmény. Ha nem tetszik ki kell venni onnan és máshová kell vinni ahol megengedik a hello kittys vagy pókemberes zsákokat.

Rexor # 2017.10.03. 15:01

Nem, ezzel nem sértik a gyermek személyiségi jogait.

limma # 2017.10.03. 14:54

Olvasd el az Abigél-t. Ott még a hajakat is egyformára fonták ....rémes. Minden személyiség egyforma lett. :)

Vadsuhanc # 2017.10.03. 14:52

Költséged keletkezett a gyermeked zsákjának kicserélésével ?

Mit sérelmezel konkrétan? Milyen jogszabályra alapozva? Miben érzed, hogy a gyermeked személyiségi jogát megsértette az intézmény?