Jogi tanács


tericafe # 2017.11.01. 14:34

Tisztelt közigazgatásban jártas jogászok!
Sorstársaim nevében fordulok Hozzátok: nagyon sokan kérdezték, hogy mit lehet tenni az új, állami tisztviselői törvény fizetés-kategóriás táblázatainak igazságtalansága miatt: a járásokban, ahol a nagy munka (igazi munka egyesek szerint) folyik, a csak középiskolát végzettek 4 kategóriája közül a 4.-ben 250 000 Ft- 400 000 Ft-ot kaphatnak.
Nincs kötelező, csak a minimumot határozza meg a tv.
Így aki "jól fekszik", az megkaphatja a 400-at.
A diplomások 4 kategóriájából a 4. így szól: 350 000 - 500 000 Ft-ig.
Fenn állhat (mint ahogyan valóban fenn is áll) az, hogy egy sima érettségis 400-at kap, míg a diplomás, nála sokkal öregebb, 350 000 Ft-ot.
A teljesítményértékelés semmit nem jelent, hiába van 80 fölötti eredmény, nincs eltérítés, a járási diplomások a fiatalka csak-érettségizett kormánybalakos-ilyen-olyan állami tisztviselőknél KEVESEBBET keresnek. Mi a véleményetek, mit lehetne tenni?
Nyilván félünk, mert aki esetleg bármit szóvá tesz - az pórul járhat, akár állást is veszíthet.
Várjuk válaszotokat!

békásbk # 2017.10.27. 20:39

Tisztelt Ügyvédek!
Az egyik ügyvédi értesítőnkben olvastam azt, hogy "özvegyi jogosultja jogszabály alapján nem felel a közös költséggel".
Mit jelent az özvegyi jogosult kifejezés laikusul?
Ebben az értesítőben egy hosszú ideje lakatlan lakás felhalmozódott közös költségéről beszél.

Nufi_ # 2017.10.20. 14:35

kb 300K Ft állításuk szerint és adtak 1 határidőt h ha nem kezdek el újra dolgozni náluk akkor mennek a rendőrséghez; a rendszerükben szerepel a tevékenységem percre pontosan bizonyítékként csak screenshotot tudok készíteni

mackolacko # 2017.10.20. 14:01

Szia!
Kérdés, milyen nagyságú az anyagi kár, de szerintem ha tudod bizonyítani, hogy dolgoztál nekik, de feketén, akkor nekik több félnivalójuk van, mint neked (munkaügyi felügyelőség, NAV).

Nufi_ # 2017.10.20. 13:43

Kell-e attól tartanom, hogy a tulajnak van egy barátja az Országgyűlés Hivatalban aki Lóránt Valaczka?

Nufi_ # 2017.10.20. 13:26

Anyagi kárt okoztam véletlenül egy online cégnek saját hibámból ahol feketén dolgoztam neten keresztül egy weboldalon otthonról. Azzal fenyegetnek, hogy a hatóságokhoz fordulnak hogyha nem dolgozom le a kárt. Tehetnek ők valamit ellenem? Mi tehetek?

Nem tudnék megélni abból a munkából, hogy ha nekik kéne tovább dolgoznom. Azt hittem, hogyha szerződés nélkül feketén dolgozok neten keresztül otthonról egy weboldalon akkor nem lehet ilyen bajom. Kétségbe vagyok esve. Nem tudom mit tegyek. Ők tudják az adataimat me megadtam regisztrációnál: név, telefon, email, lakhely.