Sms, email zaklatás


efi99 # 2017.11.13. 20:01

Csak nem Sorosozik ?

Vadsuhanc # 2017.11.13. 14:21

kpda

Első körben soha semmilyen körülmények között nem válaszolni neki. Ha telefonon betalál, rövid uton letenni.

Amennyiben látja,. hogy nincs táptalaj és nem foglalkoznak vele keres majd mást.

Hidd el működik.

kpda # 2017.11.13. 12:25

Tisztelt szakértők,

Mit tudok tenni, ha egy régi osztálytársam "megbolondult", pszichiátriai szintű téveszmés állapotban van és zagyva sms-eket, emaileket ír nekem bizonyos időközönként, valamint telefonon is próbál elérni.

Az email címem és a telefonszámom, valamint az irodám címe a vállalkozásom miatt publikus, így elrejteni nem tudom előle, a számát pedig hiába blokkolom le, bármikor szerezhet egy új telefonszámot.

Egyelőre nem tűnik ön- és közveszélyesnek, de engem mégis nagyon zavarnak ezek az üzenetek.

Teljesen irracionális politikai és spirituális összeesküvés téveszméi vannak, ezekkel kapcsolatban írogat mindig, és meg is szokott fenyegetni, hogy feljelent, ha pl beszélek egy közszereplőnek számító emberrel, akit amúgy én nem ismerek és soha nem is ismertem személyesen. Máskor meg találkozni akar és a segítségemet kéri politikai szereplők spirituális szintű ármánykodásainak a leleplezésében.

Mit lehet tenni egy ilyen esetben? Lehet kérni távoltartási végzést, vagy valami hasonlót, vagy mikortól lehet feljelentést tenni? Esetleg pszichiátriára be lehet vitetni valahogyan?

Köszönöm.