Társasházi illemszabályok


nonolet # 2018.01.04. 13:40

wers

Mint látható a linken a

Fizetési meghagyáshoz elég

  • a név

és

  • az idézési cím

- -

Jelzálog bejegyzéshez pedig nem kell
a személyazonosító igazolvány szám.
Elegek az azonosító adatok.

- -

Az ésszerűen-előrelátóan működő
társasház/lakászövetkezet azonban
rendelkezik az adatok bekéréséről
és nyilvántartásról még békeidőben.

Szerintem.

nonolet # 2018.01.04. 13:30

Általában a "Lakónyilvántartás"-ról...
Amit

  • társasháznál az SZMSZ
  • lakószövetkezetnél az Alapszabály

írhat elő.

http://abi.atlatszo.hu/index.php?…

Dudimaci # 2018.01.04. 13:15

Alapszabályzatot már átnéztem, ott erre nincs semmilyen kitétel, így gondolom a PTK a mérvadó...

Dudimaci # 2018.01.04. 13:13

Nagyon szépen köszönöm nonolet!

nonolet # 2018.01.04. 13:10

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

(4)
Természetes személyazonosító adata a polgár

  1. családi és utóneve, születési családi és utóneve,
  2. születési helye,
  3. születési ideje és
  4. anyja születési családi és utóneve.

- -

5. §
(1) Az ingatlanok nyilvántartása során
a magánszemély azonosítására

  • természetes személyazonosító adatait!!!!,
  • lakcímét,
  • állampolgárságát,

...kell használni.

- -

A PTK ennyit mond... a szövetkezeti tagnyilvántartásról.

3:355. § [Tagnyilvántartás]
A szövetkezet a tagokról nyilvántartást vezet, amely tartalmazza a tag nevét és lakcímét

- -

A Lakásszövetkezeti törvény viszont...

43. §
(1) Az alapszabály előírhatja, hogy a lakás tulajdonosa köteles az igazgatóságnak bejelenteni:

  1. lakcímét, az ingatlan-nyilvántartásban!!!!

bárki által megtekinthető személyes!!!! adatát, ...

(2) Az alapszabály előírhatja, hogy
az (1) bekezdésben meghatározott adatok bejelentésének kötelezettsége a használati joggal rendelkező tag számára megfelelően irányadó.
Azaz annak aki csak lakó illetve bérlő, de nem szövetkezeti tag (is).

(3) Az (1) bekezdés bejelentés...
akkor!!!! írható elő, ha!!!!

  • a közüzemi szolgáltatás,
  • a központi fűtés- és melegvíz-szolgáltatás

díja a bérlőt terheli, vagy
azt a bentlakó személyek száma szerint kell a tagok között megosztani.

(6) Az igazgatóság felhatalmazást kap arra, hogy az (1) bekezdésben említett adatokról nyilvántartást!!! vezessen.

Az igazgatóság a nyilvántartásba vett adatokról kizárólag a közüzemi szolgáltató, a központi fűtés és meleg víz szolgáltatója, valamint a bíróság részére adhat tájékoztatást.

- -

Szóval, ha az alapszabály a kellő indok alapján a bejelentést előírja, akkor

Az tartlmazza

  • a lakásadatait
  • a személyes adatokat

Köztük ezeket is!

  1. családi és utóneve, születési családi és utóneve,
  2. születési helye,
  3. születési ideje és
  4. anyja születési családi és utóneve

Ez van.

- -

A törvény melléklete pedig mintát is ad rá...

7/2.sz.melléklet

Lakásszövetkezeti tag, vagy
nem tag tulajdonos nyilvántartás

Lakóépület címe:
Lakáscím:
Szövetkezeti épület azonosító:
Tagi/ nem tag tulajdonosi azonosító:
Tag/ nem tag tulajdonos családi és utóneve:
Tag/nem tag tulajdonos leánykori név:
Anyja neve:
Állandó lakcíme:
Születési hely:
Tagi/tulajdonosi jogviszony kezdete:

Lakással kapcsolatos adatok
Haszonélvezettel terhelt tulajdon esetén a haszonélvező személy neve, címe:

Ingó biztosítás: (*) van ? nincs ?
Ha igen a biztosító társaság neve:

Vízmérőóra Hitelesítési ideje:

Lakásban lakók száma:

A lakás bérbeadása esetén a bérlő
neve:
címe:
A bérbeadás időpontja:
tartama:
Lakásban lakók száma:

Dudimaci # 2018.01.04. 12:33

Köszönöm a hozzászólásokat. :-)

Nonolet:
nem vagyok sem szívbajos, sem kényes vagy sértődős típus, de azért kérlek ha én normális hangnemet ütök meg, irányomban mástól is elvárom: "Kapj a fejedhez és felejtsd el az ilyen libero baromságokat." Köszönöm.
Sajnos más szomszédos házakban ugyanezen vezetőségről nincsenek túl jó véleménnyel, ezért vagyok ilyen gyanakvó velük...

"név, születési hely és idő, anyja neve, szem.ig. szám.
Ezek egy ember(tulajdonos) törvényben előírt AZONOSÍTÓ adatai."
Kérlek ha tudod a pontos törvényi hivatkozást, oszd meg velem is. Köszönöm.

drbjozsef:
Hasonlóan gondolom én is, illetve bennem ugyanezek merültek fel. Ha kiadom az alapadataimat - amit még mindig nem értem, hogy egy sima mezei lakónyilvántartáshoz miért kellenek - félek visszaélnek vele, főleg a szem.ig. szám ismeretében.

wers:
Nem tudom mi elég vagy mi sem, azért is érdeklődtem van-e valami törvényi előírás. Azért egy név, lakcím, email cím, telefonszám nem hiszem, hogy egy sima lakó nyilvántartáshoz nem elegendő.
(A korábbi vezetőség is tudott fizetési meghagyást kiadni anélkül, hogy ezeken kívül plusz személyes adatokat előre bekérték volna a lakóktól.)

Tehát: ha bárki tud a témában törvényt, paragrafust mondani nekem, nagyon megköszönném.

drbjozsef # 2018.01.04. 12:24

Őszintén szólva, rég voltam közgyűlésen :)
Már nem emlékszem, de max. felmutattam a személyimet, és nem fénymásolták le, meg írták fel az adataimat. Én írtam alá a jelenlétit, oszt kész, elhitték hogy én vagyok. Meghatalmazásnál ezt még vizsgálni se igen lehet, ha valakiben kétely merül fel, kérhet jogorvoslatot a határoztatok ellen utólag.

wers # 2018.01.04. 11:45

Szerinted a lakás száma és a neve elég? Hm. Akár elég is lehet, de akár nem is. Csak úgy az életből merítve, én tudok olyan lakást, amelynek három azonos nevű tulajdonosa is volt. Egy edeig kettő egyszerre. Egyik sem ott lakott.

drbjozsef # 2018.01.04. 11:26

Telefonon? Akkor kell a titkos telefonos azonosító is.
Mármint egy ügyfélszám? Az bármelyik levélládába bedobott számlán van.
Épp ma beszéltem 3 szolgáltatóval (T-Home, Aegon, Elmű), sehol nem kértek mást, és intézhettem ügyet.

Ha valaki meghatalmazást ad, hogy helyette szavazzon, hogyan ellenőrzi a vezetőség, ha nem ismeri az adatokat?
Hogy érvényes-e a meghatalmazás? Már úgy érted, hogy a közös képviselő valamiféle hatóság, hogy ezt eldöntheti? Nem hinném, ha valaki kételkedik benne, jelentsen fel magánokirat hamisításért. A nevem, meg a lakás száma legyen elég, hogy a közgyűlésen beazonosítsanak.
Mellesleg : a két tanú adatait nem kellene leadnom előre, hogy el lehessen dönteni a meghatalmazásról, hogy érvényes-e? Na ugye.

Heeheeeheeeee "T.Nagy J.! Mivel Ön több, mint egy év hátralékkal rendelkezik a közös kölségek fizetése terén, kérelmet nyújtunk be fizetési meghagyás kibocsátására. Ehhez szükségünk van az Ön személyes adataira...... ”"
Ezzel azt akarod mondani, hogy fizetési meghagyást csak és kizárólag az ellen tudok indítani, akinek ismerem az összes személyes adatát?

wers # 2018.01.04. 11:12

Aki ezeket tudja, tud a nevedben bármilyen előfizetésedet módosítgatni. Például.
Telefonon? Akkor kell a titkos telefonos azonosító is.

Ha valaki meghatalmazást ad, hogy helyette szavazzon, hogyan ellenőrzi a vezetőség, ha nem ismeri az adatokat?

Ha valamilyen természetes azonosítóm kell nekik, keressenek meg, és ha megmondják mihez kell, majd megadom.

Heeheeeheeeee "T.Nagy J.! Mivel Ön több, mint egy év hátralékkal rendelkezik a közös kölségek fizetése terén, kérelmet nyújtunk be fizetési meghagyás kibocsátására. Ehhez szükségünk van az Ön személyes adataira...... "

Így gondoltad?

drbjozsef # 2018.01.04. 11:02

Mondjuk én szar libero köcsög vagyok, de azért határeset csak úgy kiadni ilyet, bármilyen ügyintézésnél telefonon három dolgot kérnek : név, anyja neve, születési idő. Esetleg lakcím.

Aki ezeket tudja, tud a nevedben bármilyen előfizetésedet módosítgatni. Például.

A lakásszövetkezetnek legyen elég a nevem, címem, és egy telefonos elérhetőségem. Ha valamilyen természetes azonosítóm kell nekik, keressenek meg, és ha megmondják mihez kell, majd megadom. De csak úgy, listagyűjtéshez, miért?

nonolet # 2018.01.04. 09:18

"szem.ig. szám."

Hoppá ez is benne maradt... az idézetben.
Ez nem kell.

nonolet # 2018.01.04. 09:16

név, születési hely és idő, anyja neve, szem.ig. szám.

Ezek egy ember(tulajdonos) törvényben előírt AZONOSÍTÓ adatai.

- -

Kicsit túlzásba viszed az adatvédelmi szarságot...
Kapj a fejedhez és felejtsd el az ilyen libero baromságokat.

Dudimaci # 2018.01.04. 07:57

Tisztelt Szakértók, Fórumozók!

Lakásszövetkezetünkbe új vezetőség érkezett, aki egy Tag/tulajdonos nyilvántartólapot szeretne kitöltetni mindenkivel.
A lapon azonban olyan személyes adatokat is meg kell adnom, melyeket nem szeretnék, többek között: születési hely és idő, anyja neve, szem.ig. szám.
Azt gondolom a lakás adatai, a nevem, tulajdoni hányad és az önként megadott mobiltelefonszám és email cím is bőven elegendő a nyilvántartás vezetéséhez.

Kérdésem az lenne, milyen törvényre, paragrafusra hivatkozva hagyhatom üresen a nevezett sorokat?

Köszönöm szépen.

nonolet # 2017.12.09. 09:56

"Azóta havonta érkezik az "értesítés"."

Hát menj be és rakasd helyre !!!! a könyvelést.
Nagy marha aki nem ezt teszi, hanem hónapok óta kapja a papírokat.

- -

Amúgy nem szabályos.
A személyes adat zártan kezelendő.

Senkinek semmi köze hozzá!
Csak neked és annak kell tudni róla, akinek tartozol.

Se a postásnak, se a szomszédnak nem kell tudnia semmit erről...

Mamarabszolga # 2017.12.09. 07:45

Elvben egyetértek, Tisztelt Laikus. Csakhogy egy alkalommal nem érkezett meg a 29.-én feladott összeg a szövetkezet számlájára, csak következő hónap elsejére. Azóta havonta érkezik az "értesítés". Mielőtt még laikusként azt gondolnád, hogy a következő hónapban két befizetést könyvelnek, tévedsz. Ja, és nem társasház, lakásszövetkezet. És nincs tartozásom. A kérdésem továbbra is kérdés, szabályos-e az eljárás?

Szomorú örökös # 2017.12.09. 06:24

Mamarabszolga

Laikusként csak annyit tudok erre reagálni, hogy aki rendesen fizeti a közösbe valót, annak nincs miért ezen aggódnia. Ha viszont tartozása van bárkinek is, az a társasház összes lakójára tartozik, azokra különösen, akik tisztességesen fizetnek, hiszen elviekben őket rövidíted meg - leginkább fejlesztési, felújítási lehetőségekkel, amiket így a ház nem tud - pl. miattad is - finanszírozni.

Mamarabszolga # 2017.12.08. 22:03

Tisztelt Jogi Fórum!
Azt szeretném megtudni, szabályos-e a lakásszövetkezet alábbi eljárása: Egyenlegközlőt küld, ami tartozást közöl.Az értesítés nincs borítékban, kézbesítőjük dobja a postaládába.Személyesen sérelmeztem az eljárást, amire az volt a válasz, hogy "a kézbesítő nem olvasgatja, amit kézbesít." De a nevet és a címet el kell olvasnia, és a tartalmát akkor is látja, ha nem akarja, hiszen csak annak küldenek, aki tartozik.
Köszönettel: Mamarabszolga

drbjozsef # 2017.11.17. 06:23

Te például mivel tartatnád be, ha nyilvánvalóan és rendszeresen leszarnák? Mondjuk egy tripla közös költség megszavazás, vagy egyből szilánkosra vernéd a fejét egy tömör vascsővel?

alfateam # 2017.11.16. 12:27

Házirend! Biztosan van kifüggesztve a lápcsőházban.
Ennek betartartatása a Lakásszövetkezet elnökének a feladata.

Gabócza # 2017.11.16. 12:20

Kedves Alfateam!
Köszönöm a választ! Bízom benne, hogy valóban történik valami a gyerekekért.
De sajnos nem kaptam választ arra, hogy mint társasházban együtt lakókra milyen illemszabályok vonatkoznak? Van e lehetőség arra, hogy ezt a kedves családot valahogy elköltöztessük és vissza álljon a béke a lépcsőházban?!

alfateam # 2017.11.14. 17:39

.„ Gyámügy: Egy hete válaszra várunk tőlük.
Már mozgósította a családsegítőt, megy az adatgyűjtés.
Iskola, óvoda, gyermekorvos és ha indokolt be is fog avatkozni de veled nem közli.

Gabócza # 2017.11.14. 17:12

Tisztelt Fórumozók!
A következő történetre szeretnék segítséget kérni és megoldást találni:
10 lépcsőházas panel társasház egyik lépcsőházában 23 lakó " élvezi" egy öt tagú család mindennapjait.Nagy valószínűséggel alkoholista szülök folyamatos veszekedése, verekedése, hangoskodása a három gyerek sikoltozásával, zokogásával, (nem kizárt, hogy) verésével kiegészített hangorkánt kénytelenek a lakók minden reggel és este hallgatni tehetetlenül. Rendőrségnek jeleztük. Válasz: "amíg vér nem folyik nem tehetünk semmit". Lakásszövetkezet elnöke : " nem tudom mit csinálhatnék". Gyámügy: Egy hete válaszra várunk tőlük.
Mit tehetnénk a hangoskodó szülők ellen és a valószínű többször is bántalmazott gyerekek védelmében? Valamint a lakók ( sok nyugdíjas és sok kisgyerekes család ) hogy élhetne ismét békében és csendes társasházi körülmények között mint régen a család beköltözése előtt?
Köszönöm: Gabocza