Saját kutyák a telepen.


Kutyáslány76 # 2018.03.15. 09:39

Köszönöm szépen a válaszokat!

SaireyVMK # 2018.03.10. 13:30

Most hogy így mondod máris megválaszoltad a kérdést(szerintem) :D

wers # 2018.03.09. 13:21

Biztos, hogy csak örökbe fogadható állatok vannak az állatotthonokban? Mintha ideiglenes elhelyezés is lehetne (pl. a tulaj hosszabb gyógykezelése) rendeződött körülmény után visszakapja, visszaviszi.

Kutyáslány76 # 2018.03.08. 17:20

Köszönöm szépen!

SaireyVMK # 2018.03.08. 15:54

Valami olyasmi rémlik,hogy állatmenhelyen(ahol az állatokat örök befogadják) csak olyan állatok tarthatók, melyek az örökbefogadás részét képezik. Na már most,ha folyamatban van az örökbefogadás az egy kiskapu lehet. De olyan hosszú folyamatok nincsenek örökbefogadásnál,hogy évekig legyenek ott. Sőt, igazából (Szerintem) ha meg vannak az oltások meg a kötelezők, akkor azonnal vihető a háziállat.(már nem úgy,hogy felkapom, oszt viszem elfele. Papírral meg mindennel)

De ez csak normál gondolat(így hogy eddig senki nem írt semmit,gondoltam hozzáteszek még egy semmit). Paragrafust nem tudok(ebben a témában most épp nem)

http://allatvedelemert.hu/…-letesitese/
Itt említik a:

Az állatkert és az állatotthon létesítésének, működésének és fenntartásának részletes szabályairól szóló 3/2001. (II. 23.) KöM-FVM-NKÖM-BM együttes rendelet:

„12. §
(3) A Működési szabályzatnak tartalmaznia kell:

  1. az állatotthonban lévő állatokról naprakész nyilvántartás vezetését;

Magyarul,ha nincsenek nyilvántartva elvileg nem is lehetnek ott. Ha meg nyilván vannak tartva(gondolom) örökbe fogadhatóaknak kellene lenniük.

http://allatvedelemert.hu/…enhelyeknek/
Itt viszont tulajt és címet is említenek az állatok nyilvántartásánál. Szóval kitudja. Elképzelhető,hogy mégis lehet saját kutyát ott tartani. Nem tudom. De egy csomó jogi szabály van. El kell őket tudni tartani stb.

Kutyáslány76 # 2018.03.04. 10:58

Szép napot kivánok!
Szeretném a segítségüket kérni.
Állatédő alapítvány telephelyén tarthatók-e saját kutyák, vagy valamelyik jogszály ezt tiltja?
köszönöm szépen, ha valaki válaszol.