társasházi törvény értelmezése


GordiuszG. # 2002.05.28. 19:30

Elég sürgősen szükségem volna válszra, mert a közös képviselőnk lépései is egyre sürgetőbbek.
Röviden:
A közös képviselő (kk) 02.27-én bedobott a postaládánkba egy kimutatást és egy tervezetet. Közölte, hogy 'lakógyűlést a szokásos alacsony részvétel miatt nem tartok szükségesnek'. Mivel néhányan igenis szükségesnek tartottuk a jelentős költségemelkedés miatt, ezért összeültünk, majd a lépcsőházi megbízottak jelezték a kk-nek szándékunkat. 03.15-én ezért a kk egymondatos levélben lemondott. A lépcsőházi megbízottak levélben, melyet átvett, kérték, hogy sürgősen hívja össze a közgyűlést, mert a társasházi tv. szerint csak az mentheti fel. Május 20-a körül a lépcsőházi megbízottak szóban újra kérték a közgyűlés összehívását. A kk 05.23-án a következő felhívást dobta be a postaládákba: 'Kérem, hogy a mellékelt határozati javaslatot aláírásával ellátva szíveskedjen postaládámba bedobni - lehetőleg még a mai napon.' 'Határozati javaslat Többek kérésére a közös képviselő lemondását visszavonta. KL közös képviselő megbízatásával egyetértek....................... nem értek egyet........................... A szavazás eredményéről közgyűlési határozatot kérek az alapító okirat A/13. pontja szerint.' Ezek után néhány lakótárs élve a tv adta jogával közgyűlés összehívását kezdeményezte 05.30-ra meghívó alapján, melyet nem bedobtak a postaládákba, hanem személyesen átvetettek velünk. A kk 05.27-én megküldte a Határozatot, mely szerint 28 tulajdonos (az 56-ból, de tulajdoni hányad megjelölése nélkül) elfogadta a kk lemondásának visszavonását.. Majd ugyanezen a napon, vélt sikerén felbátorodva bedobta az újabb cetliket, melyeken a 2001. évi gazdálkodás és a 2002. évi tervezetet kívánja határozati szinten írásban elfogadtatni. 'Az így készült határozat közgyűlési határozatnak minősül' írja befejezésként.
Mégsem lett olyan rövid, de kérdezném:

  1. Az 1997. évi CLVII. tv. 30.§(1) vonatkozik-e az éves elszámolásra ill. a költségvetés megállapítására?
  2. Vagy a tv. 26.§(1) erősebb érvényű annál?
  3. Érvényesek-e a kk 'Határozatai'? Ha nem, mi a teendő  velük?
  4. A közgyűlésre szóló meghívó, vagy az írásos határozati javaslat érvényességének feltétele-e az, ami a gazdasági társaságoknál, hogy igazolható legyen az átvételük?

Előre is köszönöm a gyors választ.