üzlet bérleti jog


MajorDomus # 2017.07.22. 21:23

Ezért fontos a szerződés.

drbjozsef # 2017.07.21. 20:51

Hát szexbolt esetén én sem örülnék. Ilyenből kihagyni, ehh.

MajorDomus # 2017.07.21. 20:06

Hát,én sem örülnék,ha a bérlőm ugy adná ki az üzletemet szexboltnak,hogy én nem is tudok róla!

Én ezt minden házam bérleti szerződéseiben kikötöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 07:22

Naaaaaaa!
Jóvanna. Néha a régi Ptk. ugrik be. Mondjuk, a változtatás indokát sem értem.

drbjozsef # 2017.07.21. 05:44

Jobbulást!

MajorDomus # 2017.07.20. 20:03

Naaaaaaa!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.20. 10:08

,amennyiben beleegyezek hogy Ő tovább adhatja másnak az üzlethelyiség bérleset.
Főszabályként nem is kell beleegyezned.

Dr.Attika # 2017.07.20. 04:21

Tisztelt tamaseross!
Így van. A főbérlővel kötött szerződés felmondása az albérlő szerződését is hatálytalanítja.

MajorDomus # 2017.07.19. 22:22

Semmilyen.emelheted a bérleti dijat.!
Igen.

tamaseross # 2017.07.19. 20:28

Tisztelt Szakértők!

Egy üzlethelyiségem van kiadva,vállalkozónak.
Azt szeretné hogy Ő mint bérlő tovább adja másnak az üzlethelyiség et.
Ő Szeretne továbbra is megmaradni mint bérlő a velem kötött bérleti szerződést nem szeretné felmondani.
Viszont a másik bérlővel Ő kötne egy megállapodást hogy az üzlethelyiségben folytatna egy tevékenységet,amit az önkormányzat kér hogy bejegyezze a tevékenység helyét,

Milyen hátrányok érhetnek engem ,amennyiben beleegyezek hogy Ő tovább adhatja másnak az üzlethelyiség bérleset.
Amennyiben a jelenlegi bérlővel megszűntetem a bérleti jogviszonyt,automatikusan megszűnik a másik bérlővel is?Mivel én csak a jelenlegi bérlővel kötöttem szerzodés?
Remélem érthető volt a kérdésem.
Amennyiben nem megpróbálom újra megfogalmazni.
Köszönöm a választ előreis .
Tisztelettel M.

MajorDomus # 2017.04.10. 20:26

És mire kérnél pénzt?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.04.09. 08:26

Minek az ellenszolgáltatása lenne az a pénz? Különben is van bérlőkijelölési jogod? Vagy határozott időre szól a szerződésed?

togila # 2017.04.09. 05:49

Tisztelt Szakértők!
Magánszemélytől bérelek egy üzlethelyiséget, amit most szeretnék tevékenységi körrel együtt átadni. Azt szeretném tudni, hogy az átadásért általam kért összeget hogyan tudnám számlázni?
Köszönettel!
togila

MajorDomus # 2016.04.14. 22:19

*

Mancó # 2016.04.14. 18:24

Kedves MajorDomus! Köszönöm szépen a választ!

MajorDomus # 2016.04.10. 09:37

Manco
1.Az ingatlan nem játszik ebben, de az eszközök ingyenes szerzésnek minősülnek.
2.az ugyintezo helyesen tájékoztatott

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.09. 12:37

adószámot!
Igen. Bocs.

Mancó # 2016.04.09. 10:25

Kedves Fórumozók!
Ingatlan bérbeadáshoz( tételes költségelszámolással) kapcsolódó kérdésem volna:

1. Az erről szóló törvény azt mondja, hogy nem számolható el értékcsökkenési leírás azon tárgyi eszközök (ingó, ingatlan) után, amelyek megszerzése ingyenesen történt.( Szja tv. 11. mell II. fejezet 2. pont c.alpont)
Kérdésem: 8 éve örökölt ingatlan ingyenes szerzésnek minősül-e?
2. A napokban egy NAV-os ügyintéző úgy tájékoztatott, hogy a bérbe adott ingatlan után csak egyéni vállalkozó számolhat el költségként értékcsökkenési leírást. Szerintem ez tévedés. Mi a véleményetek?

MajorDomus # 2016.04.08. 20:35

adószámot!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 05:51

A nem vállalkozó természetes személy is tud számlát adni, ha kért számlaszámot a bérbeadáshoz. De ÁFÁ-t nem számíthat fel.

Gebriell # 2016.04.07. 19:21

MajorDomus

Már megvan a könyvelő is és az ügyvéd is. csak az ingatlan hiányzik sajna, de ahány ember mind másképp kéri a bérleti díjjat és tudja a menetét. ezért kérdeztem itt sajna a könyvelőm épp házon kívűl. és ezzel kapcsolatban nem beszéltünk meg semmit, mivel kilátásban sem volt megfelelő ingatlan eddig. De elég tanulékony vagyok :P. csak bele kell rázódni

MajorDomus # 2016.04.07. 19:08

Az indulattal bízz meg egy könyvelőt.

Gebriell # 2016.04.07. 18:58

Kovács_Béla_Sándor

Nem sértődöm meg, ezért kérdeztem mert nem igazán értettem mit akart az úr ezzel.Én is ugy tudtam hogy magán nem állíthat igy ki, ezért nem tudom miért szeretne +27%-ot kérni, csak azt akartam megtudni hogy lehetséges-e ez?

  • nem is áll szándékomban sem ügyvéd sem könyvelő nékül dolgozni,de sajna senki nem születik zsenienk ezekben a "jogi"dolgokban. sosem foglakoztam ezzel komolybban mert nem volt rá szükségem, most lehetőségem adódott. ami azzal jár hogy tanulom kell és elég eltökélt vagyok
  • hogy kell kiállítani arra értettem hogyha magán ember akkor nem állithat ki igy számlát én igy tudtam. Nem magára a kiállítás menetére gondoltam :) ezzel szerencsére tisztában vagyok.

Köszönöm a válaszod :D

MajorDomus # 2016.04.07. 18:48

Szavazzunk bizalmat Gabriell-nek.

Valahogyan el kell kezdeni!

Különben lehet hogy kiváló muűkōrōmépitő, vagy bútorasztalos
Ahhoz kell értenie, a többit meg menet közben megtanulja, bár az elején Erkel a segítség mert a tanulópénz drága.

MajorDomus # 2016.04.07. 18:48

Szavazzunk bizalmat Gabriell-nek.

Valahogyan el kell kezdeni!

Különben lehet hogy kiváló muűkōrōmépitő, vagy bútorasztalos
Ahhoz kell értenie, a többit meg menet közben megtanulja, bár az elején Erkel a segítség mert a tanulópénz drága.